: : :

Medverkande i utredning : Henrik Swahn

Sök kontaktuppgifter till Henrik Swahn på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Medverkande i utredning : Henrik Swahn

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Henrik Swahn medverkat i ( 2 st. ):

Godstransportdelegationen 2002 (N 2002:18) [ Avslutad 2004 ] [ Ledamot ]

Godstransportdelegationen 2002 (N 2002:18)


Beteckning : N 2002:18
Departement : Näringsdepartementet
Senast ändrad : 2005-03-11
Status : Avslutad 2004
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2002-06-19
Direktiv för delegationen, se dir. 2002:98 och dir. 2003:65
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Ordförande : Birgersson, Bengt Ove, fr.o.m. 2002-09-17 t.o.m. 2004-07-01
Ledamot : Back, Stefan, fr.o.m. 2002-09-01 t.o.m. 2004-07-01
Ledamot : Berndtsson, Anders, fr.o.m. 2003-05-05 t.o.m. 2004-07-01
Ledamot : Cherfils, Ingrid, fr.o.m. 2002-09-01 t.o.m. 2004-07-01
Ledamot : Ericsson, Lena, fr.o.m. 2002-09-01 t.o.m. 2004-07-01
Ledamot : Essle, Bo, fr.o.m. 2002-09-01 t.o.m. 2004-07-01
Ledamot : Hallsten, Lars, fr.o.m. 2002-09-01 t.o.m. 2004-07-01
Ledamot : Heiborn, Marie, fr.o.m. 2002-09-01 t.o.m. 2004-07-01
Ledamot : Källson, Jan, fr.o.m. 2002-09-01 t.o.m. 2004-07-01
Ledamot : Linder, Clas, fr.o.m. 2002-09-01 t.o.m. 2004-07-01
Ledamot : Lindgren, Malin, fr.o.m. 2002-09-01 t.o.m. 2003-09-14
Ledamot : Nygren, Maria, fr.o.m. 2002-09-01 t.o.m. 2004-07-01
Ledamot : Olsson, Anders, fr.o.m. 2002-09-01 t.o.m. 2004-07-01
Ledamot : Olsson, Maria, fr.o.m. 2002-09-01 t.o.m. 2003-09-14
Ledamot : Peterson, Claes, fr.o.m. 2003-09-15 t.o.m. 2004-07-01
Ledamot : Strömberg, Hjalmar, fr.o.m. 2002-09-01 t.o.m. 2003-05-04
Ledamot : Sundling, Jan, fr.o.m. 2002-09-01 t.o.m. 2004-07-01
Ledamot : Swahn, Henrik, fr.o.m. 2002-09-01 t.o.m. 2004-07-01
Ledamot : Tall, Malin, fr.o.m. 2002-09-01 t.o.m. 2004-07-01
Ledamot : Thonfors, Staffan, fr.o.m. 2003-09-15 t.o.m. 2004-07-01
Expert : Almér, Eva-Lena, fr.o.m. 2002-09-01 t.o.m. 2004-07-01
Expert : Eriksson, Gunnar, fr.o.m. 2003-05-05 t.o.m. 2004-07-01
Expert : Karlsson, Kersti, fr.o.m. 2002-09-01 t.o.m. 2004-07-01
Berggren, Lars, fr.o.m. 2003-11-03 t.o.m. 2004-07-01
Erlinggson, Katarina, fr.o.m. 2003-11-03 t.o.m. 2004-07-01
Fremling, Lennart, fr.o.m. 2003-11-03 t.o.m. 2004-07-01
Gylling, Johnny, fr.o.m. 2003-11-03 t.o.m. 2004-07-01
Moberg, Carina, fr.o.m. 2003-11-03 t.o.m. 2004-07-01
Rådhström, Jan-Evert, fr.o.m. 2003-11-03 t.o.m. 2004-07-01
Svensson Smith, Karin, fr.o.m. 2003-11-03 t.o.m. 2004-07-01
Örnfjäder, Krister, fr.o.m. 2003-11-03 t.o.m. 2004-07-01
Sekreterare : Andersson, Nina, fr.o.m. 2002-10-14 t.o.m. 2004-06-29
Sekreterare : Johansson, Karin, fr.o.m. 2003-11-01 t.o.m. 2004-01-18
Sekreterare : Lindberg, Gunnar, fr.o.m. 2003-08-25 t.o.m. 2003-10-24
Sekreterare : Sommar, Robert, fr.o.m. 2003-09-01 t.o.m. 2003-09-30

Rapporter

SOU 2003:39Godstransporter isamverkan – tekniska hinder, forskning och utbildning
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Godstransportdelegationen (K 1998:06) [ Avslutad 2001 ] [ Ledamot ]

Godstransportdelegationen (K 1998:06)


Beteckning : K 1998:06
Departement : Näringsdepartementet
Senast ändrad : 2002-03-07
Status : Avslutad 2001
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 1998
Direktiv för
Lokal : Näringsdepartement, 103 33 STOCKHOLM, tel. direkt 08-405 36 82 (sekr.)
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Ordförande : Birgersson, Bengt Owe, fr.o.m. 1998-07-01 t.o.m. 2001-07-05
Ledamot : Beijbom, Christer, fr.o.m. 1998-08-31 t.o.m. 2000-12-05
Ledamot : Berggrund, Lars, fr.o.m. 1998-08-31 t.o.m. 2001-07-05
Ledamot : Cederholm, Bertil, fr.o.m. 1998-08-31 t.o.m. 2001-07-05
Ledamot : Ericsson, Lena, fr.o.m. 1998-08-31 t.o.m. 2001-07-05
Ledamot : Hallsten, Lars, fr.o.m. 1998-08-31 t.o.m. 2001-07-05
Ledamot : Jansson, Wilhelm, fr.o.m. 1999-06-22 t.o.m. 2000-10-22
Ledamot : Johansson, Bengt, fr.o.m. 1998-08-31 t.o.m. 2001-07-05
Ledamot : Källsson, Jan, fr.o.m. 1998-08-31 t.o.m. 2001-07-05
Ledamot : Larsson, Håkan, fr.o.m. 1998-08-31 t.o.m. 2000-05-15
Ledamot : Munck-Svensson, Gunvor, fr.o.m. 1998-08-31 t.o.m. 2001-07-05
Ledamot : Sandahl, Freddy, fr.o.m. 2000-05-16 t.o.m. 2001-07-05
Ledamot : Selén, Jan Olof, fr.o.m. 1998-08-31 t.o.m. 2001-07-05
Ledamot : Sköld, Björn, fr.o.m. 1998-08-31 t.o.m. 2001-07-05
Ledamot : Sundling, Jan, fr.o.m. 2000-12-06 t.o.m. 2001-07-05
Ledamot : Swahn, Henrik, fr.o.m. 1998-08-31 t.o.m. 2000-12-05
Ledamot : Södergren, Lännart, fr.o.m. 1998-08-31 t.o.m. 2001-07-05
Ledamot : Torbrand, Anders, fr.o.m. 2000-10-23 t.o.m. 2001-07-05
Ledamot : Wickenberg, Per, fr.o.m. 1998-08-31 t.o.m. 1999-06-21
Ledamot : Wärmark, Anders, fr.o.m. 2000-12-06 t.o.m. 2001-07-05
Expert : Emanuelsson, Sara, fr.o.m. 1998-08-31 t.o.m. 2001-07-05
Expert : Fors, Gunnar, fr.o.m. 1998-08-31 t.o.m. 2000-05-15
Expert : Gustavsson, Siv, fr.o.m. 2000-09-15 t.o.m. 2001-07-05
Expert : Rydahl, Lena, fr.o.m. 1998-08-31 t.o.m. 2000-05-15
Expert : Wallgren, Arvid, fr.o.m. 2000-05-16 t.o.m. 2001-07-05
Expert : Wallin, Bosse, fr.o.m. 1998-08-31 t.o.m. 2000-07-31
Expert : Willberg, Leena, fr.o.m. 2000-05-16 t.o.m. 2001-07-05
Sekreterare : Back, Stefan, fr.o.m. 1998-07-01 t.o.m. 2001-07-06
Bitr. sekreterare : Nordmeyer, Marcus, fr.o.m. 1999-05-18 t.o.m. 2001-07-06

Rapporter

SOU 2001:61Godstransporter för tillväxt – en hållbar strategi
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2019-10-10 av Sören Öman