: : :

Medverkande i utredning : Jan Cedmark

Sök kontaktuppgifter till Jan Cedmark på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Medverkande i utredning : Jan Cedmark

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Jan Cedmark medverkat i ( 2 st. ):

Arbetsgruppen (Fö 1997:F) för utredning om den s.k. ledningskedjan m.m. [Organ inom Regeringskansliet] [ Avslutad 1998 ] [ Ledamot ]

Arbetsgruppen (Fö 1997:F) för utredning om den s.k. ledningskedjan m.m.Organ inom Regeringskansliet


Beteckning : Fö 1997:F
Departement : Försvarsdepartementet
Senast ändrad : 1999-04-29
Status : Avslutad 1998 A
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den:
Direktiv för se regeringsbeslut den 21 augusti 1997.
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Ordförande : Ohlsson, Dan, fr.o.m. 1997-09-30
Ledamot : Cedmark, Jan, fr.o.m. 1997-09-30
Ledamot : Dahlén, Rune, fr.o.m. 1997-09-30
Ledamot : Gradin, Ulrika, fr.o.m. 1997-09-30
Ledamot : Hammarstedt, Sven, fr.o.m. 1997-09-30
Ledamot : Johansson, Maj, fr.o.m. 1997-09-30
Ledamot : Lindgren, Anders, fr.o.m. 1997-09-30
Ledamot : Pettersson, Torbjörn, fr.o.m. 1997-09-30
Ledamot : Riddarström, Bo, fr.o.m. 1997-09-30
Ledamot : Sandberg, Nils Olof, fr.o.m. 1997-09-30
Ledamot : Sundin, Åke, fr.o.m. 1997-09-30
Ledamot : Thorsell, Eva, fr.o.m. 1997-09-30
Lundh, Ingmari, fr.o.m. 1997-09-30

Rapporter

Ds 1998:32Skyldigheter vid svåra påfrestningar
på samhället i fred.
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Arbetsgrupp om kommunal beredskap (Fö 1992:D) [ Avslutad 1993 ] [ Ledamot ]
Arbetsgrupp om kommunal beredskap (Fö 1992:D)
Departement : Försvarsdepartementet
Status : Avslutad 1993
Medverkande :
Ordförande : Marie Hafström, departementsråd
Ledamot : Jan Cedmark, försvarsdirektör
Ledamot : Håkan Hällman, kansliråd
Ledamot : Helena Lindberg, hovrättsassessor
Ledamot : Evert Zetterberg, sekreterare
Ledamot : Birgitta Ågren, sektionschef
Sekreterare : Anders Bergwall, departementssekreterare
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Senast uppdaterad 2019-06-21 av Sören Öman