Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Katarina Rangnitt

Sök kontaktuppgifter till Katarina Rangnitt på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Katarina Rangnitt

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Katarina Rangnitt medverkat i:

Nationaldagsutredningen (Ju 1993:12) [ Avslutad 1994 ] [ Sekreterare ]
Nationaldagsutredningen (Ju 1993:12)
Departement : Justitiedepartementet
Status : Avslutad 1994
Lokal : Rosenbad 4. Postadress: Justitiedepartementet 103 33 Stockholm, tel. växel 08-763 1000, direktval 08-763 4680 (sekreteraren). Utredningen har avgett (SOU 1994:58) 6 juni Nationaldagen Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 1994:58 6 juni Nationaldagen Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Carl Erik Hedlund, direktör, t.o.m. 1994-04-30
Expert : Ulf Adelsohn, landshövding, fr.o.m. 1993-12-15 t.o.m. 1994-04-30
Expert : Karin Ekenger, bitr. direktör, fr.o.m. 1993-12-15 t.o.m. 1994-04-30
Expert : Carl Henrik Martling, överhovpredikant, fr.o.m. 1993-12-15 t.o.m. 1994-04-30
Expert : Pia Nilsson, familjeekonom, fr.o.m. 1993-12-15 t.o.m. 1994-04-30
Sekreterare : Katarina Rangnitt, civilekonom, fr.o.m. 1993-11-11 t.o.m. 1994-04-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 1994:58 6 Juni – Nationaldagen [ pdf |Paragraftecken ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman