Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Emma Lindgren

Sök kontaktuppgifter till Emma Lindgren på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Emma Lindgren

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Emma Lindgren medverkat i:

Jämställdhetsdelegationen för förskolan (U 2003:12) [ Avslutad 2006 ] [ Bitr. sekreterare ]
Jämställdhetsdelegationen för förskolan (U 2003:12)
Departement : Utbildnings- och kulturdepartementet
Status : Avslutad 2006
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2003-08-14
Direktiv för delegationen, se dir. 2003:101 och dir. 2006:79
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2004:115 Den könade förskolan - om betydelsen av jämställdhet och genus i förskolans pedagogiska arbete
SOU 2006:75 Jämställd förskola - om betydelsen av jämställdhet och genus i förskolans pedagogiska arbete - slutbetänkande Skrift om Jämställdhet i förskolan - metoder och möjligheter
Medverkande :
Ordförande : Anna Ekström, förbundsordförande, fr.o.m. 2003-12-01 t.o.m. 2006-10-01
Ledamot : Jonte Bernhard, universitetslektor, fr.o.m. 2003-12-01 t.o.m. 2006-10-01
Ledamot : Johan Berntsson, förskolelärare, fr.o.m. 2003-12-01 t.o.m. 2006-10-01
Ledamot : Mikael Damberg, led. av riksdagen, fr.o.m. 2003-12-01 t.o.m. 2006-10-01
Ledamot : Björn Flising, universitetslektor, fr.o.m. 2003-12-01 t.o.m. 2006-10-01
Ledamot : Hillevi Lenz Taghuci, forskare, fr.o.m. 2003-12-01 t.o.m. 2006-10-01
Ledamot : Birgitta Ohlsson, led. av riksdagen, fr.o.m. 2003-12-01 t.o.m. 2006-10-01
Ledamot : Bengt Olsson, barnskötare, fr.o.m. 2003-12-01 t.o.m. 2006-10-01
Ledamot : Sonia Sherefay, folkbildare, fr.o.m. 2003-12-01 t.o.m. 2006-10-01
Ledamot : Marianne Staaf-Gälldin, distriktschef, fr.o.m. 2003-12-01 t.o.m. 2006-10-01
Ledamot : Jenny Östergren, journalist, fr.o.m. 2003-12-01 t.o.m. 2005-12-31
Expert : Eva Josefsson, undervisningsråd, fr.o.m. 2003-12-01 t.o.m. 2006-10-01
Expert : Mattias Sjöstrand, undervisningsråd, fr.o.m. 2003-12-01 t.o.m. 2006-10-01
Expert : Gunilla Zackari, ämnesråd, fr.o.m. 2003-12-01 t.o.m. 2006-10-01
Sekreterare : Elisabet Wahl, fr.o.m. 2003-12-08 t.o.m. 2006-10-01
Sekreterare : Tomas Wetterberg, fr.o.m. 2003-12-01 t.o.m. 2006-07-16
Bitr. sekreterare : Emma Lindgren, fr.o.m. 2005-09-15 t.o.m. 2006-06-30
Assistent : Catharina Nyström, fr.o.m. 2003-12-15 t.o.m. 2006-10-01
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman