: : :

Medverkande i utredning : Julius Kramer

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Medverkande i utredning : Julius Kramer

Utredning som Julius Kramer medverkat i:

2030-delegationen (Fi 2016:01) [ Pågående ] [ Sekreterare ]

2030-delegationen (Fi 2016:01)


Beteckning : Fi 2016:01
Departement : Finansdepartementet
Senast ändrad : 2018-10-19
Status : Pågående P
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2016-03-10
Direktiv för utredningen, se dir. 2016:18 och dir. 2017:8
Lokal :
Utredningen beräknas avsluta sitt arbete senast 11 mars 2019.

Sammansättning


Ordförande : Petersson, Ingrid, fr.o.m. 2018-03-01
Ordförande : Sharma, Parul, fr.o.m. 2016-03-17 t.o.m. 2017-12-31
Ledamot : Hassel, Johan, fr.o.m. 2016-03-17 t.o.m. 2018-04-11
Ledamot : Henriksson, Henrik, fr.o.m. 2018-04-17
Ledamot : Jonson, Liza, fr.o.m. 2018-05-15
Ledamot : Karlsson, Mikael, fr.o.m. 2018-04-17
Ledamot : Klum, Mattias, fr.o.m. 2016-03-17 t.o.m. 2017-12-31
Ledamot : Liljeberg, Ulrika, fr.o.m. 2018-04-17
Ledamot : Lundberg, Olle, fr.o.m. 2018-04-17
Ledamot : Magnusson, Veronica, fr.o.m. 2018-04-17
Ledamot : Petersson, Ingrid, fr.o.m. 2016-03-17
Ledamot : Rockström, Johan, fr.o.m. 2016-03-17
Ledamot : Sandahl, Johanna, fr.o.m. 2016-03-17
Ledamot : Stanton, Hannah, fr.o.m. 2018-04-17
Ledamot : Stjernfeldt Jammeh, Katrin, fr.o.m. 2018-04-17
Ledamot : Texell, Ida, fr.o.m. 2016-03-17
Sakkunnig : Bryntesson, Lars, fr.o.m. 2017-09-19
Sakkunnig : Chroona, Cecilia, fr.o.m. 2016-09-14 t.o.m. 2017-12-21
Sakkunnig : Högquist, Emilia, fr.o.m. 2016-09-14 t.o.m. 2018-01-25
Sakkunnig : Lennartsson, Magnus, fr.o.m. 2018-10-18
Sakkunnig : Löth, Ann-Sofie, fr.o.m. 2018-01-26
Sakkunnig : Olofsgård, Kasja B, fr.o.m. 2017-12-22 t.o.m. 2018-10-17
Sakkunnig : Tilander, Ylva, fr.o.m. 2016-09-14 t.o.m. 2017-09-18
Expert : Ageberg, Moa, fr.o.m. 2016-11-09
Expert : Allroth, Emanuel, fr.o.m. 2016-11-09
Expert : Antonsson, Maria, fr.o.m. 2016-11-09
Expert : Jacobsson, Niclas, fr.o.m. 2016-11-09
Expert : Jakobsson Viklund, Elin, fr.o.m. 2016-11-09
Expert : Olsson Blandy, Tanja, fr.o.m. 2016-11-09
Expert : Schlyter, Jens, fr.o.m. 2016-11-09
Expert : Ullbors Hägg, Ingrid, fr.o.m. 2017-09-19
Expert : Wale Grunditz, Catharina, fr.o.m. 2016-11-09 t.o.m. 2017-09-18
Kommunikatör : Lindberg, Kajsa, fr.o.m. 2018-03-01 t.o.m. 2019-03-31
Huvudsekreterare : Sundberg, Katarina, fr.o.m. 2016-06-15
Sekreterare : Frilund, Kristin, fr.o.m. 2016-08-22
Sekreterare : Frykman, Jonas, fr.o.m. 2017-01-15
Sekreterare : Kramer, Julius, fr.o.m. 2016-12-05 t.o.m. 2018-03-31
Sekreterare : Nelson, Hanna, fr.o.m. 2017-01-23
Sekreterare : Norberg, Susanna, fr.o.m. 2016-08-29
Sekreterare : Olofsgård, Kajsa B, fr.o.m. 2018-10-18 t.o.m. 2018-12-31
Sekreterare : Rydstrand, Camilla, fr.o.m. 2017-01-09 t.o.m. 2017-07-09

Rapporter

Källa : Sveriges riksdag

Senast uppdaterad 2018-11-11 av Sören Öman