Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Jonas Wester

Sök kontaktuppgifter till Jonas Wester på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Jonas Wester

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Jonas Wester medverkat i:

2016 års marknadskontrollutredning (UD 2016:01) [ Avslutad 2017 ] [ Expert ]

2016 års marknadskontrollutredning (UD 2016:01)


Beteckning : UD 2016:01
Departement : Utrikesdepartementet
Senast ändrad : 2018-03-22
Status : Avslutad 2017 A
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2016-06-09
Direktiv för utredningen, se dir. 2016:49
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Särskild utredare : Brickman, Annika, fr.o.m. 2016-09-01 t.o.m. 2017-08-31
Expert : Finnerman, Christian, fr.o.m. 2016-10-01 t.o.m. 2017-08-31
Expert : Rumar, Karin, fr.o.m. 2016-10-01 t.o.m. 2017-08-31
Expert : Schmidt, Mikael, fr.o.m. 2016-10-01 t.o.m. 2017-08-31
Expert : Stattin, Anna, fr.o.m. 2016-10-01 t.o.m. 2017-08-31
Expert : Varg, Anna, fr.o.m. 2017-04-01 t.o.m. 2017-08-31
Expert : Wester, Jonas, fr.o.m. 2016-10-01 t.o.m. 2017-08-31
Expert : Wiklund Fredström, Åsa, fr.o.m. 2016-10-01 t.o.m. 2017-03-31
Sekreterare : Vinnefors, Sara, fr.o.m. 2016-09-12 t.o.m. 2017-09-14

Rapporter

SOU 2017:69Marknadskontrollmyndigheter – befogenheter och sanktionsmöjligheter
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman