Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Jim Emilsson

Sök kontaktuppgifter till Jim Emilsson på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Jim Emilsson

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Jim Emilsson medverkat i:

Miljöprocessutredningen (M 2007:04) [ Avslutad 2009 ] [ Expert ]
Miljöprocessutredningen (M 2007:04)
Departement : Miljödepartementet
Status : Avslutad 2009
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2007-06-20
Direktiv för utredningen, se dir. 2007:94, dir. 2007:184 och dir. 2008:119
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2007:111 En ny instansordning för mål enligt Plan- och bygglagen - delbetänkande
SOU 2008:31 Miljödomstolarna; domkretsar, lokalisering, handläggningsregler - delbetänkande
SOU 2008:86 Prövning av vindkraft - delbetänkande
SOU 2009:10 Miljöprocessen
SOU 2009:42 Vattenverksamhet
SOU 2009:45 Områden av riksintresse och miljökonsekvensbeskrivningar
Medverkande :
Särskild utredare : Ulf Andersson, lagman, fr.o.m. 2007-06-20 t.o.m. 2009-05-31
Särskild utredare : Lars Holmgård, rådman, fr.o.m. 2008-10-06 t.o.m. 2009-05-06
Sakkunnig : Peter Fitger, professor, fr.o.m. 2007-09-20 t.o.m. 2009-04-30
Sakkunnig : Claes Kristensson, chefsrådman, fr.o.m. 2007-09-20 t.o.m. 2009-04-30
Expert : Camilla Adolfsson, kansliråd, fr.o.m. 2007-09-20 t.o.m. 2009-04-30
Expert : Oscar Alarik, miljörättsjurist, fr.o.m. 2007-09-20 t.o.m. 2009-04-30
Expert : Eva-Lena Almér, departementssekreterare, fr.o.m. 2008-01-01 t.o.m. 2008-12-07
Expert : Agnetha Alriksson, departementssekreterare, fr.o.m. 2007-09-20 t.o.m. 2009-04-30
Expert : Karolina Ardesjö Lundén, jurist, fr.o.m. 2007-09-20 t.o.m. 2009-04-30
Expert : Mårten Bengtsson, advokat, fr.o.m. 2007-10-09 t.o.m. 2009-04-30
Expert : Sven Bengtsson, miljöråd, fr.o.m. 2009-01-19 t.o.m. 2009-04-30
Expert : Magnus Blümer, kansliråd, fr.o.m. 2008-10-08 t.o.m. 2009-04-30
Expert : Fredrik Bonde, chefsjurist, fr.o.m. 2008-01-01 t.o.m. 2009-04-30
Expert : Anders Dahlsjö, fastighetsråd, fr.o.m. 2007-09-20 t.o.m. 2009-01-18
Expert : Jan Darpö, docent, fr.o.m. 2007-10-15 t.o.m. 2009-04-30
Expert : Mårten Dunér, enhetschef, fr.o.m. 2008-11-01 t.o.m. 2009-04-30
Expert : Jim Emilsson, chefsrådman, fr.o.m. 2007-09-20 t.o.m. 2009-04-30
Expert : Ivar Frostenson, kansliråd, fr.o.m. 2007-09-20 t.o.m. 2009-04-30
Expert : Agneta Gardar, jurist, fr.o.m. 2007-09-20 t.o.m. 2009-04-30
Expert : Susanne Gerland, rättssakkunnig, fr.o.m. 2007-09-20 t.o.m. 2009-04-30
Expert : Margaretha Gistorp, ämnesråd, fr.o.m. 2007-09-20 t.o.m. 2007-11-11
Expert : Bo Hansson, advokat, fr.o.m. 2008-01-15 t.o.m. 2009-04-30
Expert : Ingrid Hasselsten, departementssekreterare, fr.o.m. 2008-01-21 t.o.m. 2009-04-30
Expert : Anna Josefsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2007-09-20 t.o.m. 2009-04-30
Expert : Ulrik Johansson, bolagsjurist, fr.o.m. 2007-09-20 t.o.m. 2009-04-30
Expert : Walter Johansson, civilingenjör, fr.o.m. 2008-10-08 t.o.m. 2009-04-30
Expert : Bjarne Karlsson, rådman, fr.o.m. 2007-09-20 t.o.m. 2009-04-30
Expert : Mats Kryhl, departementssekreterare, fr.o.m. 2007-09-20 t.o.m. 2009-04-30
Expert : Lena Källberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2007-11-12 t.o.m. 2009-04-30
Expert : Malin Larsson, rättssakkunnig, fr.o.m. 2007-09-20 t.o.m. 2009-04-30
Expert : Elisabeth Lidbaum, departementssekreterare, fr.o.m. 2007-09-20 t.o.m. 2007-12-31
Expert : Lars Lindström, informationssekreterare, fr.o.m. 2009-01-15 t.o.m. 2009-04-30
Expert : Henrik Malmberg, miljörättsjurist, fr.o.m. 2007-09-20 t.o.m. 2009-04-30
Expert : Karl-Erik Nilsson, enhetschef, fr.o.m. 2008-01-01 t.o.m. 2009-04-30
Expert : Lena Nilsson, miljöråd, fr.o.m. 2007-09-20 t.o.m. 2009-04-30
Expert : Stefan Nilsson, rådman, fr.o.m. 2008-01-25 t.o.m. 2009-02-03
Expert : Håkan Nordling, lagman, fr.o.m. 2007-09-20 t.o.m. 2009-04-30
Expert : Stefan Nyström, generalsekreterare, fr.o.m. 2008-01-01 t.o.m. 2009-04-30
Expert : Germund Persson, förbundsjurist, fr.o.m. 2007-09-20 t.o.m. 2009-04-30
Expert : Liselotte Rågmark, hovrättsråd, fr.o.m. 2007-09-20 t.o.m. 2009-04-30
Expert : Lennart Sandebjer, miljöjurist, fr.o.m. 2008-01-15 t.o.m. 2009-04-30
Expert : , Sandström, Magnus 1:e länsjurist, fr.o.m. 2007-09-20 t.o.m. 2009-04-30
Expert : Micaela Schulman, fivisionschef, fr.o.m. 2007-09-20 t.o.m. 2008-10-31
Expert : Karin Sjökvist, kansliråd, fr.o.m. 2007-09-20 t.o.m. 2009-04-30
Expert : Carl-Ivar Stahl, handläggare, fr.o.m. 2008-01-15 t.o.m. 2009-04-30
Expert : Ingela Sundelin, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2008-11-01 t.o.m. 2009-04-30
Expert : Johan Svensson, advokatfiskal, fr.o.m. 2008-03-01 t.o.m. 2009-02-11
Expert : Dan Töllborn, enhetschef, fr.o.m. 2007-09-20 t.o.m. 2009-04-30
Expert : Sanna Viklund, rättssakkunnig, fr.o.m. 2007-09-20 t.o.m. 2009-04-30
Expert : Henrik Wingfors, departementssekreterare, fr.o.m. 2007-09-20 t.o.m. 2008-10-29
Sekreterare : Peter Ardö, fr.o.m. 2008-03-01 t.o.m. 2009-04-30
Sekreterare : Cecilia Giese Hagberg, fr.o.m. 2008-03-01 t.o.m. 2009-04-30
Sekreterare : Dano Kostovski, fr.o.m. 2008-02-18 t.o.m. 2009-04-30
Sekreterare : Ewa Mårdberg, fr.o.m. 2007-08-20 t.o.m. 2008-03-31
Sekreterare : Annika Sandersnäs Heijman, fr.o.m. 2007-08-13 t.o.m. 2009-05-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman