: : :

Medverkande i utredning : Elisabeth Landgren-Möller

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Medverkande i utredning : Elisabeth Landgren-Möller

Utredning som Elisabeth Landgren-Möller medverkat i:

Arbetsgruppen för att analysera vilka faktorer som påverkar barnafödandet (S 2000:C) Organ inom Regeringskansliet [ Avslutad 2001 ] [ Sekreterare ]

Arbetsgruppen för att analysera vilka faktorer som påverkar barnafödandet (S 2000:C)Organ inom Regeringskansliet


Beteckning : S 2000:C
Departement : Socialdepartementet
Senast ändrad : 2002-03-04
Status : Avslutad 2001
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2000-12-07
Direktiv för
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Ordförande : Batljan, Ilija, fr.o.m. 2001-01-16
Ledamot : Birkoff, Tarja, fr.o.m. 2001-01-16
Ledamot : Jonsson, Lena, fr.o.m. 2001-01-16
Ledamot : Kindlund, Sören, fr.o.m. 2001-01-16
Ledamot : Larsson, Malin, fr.o.m. 2001-01-16
Ledamot : Lönnerholm, Sverker, fr.o.m. 2001-01-16
Ledamot : Martin-Korpi, Barbara, fr.o.m. 2001-01-16
Ledamot : Orrell, Margareta, fr.o.m. 2001-01-16
Ledamot : Regnér, Åsa, fr.o.m. 2001-01-16
Ledamot : Sonnegård, Joakim, fr.o.m. 2001-01-16
Ledamot : Wittenmark, Lars, fr.o.m. 2001-01-16
Huvudsekreterare : Orkan, Minga
Sekreterare : Landgren-Möller, Elisabeth

Rapporter

Ds 2001:57Barnafödandet i fokus. Från befolkningspolitik till ett barnvänligt samhälle
Källa : Sveriges riksdag

Senast uppdaterad 2018-11-11 av Sören Öman