: : :

Medverkande i utredning : Kate Sévon

Sök kontaktuppgifter till Kate Sévon på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Medverkande i utredning : Kate Sévon

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Kate Sévon medverkat i:

Arbetsgrupp för EU-frågor inom utbildningsområdet (U 1996:G) [ Ledamot ]
Arbetsgrupp för EU-frågor inom utbildningsområdet (U 1996:G)
Departement : Utbildningsdepartementet
Medverkande :
Ordförande : Anders Johnson, departementsråd, fr.o.m. 2003-05-20
Ordförande : Kerstin Thoursie, utbildningsdepartemenet, fr.o.m. 1996-09-02
Ledamot : Bengt Andersson, Riksförbundet Hem och skola, fr.o.m. 1996-09-02 t.o.m. 2000-12-31
Ledamot : Eva-Lena Arefäll, Svenska Kommunförbundet
Ledamot : Anita Bergenstråhle-Lind, Utrikesdepartementet, fr.o.m. 1996-09-02 t.o.m. 1999-09-22
Ledamot : Sören Berggren, SAF, fr.o.m. 1996-09-02 t.o.m. 2000-12-31
Ledamot : Mona Bergman, Statens skolverk, fr.o.m. 1996-09-02 t.o.m. 2000-12-31
Ledamot : Simon Bergwall, Sveriges Förenade Studentkårer, fr.o.m. 2001-01-01 t.o.m. 2001-11-14
Ledamot : Jens Christian Berlin, fr.o.m. 2003-01-07 t.o.m. 2005-04-18
Ledamot : Staffan Bolin, Myndigheten för kvalificerad yrkesutbildning, fr.o.m. 2005-04-19
Ledamot : Maud Carlsson, Arbetsmarknadsdepartementet, fr.o.m. 1996-09-02 t.o.m. 1999-09-22
Ledamot : Anna Clemensson-Lindell, Jordbruksdepartementet, fr.o.m. 1996-09-02 t.o.m. 1997-08-31
Ledamot : Eva-Maria Danvid, TCO, fr.o.m. 1996-09-02
Ledamot : Bobby Deogan, Centrala Studiestödsnämnden, fr.o.m. 2001-01-01
Ledamot : Charlotta Eiborn, fr.o.m. 1997-07-01
Ledamot : Kenneth Eklundh, fr.o.m. 1996-09-02 t.o.m. 1999-09-22
Ledamot : Staffan Eklind, Inrikesdepartementet, fr.o.m. 1996-09-02
Ledamot : Christer Eriksson, Socialdepartementet, fr.o.m. 1998-05-19 t.o.m. 2000-12-31
Ledamot : Ulla Ericsson, SAF, fr.o.m. 2001-01-01 t.o.m. 2003-01-06
Ledamot : Ingar Gadd, Landstingsförbundet, fr.o.m. 1996-09-02 t.o.m. 1998-08-18
Ledamot : Johanna Grinde, departementssekreterare, fr.o.m. 2003-01-07
Ledamot : Elin Gunnarsson, Landstingsförbundet, fr.o.m. 2001-01-01
Ledamot : Hans-Olof Hagén, Institutet för tillväxtpolitiska studier, fr.o.m. 2001-11-15 t.o.m. 2005-04-18
Ledamot : Lars Hallenberg, Lärarnas Riksförbund, fr.o.m. 1999-09-23 t.o.m. 2005-04-18
Ledamot : Lise-Lott Hansson, LO, fr.o.m. 1996-09-02 t.o.m. 1999-09-22
Ledamot : Jacob Henriksson, Sveriges Förenade Studentkårer, fr.o.m. 2001-11-15 t.o.m. 2003-01-06
Ledamot : Lars-Åke Henriksson, utredare, fr.o.m. 2003-01-07
Ledamot : Suzanne Håkansson, Närings- och handelsdepartementet, fr.o.m. 1997-09-01
Ledamot : Jenny Jederlund, RIksförbundet Hem och Skola, fr.o.m. 2001-01-01 t.o.m. 2003-01-06
Ledamot : Maisoun Jobali, departementssekreterare, fr.o.m. 2003-01-07
Ledamot : Elisabeth Juttila, Riksförbundet Hem och Skola, fr.o.m. 2005-04-19
Ledamot : Eva Kovar, jur.kand., fr.o.m. 2003-01-07 t.o.m. 2005-04-18
Ledamot : Ann-Christin Krekula, ordförande, fr.o.m. 2003-01-07 t.o.m. 2005-04-18
Ledamot : Torsten Kälvemark, Högskoleverket, fr.o.m. 1996-09-02 t.o.m. 1999-09-22
Ledamot : Elin Landell, Närings- och teknikutvecklingsverket, fr.o.m. 1999-09-23 t.o.m. 2001-11-14
Ledamot : Folke K. Larsson, Högskoleverket, fr.o.m. 2001-01-01 t.o.m. 2001-11-14
Ledamot : Gudmund Larsson, LO, fr.o.m. 1999-09-23 t.o.m. 2001-11-14
Ledamot : Stefan Larsson, utbildningsdirektör, fr.o.m. 2003-01-07 t.o.m. 2005-04-18
Ledamot : Susanne Lundberg Elmgren, Landsorganisationen i Sverige, fr.o.m. 2001-11-15 t.o.m. 2003-01-06
Ledamot : Jimmy Mannung, Sveriges Förenade Studentkårer, fr.o.m. 2005-04-19
Ledamot : Kerstin Matsson, Statens skolverk, fr.o.m. 2001-01-01
Ledamot : Lisbet Mellgren, utredare, fr.o.m. 2003-01-07
Ledamot : Camilla Modéer, Sveriges Industriförbund, fr.o.m. 1997-07-01
Ledamot : Lena Moritz, Närings- och handelsdepartementet, fr.o.m. 1996-09-02 t.o.m. 1997-08-31
Ledamot : Britten Månsson-Wallin, Folkbildningsrådet, fr.o.m. 1996-09-02
Ledamot : Johanna Möllberg, Socialdepartementet, fr.o.m. 2001-01-01
Ledamot : Anne-Cerise Nilsson, UD, fr.o.m. 1999-09-23 t.o.m. 2003-01-06
Ledamot : Annette Nylund, Institutet för tillväxtpolitiska studier, fr.o.m. 2001-11-15 t.o.m. 2005-04-18
Ledamot : Ola Román, Högskoleverket, fr.o.m. 1999-09-23 t.o.m. 2000-12-31
Ledamot : Sven Sahlin, utredningschef, fr.o.m. 1996-11-21 t.o.m. 1999-09-22
Ledamot : Kate Sévon, Nationellt Centrum för flexibielt lärande, fr.o.m. 2005-04-19
Ledamot : Boo Sjögren, Svenska EU-programkontoret, fr.o.m. 1996-09-02
Ledamot : Catharina Stenborg, Jordbruksdepartementet, fr.o.m. 1997-09-01
Ledamot : Karl-Henrik Ström, Landstingsförbundet, fr.o.m. 1998-08-19 t.o.m. 2000-12-31
Ledamot : Björn Sundström, avdelningschef, fr.o.m. 1996-11-21 t.o.m. 2000-12-31
Ledamot : Levi Svenningsson, Arbetsmarknadsstyrelsen, fr.o.m. 1996-09-02 t.o.m. 2000-12-31
Ledamot : Astrid Utterström, Kulturdepartementet, fr.o.m. 1999-09-23
Ledamot : Sven-Erik Wallin, Kommittén för kvalificerad yrkesutbildning, fr.o.m. 2001-11-15 t.o.m. 2003-01-06
Ledamot : Marianne Wedin, Svenska kommunförbundet, fr.o.m. 1996-09-02 t.o.m. 2001-11-14
Ledamot : Lena Wirkkala, Näringsdepartementet, fr.o.m. 1999-09-23
Ledamot : Ulf Öhlund, Högskoleverket, fr.o.m. 2001-11-15
Ledamot : Per-Olof Ångman, Socialdepartementet, fr.o.m. 1996-09-02 t.o.m. 1998-05-18
Ledamot : Kim Lundgren
Ledamot : Margareta Nygren
Ledamot : Suss Forssman
Ledamot : Marianne Svanheim
Ledamot : Charlotta Wickman
Ledamot : Leif Lindberg
Ledamot : Gunnel Dreborg
Ledamot : Anders Johansson
Ledamot : Lennart Pettersson
Ledamot : Marianne Hildebrand
Ledamot : Lasse Magnusson
Ledamot : Christina Hasselberg, t.o.m. 1998-03-02
Ledamot : Bertil Bucht, fr.o.m. 1998-03-03
Ledamot : Robert Schütze
Ledamot : Mats Söderberg
Ledamot : Kerstin Ödman, t.o.m. 1998-05-18
Ledamot : Bobby Deogan, enhetschef, fr.o.m. 1996-11-21
Ledamot : Ernst Erik Ehnmark, sakkunnig, fr.o.m. 1996-11-21
Ledamot : Mats Essemyr, fr.o.m. 1996-11-21
Ledamot : Bengt Lidal, fr.o.m. 1998-05-19
Ersättare : Lars Blomgren, fr.o.m. 2001-01-01
Ersättare : Suss Forssman-Thullberg, t.o.m. 2000-12-31
Ersättare : Kjell Hedwall, fr.o.m. 2001-01-01
Ersättare : Bengt Lidal, t.o.m. 2000-12-31
Ersättare : Lennart Pettersson, t.o.m. 2000-12-31
Ersättare : Marianne Hildebrand, t.o.m. 2000-12-31
Ersättare : Bobby Deogan, t.o.m. 2000-12-31
Ersättare : Robert Schütze, t.o.m. 2000-12-31
Ersättare : Ulf Öhlund, fr.o.m. 2001-01-01
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2019-10-10 av Sören Öman