Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Fredrik Holst

Sök kontaktuppgifter till Fredrik Holst på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Fredrik Holst

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Fredrik Holst medverkat i:

Veteransoldatutredningen (Fö 2007:03) [ Avslutad 2008 ] [ Sekreterare ]
Veteransoldatutredningen (Fö 2007:03)
Departement : Försvarsdepartementet
Status : Avslutad 2008
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2007-06-14
Direktiv för utredningen, se dir. 2007:83 och dir. 2007:159
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2007:77 En svensk veteranpolitik, del 1
SOU 2008:91 En svensk veteranpolitik, del 2
Medverkande :
Särskild utredare : Allan Widman, led. av riksdagen, fr.o.m. 2007-06-14
Sakkunnig : Johan Appelberg, ämnesråd, fr.o.m. 2007-07-03
Expert : Maria Jonsson Assander, fil.kand., fr.o.m. 2007-07-03
Expert : Eva Stina Lönngren, kansliråd, fr.o.m. 2007-07-03
Expert : Jens G. Pettersson, fr.o.m. 2007-10-01
Expert : Cecilia Skjöldebrand, kansliråd, fr.o.m. 2007-07-03
Expert : Peter Öberg, överstelöjtnant, fr.o.m. 2007-07-03
Sekreterare : Fredrik Holst, jur.kand., fr.o.m. 2007-08-27
Sekreterare : Thomas Wallander, rådman, fr.o.m. 2008-04-01
Bitr. sekreterare : Jens G. Pettersson, fr.o.m. 2007-01-01 t.o.m. 2007-09-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman