Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Hélène Brodin Rheindorf

Sök kontaktuppgifter till Hélène Brodin Rheindorf på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Hélène Brodin Rheindorf

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Hélène Brodin Rheindorf medverkat i:

Kommittén om statens ansvar vid katastrofer utomlands (UD 2007:01) [ Avslutad 2008 ] [ Ledamot ]
Kommittén om statens ansvar vid katastrofer utomlands (UD 2007:01)
Departement : Utrikesdepartementet
Status : Avslutad 2008
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2007-04-03
Direktiv för kommittén, se dir. 2007:45
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2008:23 Konsulär katastrofinsats
Medverkande :
Ordförande : Mats Svegfors, landshövding, fr.o.m. 2006-06-15 t.o.m. 2008-04-14
Ledamot : Hélène Brodin Rheindorf, socialnämndsordförande, fr.o.m. 2007-08-01 t.o.m. 2008-04-14
Ledamot : Linnea Darell, omsorgsnämndsordförande, fr.o.m. 2007-08-01 t.o.m. 2008-04-14
Ledamot : Karin Enström, led. av riksdagen, fr.o.m. 2007-08-01 t.o.m. 2008-04-14
Ledamot : Lotta Hedström, debattör, fr.o.m. 2007-08-01 t.o.m. 2008-04-14
Ledamot : Kent Härstedt, led. av riksdagen, fr.o.m. 2007-08-01 t.o.m. 2008-04-14
Ledamot : Berit Jóhannesson, sjuksköterska, fr.o.m. 2007-08-01 t.o.m. 2008-04-14
Ledamot : Per Lodenius, led. av riksdagen, fr.o.m. 2007-08-01 t.o.m. 2008-04-14
Expert : Anders Beskow, vice vd, fr.o.m. 2007-08-01 t.o.m. 2008-04-14
Expert : Cecilia Tamm, kansliråd, fr.o.m. 2007-08-01 t.o.m. 2008-04-14
Expert : Jan Widlund, advokat, fr.o.m. 2007-08-01 t.o.m. 2008-04-14
Sekreterare : Kerstin Elserth, hovrättsråd, fr.o.m. 2007-08-01 t.o.m. 2008-04-20
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2008:23 Konsulär katastrofinsats [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman