Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Hanna Westgård

Sök kontaktuppgifter till Hanna Westgård på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Hanna Westgård

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Hanna Westgård medverkat i ( 2 st. ):

Utredningen om vissa processuella frågor på socialförsäkringsområdet (S 2016:09) [ Avslutad 2018 ] [ Sekreterare ]
Utredningen om vissa processuella frågor på socialförsäkringsområdet (S 2016:09)
Departement : Socialdepartementet
Status : Avslutad
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2016-12-08
Direktiv för utredningen, se dir. 2016:104
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2018:5 Vissa processuella frågor på socialförsäkringsområdet
Medverkande :
Särskild utredare : Erik Nymansson, justitieråd, fr.o.m. 2016-12-08 t.o.m. 2018-01-31
Sakkunnig : David Brandell, rättssakkunnig, fr.o.m. 2017-02-13 t.o.m. 2018-01-31
Sakkunnig : Gustav Forsberg, kansliråd, fr.o.m. 2017-02-13 t.o.m. 2018-01-31
Sakkunnig : Susanne Mattson, kansliråd, fr.o.m. 2017-02-13 t.o.m. 2018-01-31
Expert : Stefan Berglund, verksjurist, fr.o.m. 2017-02-13 t.o.m. 2017-08-31
Expert : Catarina Eklundh Ahlgren, chefsjurist, fr.o.m. 2017-02-13 t.o.m. 2018-01-31
Expert : Emma Holm, rättslig expert, fr.o.m. 2017-02-13 t.o.m. 2018-01-31
Expert : Martina Irving, enhetschef, fr.o.m. 2017-02-13 t.o.m. 2018-01-31
Expert : Anna Pauloff, utredningschef, fr.o.m. 2017-02-20 t.o.m. 2018-01-31
Expert : Kjell Skoglund, verksamhetsområdeschef, fr.o.m. 2017-02-13 t.o.m. 2018-01-31
Expert : Christina Sundblad, verksjurist, fr.o.m. 2017-09-01 t.o.m. 2018-01-31
Sekreterare : Mattias Håkansson, fr.o.m. 2017-02-01 t.o.m. 2018-02-06
Sekreterare : Hanna Westgård, fr.o.m. 2017-01-23 t.o.m. 2018-02-07
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2018:5 Vissa processuella frågor på socialförsäkringsområdet [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Kommittén om insyn i finansiering av partier (Ju 2014:15) [ Avslutad 2016 ] [ Sekreterare ]
Kommittén om insyn i finansiering av partier (Ju 2014:15)
Departement : Justitiedepartementet
Status : Avslutad 2016
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2014-06-19
Direktiv för kommittén, se dir. 2014:90 och dir. 2016:30
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2016:74 Ökad insyn i partiers finansiering - ett utbyggt regelverk
Medverkande :
Ordförande : Marianne Eliason, f.d. justitieråd, fr.o.m. 2014-06-19 t.o.m. 2016-11-08
Ledamot : Gunnar Andrén, led. av riksdagen, fr.o.m. 2014-09-01 t.o.m. 2016-11-08
Ledamot : Ulf Berg, led. av riksdagen, fr.o.m. 2014-09-01 t.o.m. 2016-11-08
Ledamot : Roger Berzell, partikassör, fr.o.m. 2015-05-26 t.o.m. 2016-11-08
Ledamot : Agneta Börjesson, led. av riksdagen, fr.o.m. 2014-09-01 t.o.m. 2016-11-08
Ledamot : Hans Dahlgren, kanslichef, fr.o.m. 2014-09-01 t.o.m. 2014-10-20
Ledamot : Hans Ekström, led. av riksdagen, fr.o.m. 2014-11-05 t.o.m. 2016-11-08
Ledamot : Olle Felten, fr.o.m. 2015-09-25 t.o.m. 2016-11-08
Ledamot : Per-Ingvar Johnsson, led. av riksdagen, fr.o.m. 2014-10-20 t.o.m. 2016-11-08
Ledamot : Carin Jämtin, partisekreterare, fr.o.m. 2015-07-27 t.o.m. 2016-11-08
Ledamot : Johan Larsson, partijurist, fr.o.m. 2014-09-01 t.o.m. 2015-09-24
Ledamot : Cecilia Magnusson, led. av riksdagen, fr.o.m. 2014-09-01 t.o.m. 2016-11-08
Ledamot : Lena Micko, kommunalråd, fr.o.m. 2014-09-01 t.o.m. 2015-07-26
Ledamot : Karin Nilsson, led. av riksdagen, fr.o.m. 2014-09-01 t.o.m. 2014-10-19
Ledamot : Madeleine Nyvall, utredare/upphandlingssamordnare, fr.o.m. 2014-09-01 t.o.m. 2016-11-08
Ledamot : Carl Schlyter, led. av riksdagen, fr.o.m. 2015-05-26 t.o.m. 2016-11-08
Ledamot : Tuve Skånberg, led. av riksdagen, fr.o.m. 2014-09-01 t.o.m. 2016-11-08
Ledamot : Mia Sydow Mölleby, led. av riksdagen, fr.o.m. 2015-05-26 t.o.m. 2016-11-08
Ledamot : Ewa Thalén Finné, led. av riksdagen, fr.o.m. 2014-09-01 t.o.m. 2016-11-08
Expert : Lotta Ganeteg, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-09-01 t.o.m. 2016-11-08
Expert : Emma Hägg Hansson, advokatfiskal, fr.o.m. 2015-12-14 t.o.m. 2016-11-08
Expert : Märeta Jonzon Gröndahl, enhetschef, fr.o.m. 2014-09-01 t.o.m. 2016-11-08
Expert : Andreas Krantz, kansliråd, fr.o.m. 2014-09-01 t.o.m. 2016-11-08
Ledamot : Dag Mariefredspartiet Bremberg, fr.o.m. 2015-03-20 t.o.m. 2016-11-08
Ledamot : Göran SPI Välfärden Dandelo, fr.o.m. 2015-03-20 t.o.m. 2016-11-08
Ledamot : Anki Sollentunapartiet Elken, fr.o.m. 2015-03-20 t.o.m. 2016-11-08
Ledamot : Sören Dorotea Kommunlista Granberg, fr.o.m. 2015-04-20 t.o.m. 2016-11-08
Ledamot : Erik Sjukvårdspartiet Jansson, i Värmland, fr.o.m. 2015-03-20 t.o.m. 2016-11-08
Ledamot : Maria Västmanlands Kjellström, väl, fr.o.m. 2015-03-20 t.o.m. 2016-11-08
Ledamot : Gunilla Kommunens Magnusson, väl, fr.o.m. 2015-03-20 t.o.m. 2016-11-08
Ledamot : Olov Bollnäspartiet Nilsson Sträng, fr.o.m. 2015-03-20 t.o.m. 2016-11-08
Ledamot : Theo Vägvalet Papaioannou, fr.o.m. 2015-03-20 t.o.m. 2016-11-08
Ledamot : Erika Norrbottens Sjöö, sjukvårdsparti, fr.o.m. 2015-03-20 t.o.m. 2016-11-08
Ledamot : Britt-Inger Dorotea Kommunlista Tegnander, fr.o.m. 2015-03-26 t.o.m. 2015-04-19
Ledamot : Karin Nykvarnspartiet Wallin, fr.o.m. 2015-03-20 t.o.m. 2016-11-08
Sekreterare : Hanna Westgård, hovrättsassessor, fr.o.m. 2014-10-01 t.o.m. 2016-11-22
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2016:74 Ökad insyn i partiers finansiering – ett utbyggt regelverk [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman