Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Fia Ewald

Sök kontaktuppgifter till Fia Ewald på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Fia Ewald

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Fia Ewald medverkat i ( 2 st. ):

Integritetskommittén (Ju 2014:09) [ Avslutad 2017 ] [ Expert ]
Integritetskommittén (Ju 2014:09)
Departement : Justitiedepartementet
Status : Avslutad 2017
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2014-05-08
Direktiv för utredningen, se dir. 2014:65 och dir. 2016:12
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2016:41 Hur står det till med den personliga integriteten? - en kartläggning av Integritetskommittén
SOU 2017:52 Så stärker vi den personliga integriteten
Medverkande :
Ordförande : Göran Gräslund, f.d. generaldirektör, fr.o.m. 2014-05-08 t.o.m. 2017-06-07
Ledamot : Phia Andersson, led. av riksdagen, fr.o.m. 2014-06-27 t.o.m. 2015-01-21
Ledamot : Agneta Börjesson, led. av riksdagen, fr.o.m. 2015-05-19 t.o.m. 2017-06-07
Ledamot : Christoffer Dulny, pol. sekreterare, fr.o.m. 2014-06-27 t.o.m. 2014-10-19
Ledamot : Maria Ferm, led. av riksdagen, fr.o.m. 2014-06-27 t.o.m. 2016-11-06
Ledamot : Xamuel Gonzalez Westling, kommunfullmäktig ledamot, fr.o.m. 2015-04-28 t.o.m. 2016-03-02
Ledamot : Mats Green, led. av riksdagen, fr.o.m. 2016-10-20 t.o.m. 2017-06-07
Ledamot : Krister Hammarbergh, led. av riksdagen, fr.o.m. 2014-06-27 t.o.m. 2017-06-07
Ledamot : Ulf Isaksson, advokat, fr.o.m. 2014-06-27 t.o.m. 2017-06-07
Ledamot : Eva-Lena Jansson, led. av riksdagen, fr.o.m. 2015-01-22 t.o.m. 2017-06-07
Ledamot : Frida Johansson Metso, psykolog, fr.o.m. 2014-07-30 t.o.m. 2016-10-17
Ledamot : Ulrika Karlsson, led. av riksdagen, fr.o.m. 2014-06-27 t.o.m. 2016-10-19
Ledamot : Mathias Leveborn, politisk sekreterare, fr.o.m. 2016-03-03 t.o.m. 2017-06-07
Ledamot : Johan Linander, f.d. led. av riksdagen, fr.o.m. 2014-06-27 t.o.m. 2016-03-22
Ledamot : Veronica Lindholm, led. av riksdagen, fr.o.m. 2014-10-23 t.o.m. 2017-06-07
Ledamot : Elin Lundgren, led. av riksdagen, fr.o.m. 2014-06-27 t.o.m. 2017-06-07
Ledamot : Jonas Millard, led. av riksdagen, fr.o.m. 2014-10-20 t.o.m. 2017-06-07
Ledamot : Andreas Norlén, led. av riksdagen, fr.o.m. 2014-06-27 t.o.m. 2016-10-19
Ledamot : Jessika Roswall, led. av riksdagen, fr.o.m. 2016-10-20 t.o.m. 2017-06-07
Ledamot : Anders Schröder, led. av riksdagen, fr.o.m. 2016-11-07 t.o.m. 2017-06-07
Ledamot : Ardalan Shekarabi, led. av riksdagen, fr.o.m. 2014-06-27 t.o.m. 2014-10-22
Ledamot : Tuve Skånberg, led. av riksdagen, fr.o.m. 2014-06-27 t.o.m. 2017-06-07
Ledamot : Mathias Sundin, led. av riksdagen, fr.o.m. 2016-10-18 t.o.m. 2017-04-25
Ledamot : Hanna Wagenius, jurist, fr.o.m. 2016-03-23 t.o.m. 2017-06-07
Ledamot : Heidi-Maria Wallinder, politisk sekreterare, fr.o.m. 2015-05-19 t.o.m. 2017-06-07
Ledamot : Alice Åström, f.d. led av riksdagen, fr.o.m. 2014-06-27 t.o.m. 2015-04-27
Ledamot : Emanuel Öz, led. av riksdagen, fr.o.m. 2015-05-19 t.o.m. 2017-06-07
Expert : Ingela Alverfors, jurist, fr.o.m. 2014-08-18 t.o.m. 2015-08-19
Expert : Sara Ahmed, fr.o.m. 2016-07-14 t.o.m. 2017-06-07
Expert : Fia Edwald, enhetschef, fr.o.m. 2014-06-27 t.o.m. 2016-03-22
Expert : Mikael It-säkerhetsspecialist Ejner, fr.o.m. 2016-08-25 t.o.m. 2017-06-07
Expert : Anne-Marie Eklund Löwinder, säkerhetschef, fr.o.m. 2014-10-20 t.o.m. 2017-06-07
Expert : Ulrika Harnesk, jurist, fr.o.m. 2015-08-20 t.o.m. 2016-09-11
Expert : Jens Henriksson, fr.o.m. 2016-07-14 t.o.m. 2017-06-07
Expert : Anna Hörnlund, jurist, fr.o.m. 2014-06-27 t.o.m. 2014-08-17
Expert : Gunnar Idesten, säkerhetsspecialist, fr.o.m. 2016-03-23 t.o.m. 2017-06-07
Expert : Jeanette Kronwall, jurist, fr.o.m. 2014-10-20 t.o.m. 2016-07-13
Expert : Agneta Runmarker, dataråd, fr.o.m. 2016-09-12 t.o.m. 2017-06-07
Expert : Mårten Schultz, professor, fr.o.m. 2014-06-27 t.o.m. 2017-06-07
Expert : Mathias Säfsten, ämnesråd, fr.o.m. 2014-06-27 t.o.m. 2016-07-13
Sekreterare : Maria Jacobsson, jurist, fr.o.m. 2015-11-16 t.o.m. 2017-06-13
Sekreterare : Erik Janzon, enhetschef, fr.o.m. 2014-06-09 t.o.m. 2017-05-31
Sekreterare : Katarina Monfils Gustafsson, hovrättsassessor, fr.o.m. 2014-07-01 t.o.m. 2015-11-18
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen ( 2 st. ) :

Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2014:65 Den personliga integriteten [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2016:12 Tilläggsdirektiv till Integritetskommittén (Ju 2014:09) [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Utredningen om stärkt krisberedskap i det centrala betalningssystemet (Fi 2011:09) [ Avslutad 2011 ]
Utredningen om stärkt krisberedskap i det centrala betalningssystemet (Fi 2011:09)
Departement : Finansdepartementet
Status : Avslutad 2011
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2011-06-22
Direktiv för utredningen, se dir. 2011:58
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2011:78 Stärkt krisberedskap i det centrala betalningssystemet
Medverkande :
Särskild utredare : Åke Pettersson, fr.o.m. 2011-07-18 t.o.m. 2011-12-15
Sekreterare : Rasmus Rodhe, fr.o.m. 2011-09-05 t.o.m. 2011-12-04
Lars-Göran Emanuelson, fr.o.m. 2011-08-22
Fia Ewald, fr.o.m. 2011-08-22
Johan Hellman, fr.o.m. 2011-08-22
Liso Norrman, fr.o.m. 2011-08-22
Ann-Christin Olldén, fr.o.m. 2011-08-22
Malin Omberg, fr.o.m. 2011-08-22
Tomas Öberg, fr.o.m. 2011-08-22
Urban Örtberg, fr.o.m. 2011-08-22
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2011:58 Stärkt krisberedskap i det centrala betalningssystemet [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2011:78 Stärkt krisberedskap i det centrala betalningssystemet [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman