Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Emma Fredriksson

Sök kontaktuppgifter till Emma Fredriksson på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Emma Fredriksson

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Emma Fredriksson medverkat i:

Nationell psykiatrisamordning (S 2003:09) [ Avslutad 2006 ] [ Sekreterare ]

Nationell psykiatrisamordning (S 2003:09)


Beteckning : S 2003:09
Departement : Socialdepartementet
Senast ändrad : 2007-03-08
Status : Avslutad 2006
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2003-10-23
Direktiv för psykiatrisamordnaren se, dir. 2003:133 och dir. 2006:113
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Nationell psykiatrisamordnare : Milton, Anders, fr.o.m. 2003-10-23 t.o.m. 2006-11-30
Sekreterare : Adolfson, Katarina, fr.o.m. 2004-11-15 t.o.m. 2006-02-28
Sekreterare : Bohlin, Inger, fr.o.m. 2004-03-08 t.o.m. 2005-08-14
Sekreterare : Delisle, Kristy, fr.o.m. 2004-02-01 t.o.m. 2006-06-30
Sekreterare : Evelius, Kerstin, fr.o.m. 2005-06-13 t.o.m. 2006-10-31
Sekreterare : Fredriksson, Emma, fr.o.m. 2005-09-09 t.o.m. 2006-12-10
Sekreterare : Hagström, Birgitta, fr.o.m. 2005-10-15 t.o.m. 2006-05-31
Sekreterare : Markström, Urban, fr.o.m. 2005-03-01 t.o.m. 2006-08-31
Sekreterare : Printz, Anders, fr.o.m. 2006-02-01 t.o.m. 2006-10-31
Sekreterare : Sandell, Karin, fr.o.m. 2005-10-01 t.o.m. 2006-11-30
Sekreterare : Sandlund, Mikael, fr.o.m. 2005-08-01 t.o.m. 2006-11-30
Sekreterare : Tjernberg, Ann, fr.o.m. 2004-03-01 t.o.m. 2006-11-30
Sekreterare : Wieselgren, Ing-Marie, fr.o.m. 2004-01-01 t.o.m. 2006-12-31
Assistent : Haag, Anna-Karin, fr.o.m. 2005-03-14 t.o.m. 2006-12-10

Rapporter

SOU 2006:91Vård och stöd till psykiskt störda lagöverträdare
SOU 2006:100Ambition och ansvar. Nationell strategi för utveckling av samhällets insatser till personer med psykiska sjukdomar och funktionshinder
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman