Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Fredrika Hed Rosén

Sök kontaktuppgifter till Fredrika Hed Rosén på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Fredrika Hed Rosén

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Fredrika Hed Rosén medverkat i:

Betalningsutredningen (Fi 2020:12) [ Avslutad 2023 ] [ Sakkunnig ]
Betalningsutredningen (Fi 2020:12)
Departement : Finansdepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2020-12-10
Direktiv för utredningen, se dir. 2020:133 och dir. 2022:131
Lokal : Garnisonen, Karlavägen 100, Stockholm
Utredningen beräknas avsluta sitt arbete senast den 31 mars 2023.
Utredningen har avgett :
SOU 2023:16 Staten och betalningarna, Del 1 och 2
Medverkande :
Särskild utredare : Anna Kinberg Batra, civilekonom, fr.o.m. 2020-12-11 t.o.m. 2023-03-31
Sakkunnig : Sinan Akdag, digital expert, fr.o.m. 2021-04-27 t.o.m. 2022-09-25
Sakkunnig : Bo Becker, professor, fr.o.m. 2021-04-27 t.o.m. 2023-03-31
Sakkunnig : Max Brimberg, senior rådgivare, fr.o.m. 2021-08-23 t.o.m. 2022-06-07
Sakkunnig : Rickard Eriksson, ekonomisk analytiker, fr.o.m. 2021-04-27 t.o.m. 2023-03-31
Sakkunnig : Anna Felländer, founder, fr.o.m. 2021-04-27 t.o.m. 2023-03-31
Sakkunnig : Louise Grabo, generalsekreterare, fr.o.m. 2021-04-27 t.o.m. 2023-03-31
Sakkunnig : Ingela Grönquist, chefsjurist, fr.o.m. 2021-04-27 t.o.m. 2023-03-31
Sakkunnig : Thomas Hagberg, kansliråd, fr.o.m. 2021-04-27 t.o.m. 2023-03-31
Sakkunnig : Fredrika Hed Rosén, samordnare, fr.o.m. 2021-04-27 t.o.m. 2023-03-31
Sakkunnig : Eva Julin, biträdande avdelningschef, fr.o.m. 2021-04-27 t.o.m. 2023-03-31
Sakkunnig : Bengt Nilervall, näringspolitisk expert, fr.o.m. 2021-04-27 t.o.m. 2023-03-31
Sakkunnig : Per Sonnerby, departementsråd, fr.o.m. 2021-04-27 t.o.m. 2023-03-31
Sakkunnig : Annika Stenström, sakkunnig ekonom, fr.o.m. 2021-04-27 t.o.m. 2021-08-22
Sakkunnig : Liana Thorklidsen, senior rådgivare, fr.o.m. 2022-06-08 t.o.m. 2023-03-31
Sakkunnig : Aron Verständig, senior jurist, fr.o.m. 2021-04-27 t.o.m. 2023-03-31
Sakkunnig : Maria Wiezell, konsumentvägledare, fr.o.m. 2022-09-26 t.o.m. 2023-03-31
Sakkunnig : Elin Wihlborg, professor, fr.o.m. 2021-04-27 t.o.m. 2023-03-31
Anders Dahlberg, riksdagsledamot (C), fr.o.m. 2021-05-10 t.o.m. 2023-03-31
Dennis Dioukarev, riksdagsledamot (SD), fr.o.m. 2021-05-10 t.o.m. 2023-03-31
Cecilia Engström, riksdagsledamot, fr.o.m. 2022-12-01 t.o.m. 2023-03-31
Jan Ericson, riksdagsledamot, fr.o.m. 2022-11-04 t.o.m. 2023-03-31
Hampus Hagman, riksdagsledamot (KD), fr.o.m. 2021-05-10 t.o.m. 2022-11-30
Carl B. Hamilton, riksdagsledamot (L), fr.o.m. 2021-05-10 t.o.m. 2023-03-31
Mattias Karlsson, riksdagsledamot (M), fr.o.m. 2021-05-10 t.o.m. 2022-11-03
Ingela Nylund Watz, riksdagsledamot (S), fr.o.m. 2021-05-10 t.o.m. 2023-03-31
Karolina Skog, riksdagsledamot (MP), fr.o.m. 2021-05-10 t.o.m. 2023-03-31
Håkan Svenneling, riksdagsledamot (V), fr.o.m. 2021-05-10 t.o.m. 2023-03-31
Huvudsekreterare : Fredrik Wiklund Bystedt, revisionsdirektör, fr.o.m. 2021-01-01 t.o.m. 2023-03-31
Sekreterare : Zebulon Carlander, projektledare, fr.o.m. 2022-04-01 t.o.m. 2022-07-31
Sekreterare : Maia Drangel Wallbrand, senior juridisk rådgivare, fr.o.m. 2021-06-01 t.o.m. 2022-11-30
Sekreterare : Sandra Medenica, högskolestudent, fr.o.m. 2022-06-13 t.o.m. 2022-07-18
Sekreterare : Sandra Medenica, högskolestudent, fr.o.m. 2022-12-19 t.o.m. 2023-03-31
Sekreterare : Ragnar Olofsson, utredare, fr.o.m. 2021-03-01 t.o.m. 2022-12-31
Sekreterare : Katja Rehnberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2021-03-26 t.o.m. 2022-03-26
Sekreterare : Katja Rehnberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2022-03-27 t.o.m. 2022-06-27
Sekreterare : Peter Svensson, analytiker, fr.o.m. 2021-03-15 t.o.m. 2021-09-14
Sekreterare : Peter Svensson, analytiker, fr.o.m. 2021-09-15 t.o.m. 2021-10-14
Sekreterare : Sara Vinnefors, hovrättsassessor, fr.o.m. 2021-09-01 t.o.m. 2023-04-10
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2023:16 Staten och betalningarna [ pdf|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2022-12-17 av Sören Öman