Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Eva-Lena Norgren

Sök kontaktuppgifter till Eva-Lena Norgren på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Eva-Lena Norgren

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Eva-Lena Norgren medverkat i:

Finanskriskommittén (Fi 2011:02) [ Avslutad 2014 ] [ Expert ]
Finanskriskommittén (Fi 2011:02)
Departement : Finansdepartementet
Status : Avslutad 2014
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2011-02-03
Direktiv för utredningen, se dir. 2011:6, dir. 2012:81, dir. 2013:60 och dir. 2013:124
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2013:6 Att förebygga och hantera finansiella kriser
SOU 2014:52 Resolution - en ny metod för att hantera banker i kris. Vol. 1 och 2
Medverkande :
Ordförande : Thomas Franzén, doktor i nationalekonomi, fr.o.m. 2011-03-01 t.o.m. 2012-10-22
Ordförande : Lars Hörngren, fr.o.m. 2013-07-01 t.o.m. 2014-07-03
Ordförande : Irma Rosenberg, fr.o.m. 2012-10-22 t.o.m. 2013-07-01
Ledamot : Agneta Bäcklund, justitieråd, fr.o.m. 2011-03-01 t.o.m. 2013-10-30
Ledamot : Sonja Daltung, fr.o.m. 2013-08-15
Ledamot : Lars Hörngren, chefsekonom, fr.o.m. 2011-03-01
Ledamot : Mikael Möller, fr.o.m. 2013-03-18
Ledamot : Irma Rosenberg, doktor i nationalekonomi, fr.o.m. 2011-03-01
Ledamot : Gustaf Sjöberg, docent, fr.o.m. 2011-03-01
Ledamot : Mats Walberg, fr.o.m. 2013-10-31
Expert : Niclas Alsén, fr.o.m. 2012-12-17
Expert : Daniel Barr, fr.o.m. 2011-03-01
Expert : Björn Bargholtz, fr.o.m. 2012-12-17
Expert : Aino Bunge, fr.o.m. 2011-05-16 t.o.m. 2012-12-17
Expert : Karin Hallsten, fr.o.m. 2012-08-28 t.o.m. 2014-03-25
Expert : Amina Lundqvist, fr.o.m. 2011-05-16 t.o.m. 2012-06-03
Expert : Mikael Möller, fr.o.m. 2011-03-01 t.o.m. 2013-03-18
Expert : Christina Nordh Berntsson, fr.o.m. 2011-05-16
Expert : Eva-Lena Norgren, fr.o.m. 2011-03-01 t.o.m. 2012-12-17
Expert : Frida Olin, fr.o.m. 2014-03-25
Expert : Marika Rindborg, fr.o.m. 2011-03-01
Expert : Rolf Skog, fr.o.m. 2011-03-01 t.o.m. 2011-05-13
Expert : Per Strömberg, fr.o.m. 2011-03-01
Huvudsekreterare : Sonja Daltung, fr.o.m. 2012-01-23 t.o.m. 2013-08-15
Huvudsekreterare : Erik Lenntorp, fr.o.m. 2013-08-15 t.o.m. 2014-07-03
Sekreterare : Hans Bäckström, fr.o.m. 2011-03-01 t.o.m. 2013-02-01
Sekreterare : Eva Forsell, fr.o.m. 2011-03-28 t.o.m. 2014-07-03
Sekreterare : Lovisa Hedberg, fr.o.m. 2014-02-01 t.o.m. 2014-07-03
Sekreterare : Tobias Johansson, fr.o.m. 2013-01-01 t.o.m. 2013-12-31
Sekreterare : Charlotta Tajthy, fr.o.m. 2012-01-01 t.o.m. 2014-07-03
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman