Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Inger Tapper

Sök kontaktuppgifter till Inger Tapper på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Inger Tapper

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Inger Tapper medverkat i:

Kommunrevisionskommittén (In 1997:07) [ Avslutad 1998 ] [ Ledamot ]
Kommunrevisionskommittén (In 1997:07)
Departement : Inrikesdepartementet
Status : Avslutad 1998
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 1997-04-03
Direktiv för se dir. 1997:56. Uppdraget är därmed avslutat.
Medverkande :
Ordförande : Ola Rask, led. av riksdagen, fr.o.m. 1997-06-05 t.o.m. 1998-06-02
Ledamot : Eva Gillström, kommunalråd, fr.o.m. 1997-06-05 t.o.m. 1998-06-02
Ledamot : Ulla Göthager, kommunalråd, fr.o.m. 1997-06-05 t.o.m. 1998-06-02
Ledamot : Lennart Hedquist, led. av riksdagen, fr.o.m. 1997-06-05 t.o.m. 1998-06-02
Ledamot : Hans-Ingvar Jönsson, bankdirektör, fr.o.m. 1997-06-05 t.o.m. 1998-06-02
Ledamot : Thomas Magnusson, budgetrådgivare, fr.o.m. 1997-06-05 t.o.m. 1998-06-02
Ledamot : Leif Marklund, led. av riksdagen, fr.o.m. 1997-06-05 t.o.m. 1998-06-02
Ledamot : Sven Samuelsson, revisor, fr.o.m. 1997-06-05 t.o.m. 1998-06-02
Ledamot : Monica Sellin, vårdare, fr.o.m. 1997-06-05 t.o.m. 1998-06-02
Ledamot : Inger Tapper, f.d. kommunalråd, fr.o.m. 1997-06-05 t.o.m. 1998-06-02
Expert : Daniel Bäckman, departementssekreterare, fr.o.m. 1997-06-05 t.o.m. 1998-06-02
Expert : Cristina Karlstam, departementsråd, fr.o.m. 1997-06-05 t.o.m. 1998-06-02
Expert : Staffan Lind, hovrättsassessor, fr.o.m. 1997-06-05 t.o.m. 1998-06-02
Expert : Agneta Peterz, ekonom, fr.o.m. 1997-06-05 t.o.m. 1998-06-02
Expert : Barbro Rosensvärd, departementssekreterare, fr.o.m. 1997-06-05 t.o.m. 1998-06-02
Expert : Lena Stridsberg, departementssekreterare, fr.o.m. 1997-06-05 t.o.m. 1998-06-02
Expert : Håkan Torngren, sektionschef, fr.o.m. 1997-06-05 t.o.m. 1998-06-02
Expert : Erna Zelmin-Åberg, departementsråd, fr.o.m. 1997-06-05 t.o.m. 1998-06-02
Sekreterare : Marie-Louise Kraft, kommunjurist, fr.o.m. 1997-06-11 t.o.m. 1998-06-02
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Dir. 1997:56 Översyn av den kommunala revisionen

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 1998:71 Den kommunala revisionen – ett demokratiskt kontrollinstrument [ pdf |Paragraftecken ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman