: : :

Medverkande i utredning : Eva Dalberg

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Medverkande i utredning : Eva Dalberg

Utredning som Eva Dalberg medverkat i:

Utredningen Forskning och utveckling på försvarsområdet (Fö 2015:03) [ Avslutad 2016 ] [ Expert ]

Utredningen Forskning och utveckling på försvarsområdet (Fö 2015:03)


Beteckning : Fö 2015:03
Departement : Försvarsdepartementet
Senast ändrad : 2017-03-27
Status : Avslutad 2016 A
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2015-10-29
Direktiv för utredningen, se dir. 2015:103
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Särskild utredare : von Sydow, Björn, fr.o.m. 2015-10-29 t.o.m. 2016-12-17
Sakkunnig : Asplund, Patrik, fr.o.m. 2016-02-08 t.o.m. 2016-12-16
Sakkunnig : Halabi, Annli, fr.o.m. 2016-02-08 t.o.m. 2016-12-16
Sakkunnig : Johnsson, Mats, fr.o.m. 2016-02-08 t.o.m. 2016-12-16
Expert : Bernhardsdotter, Eva, fr.o.m. 2016-02-08 t.o.m. 2016-12-16
Expert : Dalberg, Eva, fr.o.m. 2016-02-08 t.o.m. 2016-12-16
Expert : Ilis-Allm, Hans, fr.o.m. 2016-02-08 t.o.m. 2016-07-03
Expert : Jansson, Benny, fr.o.m. 2016-02-08 t.o.m. 2016-06-19
Expert : Olsson, Eva Karin, fr.o.m. 2016-02-08 t.o.m. 2016-12-16
Expert : Stridh, Rickard, fr.o.m. 2016-07-04 t.o.m. 2016-12-16
Expert : Sundström, Per, fr.o.m. 2016-06-20 t.o.m. 2016-12-16
Sekreterare : Aldskogius, Silva, fr.o.m. 2015-12-01 t.o.m. 2016-12-03
Sekreterare : Thomas, Wallander, fr.o.m. 2016-09-26 t.o.m. 2016-12-16
Sekreterare : Wilhelmsen, Katarina, fr.o.m. 2015-12-01

Rapporter

SOU 2016:90Forskning och utveckling på försvarsområdet
Källa : Sveriges riksdag
Utredningsdirektiv för utredningen

Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2015:103 Forskning och utveckling på försvarsområdet [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2016:90 Forskning och utveckling på försvarsområdet [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Senast uppdaterad 2018-11-11 av Sören Öman