Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Gunilla Hedesten Nordin

Sök kontaktuppgifter till Gunilla Hedesten Nordin på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Gunilla Hedesten Nordin

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Gunilla Hedesten Nordin medverkat i:

Kommittén om domstolschefens roll och utnämningen av högre domare (Ju 1998:08) [ Avslutad 2000 ] [ Expert ]
Kommittén om domstolschefens roll och utnämningen av högre domare (Ju 1998:08)
Departement : Justitiedepartementet
Status : Avslutad 2000
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 1998-10-01
Direktiv för kommittén, se dir. 1998:84
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2000:99 Domarutnämningar och domstolsledning - Frågor om utnämning av högre domare (del A+B)
Medverkande :
Ordförande : Johan Hirschfeldt, hovrättspresident, fr.o.m. 1998-12-14 t.o.m. 2000-12-31
Ledamot : Anton Abrahamsson, samhällskunskapslärare /mp, fr.o.m. 1998-12-14 t.o.m. 2000-12-05
Ledamot : Peter Althin, advokat, fr.o.m. 2000-06-21 t.o.m. 2000-12-10
Ledamot : Helena Bargholtz, led. av riksdagen /fp, fr.o.m. 1998-12-14 t.o.m. 2000-12-05
Ledamot : Anders Berglöv, led. av riksdagen /s, fr.o.m. 1998-12-14 t.o.m. 2000-12-05
Ledamot : Ann-Marie Fagerström, led. av riksdagen /s, fr.o.m. 1998-12-14 t.o.m. 2000-12-05
Ledamot : Lotta Insulander-Lindh, advokat, fr.o.m. 1999-01-15 t.o.m. 2000-06-20
Ledamot : Lotti Welander-Ryberg, fil.dr. /v, fr.o.m. 1998-12-14 t.o.m. 2000-12-05
Ledamot : Krister Thelin, hovrättslagman /m, fr.o.m. 1998-12-14 t.o.m. 2000-12-05
Ledamot : Gunnel Wallin, led. av riksdagen /c, fr.o.m. 1998-12-14 t.o.m. 2000-12-05
Sakkunnig : Marianne Eliason, regeringsråd, fr.o.m. 1998-12-14 t.o.m. 2000-12-05
Sakkunnig : Göran Regner, justitieråd, fr.o.m. 1998-12-14 t.o.m. 2000-12-05
Sakkunnig : Stefan Strömberg, generaldirektör, fr.o.m. 1998-12-14 t.o.m. 2000-12-05
Expert : Kavita Bäck Mirchandani, rådman, fr.o.m. 1999-08-01 t.o.m. 2000-12-05
Expert : Jan Carrick, hovrättslagman, fr.o.m. 1998-12-14 t.o.m. 2000-12-05
Expert : Meijt Cederdahl, fr.o.m. 1998-12-14 t.o.m. 2000-12-05
Expert : Gunilla Hedesten Nordin, länsrättslagman, fr.o.m. 1998-12-14 t.o.m. 2000-12-05
Expert : Thomas Rolén, departementsråd, fr.o.m. 1999-01-14 t.o.m. 2000-12-05
Expert : Gerd Strömberg, rådman, fr.o.m. 1998-12-14 t.o.m. 2000-12-05
Sekreterare : Kavita Bäck Mirchandani, rådman, fr.o.m. 1999-01-11 t.o.m. 1999-07-31
Sekreterare : Camilla Olsson, hovrättsassessor, fr.o.m. 1999-03-01 t.o.m. 2000-12-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman