Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Ingvar Holmberg

Sök kontaktuppgifter till Ingvar Holmberg på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Ingvar Holmberg

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Ingvar Holmberg medverkat i:

Nomineringsrätts- och valkretskommittén (Ju 1994:06) [ Avslutad 1996 ] [ Expert ]
Nomineringsrätts- och valkretskommittén (Ju 1994:06)
Departement : Justitiedepartementet
Status : Avslutad 1996
Direktiv för se dir. 1994:49, 1995:7, 1995:115.
Lokal : Departementens utredningsavdelning, Lilla Kungsgatan 3, Box 347, 401 25 Göteborg, tel. växel 031-10 50 00, direktval 031-10 51 36 (sekreteraren)
Utredningen har avgett :
SOU 1995:143 Vissa valfrågor. Den fria nomineringsrätten Partisymboler på valsedlar - Valkretsindelning vid riksdagsval
SOU 1996:66 Utvärderat personalval. Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Ordförande : Göran Åstrand, f.d. led av riksdagen /m, fr.o.m. 1994-07-01 t.o.m. 1996-05-31
Ledamot : Nils-Göran Holmqvist, led. av riksdagen /s, fr.o.m. 1995-02-15 t.o.m. 1996-05-31
Ledamot : Ingvar Högström, politisk sekreterare /miljöpartiet, fr.o.m. 1995-02-15 t.o.m. 1996-05-31
Ledamot : Kenneth Kvist, led. av riksdagen /v, fr.o.m. 1994-09-01 t.o.m. 1996-05-31
Ledamot : Christina Linderholm, projektledare /c, t.o.m. 1996-05-31
Ledamot : Inger Mäler, ombudsman /s, fr.o.m. 1995-02-15 t.o.m. 1996-05-31
Ledamot : Sten Olsson, kanslichef /s, fr.o.m. 1994-09-01 t.o.m. 1996-05-31
Ledamot : Olle Schmidt, projektsekreterare /fp, fr.o.m. 1994-09-01 t.o.m. 1996-05-31
Ledamot : Harry Staaf, ingenjör /kds, fr.o.m. 1994-09-01 t.o.m. 1996-05-31
Ledamot : Margot Wikström, kommunalråd /s, fr.o.m. 1994-09-01 t.o.m. 1996-05-31
Expert : Jan Carlström, rådman, fr.o.m. 1995-02-15 t.o.m. 1996-05-31
Expert : Ingvar Holmberg, docent, fr.o.m. 1995-02-15 t.o.m. 1996-05-31
Expert : Martin Holmgren, kansliråd, fr.o.m. 1995-02-15 t.o.m. 1996-05-31
Expert : Folke Johansson, fil.dr., fr.o.m. 1995-02-15 t.o.m. 1996-05-31
Expert : Vivan Nilsson, valdirektör, fr.o.m. 1995-02-15 t.o.m. 1996-05-31
Sekreterare : Svante Johansson, hovrättsassessor, fr.o.m. 1994-10-01 t.o.m. 1996-06-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman