: : :

Medverkande i utredning : Jesper König

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Medverkande i utredning : Jesper König

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.

Utredningar som Jesper König medverkat i ( 2 st. ):

Arbetsgruppen för att utreda elev- och föräldrainflytande i förskola, skola och vuxenutbildning (U 2003:A) [ Avslutad 2004 ]

Arbetsgruppen för att utreda elev- och föräldrainflytande i förskola, skola och vuxenutbildning (U 2003:A)


Beteckning : U 2003:A
Departement : Utbildningsdepartementet
Senast ändrad : 2006-10-18
Status : Avslutad 2004
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2003-03-18
Direktiv för
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Ordförande : Wiman, Margareta, fr.o.m. 2003-03-18 t.o.m. 2004-10-30
Bengtsson, Annika, fr.o.m. 2003-03-18 t.o.m. 2004-10-30
König, Jesper, fr.o.m. 2003-03-18 t.o.m. 2004-10-30
Werner, Lars, fr.o.m. 2003-03-18 t.o.m. 2004-10-30

Rapporter

Ds 2003:46Var – dags – inflytande i förskola. Skola och vuxenutbildning
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( Ds ) :

Omslaget till betänkandet
Ds 2003:46 Var – dags – inflytande i förskola, skola och vuxenutbildning [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Arbetsgrupp för frågor rörande folkrörelser och social ekonomi (Ju 2001:O) [ Avslutad 2007 ] [ Ledamot ]
Arbetsgrupp för frågor rörande folkrörelser och social ekonomi (Ju 2001:O)
Departement : Integrations- och jämställdhetsdepartementet
Status : Avslutad 2007
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2001-09-06
Direktiv för Regeringsbeslut 2001-09-06 dnr Ju2001/5920/D
Arbetet i arbetsgruppen skall vara avslutad senast den 31 december 2004.
Medverkande :
Ordförande : Marcus Bengtsson, departementsråd, Ju, fr.o.m. 2001-10-01 t.o.m. 2003-05-20
Ordförande : Emma Sterky, kansliråd, fr.o.m. 2005-11-01
Ordförande : Katarina Sundberg, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2004-11-18 t.o.m. 2005-10-31
Ordförande : Charlotta Wickman, ämnesråd, Ju, fr.o.m. 2003-05-22 t.o.m. 2004-11-17
Ledamot : Ann Aurén, kansliråd, Ku, fr.o.m. 2001-10-01 t.o.m. 2003-10-31
Ledamot : Maria Caryll, departementssekreterare, Ju, fr.o.m. 2001-10-01 t.o.m. 2003-02-04
Ledamot : Sara Bertilsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2002-02-01 t.o.m. 2002-09-30
Ledamot : Kristina Bram, departementssekreterare, fr.o.m. 2004-10-01 t.o.m. 2006-02-28
Ledamot : Per Brandtell, departementssekreterare, fr.o.m. 2002-05-15 t.o.m. 2004-09-30
Ledamot : Ulrika Dackeby, kansliråd, fr.o.m. 2005-12-01
Ledamot : Monica Fundin, departementssekreterare, fr.o.m. 2003-11-01
Ledamot : Klara Grundberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2003-05-22 t.o.m. 2004-09-30
Ledamot : Björn Hanby, departementssekreterare, Fö, fr.o.m. 2001-10-01 t.o.m. 2002-05-14
Ledamot : Charlotte Hedin, departementssekreterare, Ju, fr.o.m. 2001-10-01 t.o.m. 2001-12-17
Ledamot : Kristina Hedlund Thulin, departementssekretarare, UD, fr.o.m. 2001-10-01 t.o.m. 2002-01-31
Ledamot : Kent Ivarsson, kansliråd, N, fr.o.m. 2001-10-01 t.o.m. 2004-09-30
Ledamot : Emilia Högquist, departementssekreterare, fr.o.m. 2004-10-21 t.o.m. 2005-11-30
Ledamot : Alireza Javaheri, departementssekreterare, fr.o.m. 2003-11-01 t.o.m. 2004-05-31
Ledamot : Patrik Johansson, departementssekreterare, fr.o.m. 2006-04-01
Ledamot : Jesper König, departementssekreterare, fr.o.m. 2004-03-03 t.o.m. 2005-03-31
Ledamot : Hanna Lantz, departementssekreterare, fr.o.m. 2003-09-03 t.o.m. 2005-09-30
Ledamot : Kristina Lejdström, departementssekreterare, N, fr.o.m. 2001-10-01 t.o.m. 2003-06-30
Ledamot : Urban Lindberg, departementssekreterare, S, fr.o.m. 2003-07-01 t.o.m. 2003-09-02
Ledamot : Nicklas Liss-Larsson, departementssekreterare, N, fr.o.m. 2001-10-01 t.o.m. 2003-02-04
Ledamot : Curt-Olof Mann, departementssekreterare, N, fr.o.m. 2001-10-01 t.o.m. 2002-12-31
Ledamot : Petra Mårselius, departementssekreterare, fr.o.m. 2004-10-15
Ledamot : Minna Nyman, departementssekreterare, fr.o.m. 2006-04-24
Ledamot : Anna Odebäck, departementssekreterare, fr.o.m. 2004-01-12 t.o.m. 2004-09-30
Ledamot : Monica Pourshahidi, departementssekreterare, t.o.m. 2005-05-31
Ledamot : Henrik Sandén, departementssekreterare, fr.o.m. 2003-02-05 t.o.m. 2003-06-30
Ledamot : Herbert Silberman, departementssekreterare, fr.o.m. 2004-10-01
Ledamot : Katarina Sjölander, kansliråd, fr.o.m. 2003-07-01 t.o.m. 2006-03-31
Ledamot : Matilda Sommelius, departementssekreterare, N, fr.o.m. 2001-10-01 t.o.m. 2002-03-20
Ledamot : Cissi Storck, departementssekreterare, fr.o.m. 2004-10-05
Ledamot : Mikael Ståhl, departementssekreterare, fr.o.m. 2002-10-01 t.o.m. 2003-10-31
Ledamot : Kerstin Svensson, departementssekreterare, U, fr.o.m. 2001-10-01 t.o.m. 2004-03-02
Ledamot : Mårten Svensson Risdal, departementssekreterare, fr.o.m. 2005-11-01
Ledamot : Jonas Söderlund, kansliråd, fr.o.m. 2001-12-17 t.o.m. 2004-10-20
Ledamot : Leena Taillefer, departementssekreterare, fr.o.m. 2002-08-16 t.o.m. 2003-03-09
Ledamot : Tommi Teljosuo, departementssekreterare, fr.o.m. 2003-02-05 t.o.m. 2004-10-14
Ledamot : Jan Terstad, ämnesråd, fr.o.m. 2003-03-10 t.o.m. 2006-11-30
Ledamot : Désirée Veschetti Holmgren, departementssekreterare, fr.o.m. 2002-03-21 t.o.m. 2003-11-04
Ledamot : Margareta Wennlund, departementssekreterare, fr.o.m. 2004-06-01 t.o.m. 2005-12-31
Ledamot : Maria Wennerberg Sedigh, departementssekreterare, fr.o.m. 2003-11-05
Ledamot : Keneth Wising, departementssekreterare, fr.o.m. 2006-01-01
Ledamot : Hanna Åkesson, departementssekreterare, fr.o.m. 2005-06-01
Sekreterare : Marie Ericsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2004-10-01
Sekreterare : Klara Grundberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2003-05-22 t.o.m. 2004-01-31
Sekreterare : Sofia Knapp, departementssekreterare, fr.o.m. 2004-02-01 t.o.m. 2004-09-30
Sekreterare : Charlotta Wickman, kansliråd, Ju, fr.o.m. 2001-10-01 t.o.m. 2003-05-21
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Senast uppdaterad 2018-11-11 av Sören Öman