Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Johan Lidmark

Sök kontaktuppgifter till Johan Lidmark på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Johan Lidmark

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Johan Lidmark medverkat i:

Demokratiutredningen (Ju 2014:19) [ Avslutad 2017 ] [ Expert ]
Demokratiutredningen (Ju 2014:19)
Departement : Kulturdepartementet
Status : Avslutad 2017
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2014-07-17
Direktiv för utredningen, se dir. 2014:111
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2015:96 Låt fler forma framtiden! Forskarantologi
SOU 2016:5 Låt fler forma framtiden! Del A + B
Medverkande :
Särskild utredare : Olle Wästberg, f.d. generaldirektör, fr.o.m. 2014-07-17 t.o.m. 2016-01-18
Expert : Ahmad Azizi, demokratiutvecklare, fr.o.m. 2014-09-16 t.o.m. 2015-12-15
Expert : Lars Berge-Kleber, förste vice ordförande i Handikappsförbunden, fr.o.m. 2014-09-16 t.o.m. 2015-12-15
Expert : Paula Blomqvist, kansliråd, fr.o.m. 2014-09-16 t.o.m. 2015-12-15
Expert : Bojan Brstina, verksamhetsansvarig SIOS Antidiskrimineringsbyrå, fr.o.m. 2014-09-16 t.o.m. 2015-12-15
Expert : Hanna Bäck, professor, fr.o.m. 2014-09-16 t.o.m. 2015-12-15
Expert : Tiina Ekman, utredare för ungdoms- och civilsamhällsfrågor, fr.o.m. 2015-02-09 t.o.m. 2015-12-15
Expert : Josefin Gustavsson, utredare, fr.o.m. 2015-09-21 t.o.m. 2015-12-15
Expert : Nicklas Järvklo, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-09-16 t.o.m. 2015-09-20
Expert : Lena Langlet, sektionschef Svergies Kommuner och Landsting, fr.o.m. 2014-09-16 t.o.m. 2015-12-15
Expert : Johan Lidmark, enhetschef region Skåne, fr.o.m. 2014-09-16 t.o.m. 2015-12-15
Expert : Nils-Olof Parfa, ledamot i styrgruppen för Ung minoritet, fr.o.m. 2014-09-16 t.o.m. 2015-12-15
Expert : Lene Persson Weiss, departementssekreterare, fr.o.m. 2015-09-21 t.o.m. 2015-12-15
Expert : Christina Rogestam, förbundsordförande Sveriges pensionärsförbund, fr.o.m. 2014-09-16 t.o.m. 2015-12-15
Expert : Reza Saleh, programansvarig Berättarministeriet, fr.o.m. 2014-09-16 t.o.m. 2015-12-15
Expert : Lisbeth Staaf Igelström, styrelseledamot i Pensionärernas riksorganisation, fr.o.m. 2014-09-16 t.o.m. 2015-12-15
Expert : Jesper Strömbäck, professor, fr.o.m. 2014-09-16 t.o.m. 2015-12-15
Expert : Katarina Sundberg, kansliråd, fr.o.m. 2014-09-16 t.o.m. 2015-12-15
Expert : Andrea Törnestam, styrelseledamot Sveriges Ungdomsorganisationer, fr.o.m. 2014-09-16 t.o.m. 2015-12-15
Expert : Mikael Wahldén, utredare Myndigheten för Delaktighet, fr.o.m. 2014-09-16 t.o.m. 2015-09-20
Expert : Daniel Wolgemunth, utredare för ungdoms- och civilsamhällsfrågor, fr.o.m. 2014-09-16 t.o.m. 2015-02-08
Expert : Gertrud Åström, ordförande Sveriges Kvinnolobby, fr.o.m. 2014-09-16 t.o.m. 2015-12-15
Ledamot : Michael Anefur, distriktsordförande, fr.o.m. 2014-09-11 t.o.m. 2015-12-15
Ledamot : Gulan Avci, led. av riksdagen, fr.o.m. 2014-09-11 t.o.m. 2014-10-19
Ledamot : Robert Hannah, led. av riksdagen, fr.o.m. 2014-10-20 t.o.m. 2015-12-15
Ledamot : Berit Högman, led. av riksdagen, fr.o.m. 2014-09-11 t.o.m. 2015-12-15
Ledamot : Anna Hövenmark, kommunalråd, fr.o.m. 2014-09-11 t.o.m. 2015-12-15
Ledamot : Bruno Kaufmann, kommunpolitiker, fr.o.m. 2014-09-11 t.o.m. 2015-12-15
Ledamot : Stefan Tornberg, oppositionslandstingsråd, fr.o.m. 2014-09-11 t.o.m. 2015-12-15
Ledamot : Jessika Wilhelmsson, led. av riksdagen, fr.o.m. 2014-09-11 t.o.m. 2015-12-15
Ledamot : Jonas Åkerlund, led. av riksdagen, fr.o.m. 2014-09-11 t.o.m. 2015-12-15
Sekreterare : Daniel Lindvall, kansliråd, fr.o.m. 2014-08-25 t.o.m. 2016-01-18
Sekreterare : Susanne Ritseson, fr.o.m. 2015-04-08 t.o.m. 2015-08-02
Sekreterare : Susanne Stenberg, fr.o.m. 2015-08-17 t.o.m. 2015-12-22
Sekreterare : Adiam Tedros, fil.dr., fr.o.m. 2014-09-22 t.o.m. 2015-12-15
Biträdande sekreterare : Matilda Wärmark, statsvetare, fr.o.m. 2014-09-08 t.o.m. 2016-01-18
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkanden av utredningen ( 2 st. SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2015:96 Låt fler forma framtiden! – Forsakantologi [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Omslaget till betänkandet
SOU 2016:5 Låt fler forma framtiden! [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman