Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Ingemar Rosén

Sök kontaktuppgifter till Ingemar Rosén på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Ingemar Rosén

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Ingemar Rosén medverkat i:

Statsbidragskommittén (S 1997:07) [ Avslutad 1998 ] [ Sakkunnig ]
Statsbidragskommittén (S 1997:07)
Departement : Socialdepartementet
Status : Avslutad 1998
Direktiv för se dir. 1997:59.
Utredningen har avgett :
SOU 1998:38 Vad får vi för pengarna? - Resultatstyrning av statsbidrag till vissa organisationer inom det sociala området. Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Ordförande : Gert Knutsson, kansliråd, fr.o.m. 1997-05-01
Ledamot : Ylva Arnhof, enhetschef, fr.o.m. 1997-05-01
Ledamot : Torbjörn Eklund, departementssekreterare, fr.o.m. 1997-05-01 t.o.m. 1997-08-24
Ledamot : Christian Groth, kammarrättassessor, fr.o.m. 1997-08-25
Ledamot : Sören Kindlund, kansliråd, fr.o.m. 1997-05-01
Ledamot : Leif Näver, direktör, fr.o.m. 1997-05-01
Sakkunnig : Angela Beausang, förbundsordförande, fr.o.m. 1997-05-01
Sakkunnig : Gunborg Brännström, direktör, fr.o.m. 1997-05-01
Sakkunnig : Inge Fäldt, förbundssekreterare, fr.o.m. 1997-05-01
Sakkunnig : Björn Hibell, direktör, fr.o.m. 1997-05-01
Sakkunnig : Karl-Axel Johansson, förbundssekreterare, fr.o.m. 1997-05-01
Sakkunnig : Sofia Modigh, ämnessakkunnig, fr.o.m. 1997-05-01
Sakkunnig : Ingemar Rosén, kassör, fr.o.m. 1997-05-01
Sakkunnig : Ulf Wallin, sekreterare, fr.o.m. 1997-05-01
Sekreterare : Karin Bodell, fr.o.m. 1997-04-01 t.o.m. 1998-02-28
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman