Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Elin Holmström

Sök kontaktuppgifter till Elin Holmström på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Elin Holmström

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Elin Holmström medverkat i ( 3 st. ):

Bostadsplaneringskommittén (S 2013:12) [ Avslutad 2015 ] [ Expert ]
Bostadsplaneringskommittén (S 2013:12)
Departement : Näringsdepartementet
Status : Avslutad 2015
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2013-08-08
Direktiv för kommittén, se dir. 2013:78 och dir. 2015:11
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2015:59 En ny regional planering - ökad samordning och bättre bostadsförsörjning
Medverkande :
Ordförande : Rose-Marie Frebran, landshövding, fr.o.m. 2013-10-01 t.o.m. 2015-06-15
Ledamot : Lars Eriksson, led. av riksdagen /S, fr.o.m. 2013-12-02 t.o.m. 2015-06-15
Ledamot : Lotta Finnstorp, led. av riksdagen /M, fr.o.m. 2013-12-02 t.o.m. 2015-06-15
Ledamot : Tomas Hansson, kommunalråd, fr.o.m. 2013-12-02 t.o.m. 2015-06-15
Ledamot : Roger Hedlund, led. av riksdagen /SD, fr.o.m. 2014-12-15 t.o.m. 2015-06-15
Ledamot : Katarina Köhler, led. av riksdagen /S, fr.o.m. 2013-12-02 t.o.m. 2014-12-18
Ledamot : Clara Lindblom, forskningassistent, fr.o.m. 2013-12-02 t.o.m. 2015-06-15
Ledamot : Nina Lundström, led. av riksdagen /FP, fr.o.m. 2013-12-02 t.o.m. 2015-06-15
Ledamot : Johan Löfstrand, led. av riksdagen /S, fr.o.m. 2014-12-19 t.o.m. 2015-06-15
Ledamot : Eva Nypelius, regionstyrelseledamot, fr.o.m. 2013-12-02 t.o.m. 2015-06-15
Ledamot : Karolina Skog, kommunalråd, fr.o.m. 2013-12-02 t.o.m. 2015-06-15
Ledamot : Ewa Thalén Finné, led. av riksdagen, fr.o.m. 2015-02-26 t.o.m. 2015-06-15
Ledamot : Markus Wiechel, led. av riksdagen /SD, fr.o.m. 2013-12-02 t.o.m. 2014-12-14
Ledamot : Oskar Öholm, f.d. led. av riksdagen /M, fr.o.m. 2013-12-02 t.o.m. 2015-02-25
Sakkunnig : Camilla Adolfson, ämnesråd, fr.o.m. 2013-12-02 t.o.m. 2015-01-28
Sakkunnig : Johan Hjalmarsson, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2015-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Mats Björsell, handläggare, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Backa Fredrik Brandt, kvalificerad utredare, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Anki Bystedt, länsråd, fr.o.m. 2014-07-01 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Jan Cedervärn, avdelningschef, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Adrienne Coyet Folke, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-07-01 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Petter Dahlin, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Eva-Marie Engström, regionchef, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Inga-Maj Eriksson, långsiktig planerare, adjungerad professor, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Margaretha Gistorp, hovrättsråd, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Elin Holmström, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Petter Jurdell, enhetschef, fr.o.m. 2014-09-15 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Thomas Kalbro, professor, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Agneta Kores, länsöverdirektör, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2014-06-30
Expert : Patrik Lidin, kansliråd, fr.o.m. 2014-11-24 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Fredrik Linder, kansliråd, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Kajsa Lindström, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Nancy Mattsson, projektutvecklare, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Maria Nordh, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Roger Pettersson, ämnesråd, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Linnea Rosenlöf, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Rolf Westerlund, utvecklingsledare, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Bengt Westman, expert, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Lars Wikström, enheteschef, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Robert Wildow, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2014-06-30
Huvudsekreterare : Sara Jendi Linder, kansliråd, fr.o.m. 2013-10-21 t.o.m. 2015-06-29
Sekreterare : Åsa Johansson, fr.o.m. 2014-01-07 t.o.m. 2015-05-31
Sekreterare : Bengt Nyman, fr.o.m. 2013-11-01 t.o.m. 2015-06-15
Sekreterare : Maria Ulfvarson Östlund, departementssekreterare, fr.o.m. 2013-10-21 t.o.m. 2014-07-31
Sekreterare : Viveka Zetterberg, fr.o.m. 2014-02-03 t.o.m. 2014-03-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningen om förskoleplats i tid (U 2012:05) [ Avslutad 2013 ] [ Sakkunnig ]
Utredningen om förskoleplats i tid (U 2012:05)
Departement : Utbildningsdepartementet
Status : Avslutad 2013
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2012-05-31
Direktiv för utredningen, se dir. 2012:54 och dir. 2012:100
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2013:41 Förskolegaranti
Medverkande :
Särskild utredare : Stig Orustfjord, överdirektör, fr.o.m. 2012-06-04 t.o.m. 2013-06-14
Sakkunnig : Per Eriksson, kansliråd, fr.o.m. 2012-10-08 t.o.m. 2013-06-14
Sakkunnig : Andreas Hermansson, departementssekreterare, fr.o.m. 2012-10-02 t.o.m. 2013-06-14
Sakkunnig : Elin Holmström, departementssekreterare, fr.o.m. 2012-10-02 t.o.m. 2013-06-14
Sakkunnig : Rolf Järtelius, hovrättsassessor, fr.o.m. 2012-10-08 t.o.m. 2013-06-14
Sakkunnig : Sverker Lönnerholm, ämnesråd, fr.o.m. 2012-10-02 t.o.m. 2013-06-14
Sakkunnig : Christer Tofténius, ämnesråd, fr.o.m. 2012-10-02 t.o.m. 2013-06-14
Sekreterare : Johan Jansson, förvaltningsfiskal, fr.o.m. 2012-08-27 t.o.m. 2013-06-14
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen ( 2 st. ) :

Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2012:54 Förskoleplats i tid [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2012:100 Tilläggsdirektiv till utredningen om förskoleplats i tid (U 2012:05) [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2013:41 Förskolegaranti [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Utredningen om Åtgärder vid allvarliga krissituationer (S 2011:14) [ Avslutad 2013 ] [ Sakkunnig ]
Utredningen om Åtgärder vid allvarliga krissituationer (S 2011:14)
Departement : Socialdepartementet
Status : Avslutad 2013
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2011-12-22
Direktiv för utredningen, se dir. 2011:121 och dir. 2013:18
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2013:54 Tillgång till läkemedel och sjukvårdsmateriel vid allvarliga händelser och kriser
Medverkande :
Särskild utredare : Eva Andersson, generalsekreterare, fr.o.m. 2012-02-01 t.o.m. 2013-08-31
Sakkunnig : Elin Holmström, departementssekreterare, fr.o.m. 2012-06-01 t.o.m. 2012-11-30
Sakkunnig : Carolina Lindholm, departementssekreterare, fr.o.m. 2012-06-01 t.o.m. 2012-12-11
Sakkunnig : Markus Martinelle, departementssekreterare, fr.o.m. 2012-12-12
Sakkunnig : Anne Nilsson, kansliråd, fr.o.m. 2012-06-01
Sakkunnig : Angela Öst, ämnesråd, fr.o.m. 2012-06-01 t.o.m. 2013-01-27
Sakkunnig : Pia Övelius, ämnesråd, fr.o.m. 2012-06-01
Expert : Carina Björk, beredskapsstrateg, fr.o.m. 2012-06-01
Expert : Gunnel Bridell, chef, fr.o.m. 2013-04-01
Expert : Anders Brännström, generalmajor, fr.o.m. 2012-06-01
Expert : Taina Bäckström, avdelningschef, fr.o.m. 2012-06-01
Expert : Stefan Carlsson, landshövding, fr.o.m. 2012-06-01
Expert : Bo Claesson, handläggare, fr.o.m. 2012-06-01 t.o.m. 2012-09-30
Expert : Malin Ekelund, departementssekreterare, fr.o.m. 2012-06-01
Expert : Ulrika Eriksson, handläggare, fr.o.m. 2012-10-01
Expert : Inger Erlandsson, avdelningschef, fr.o.m. 2012-10-01
Expert : Leif Gustavsson, beredskapsdirektör, fr.o.m. 2012-06-01
Expert : Ylva Hambraeus Björling, verkst. direktör, fr.o.m. 2012-06-01 t.o.m. 2013-03-31
Expert : Gillis Hammar, socialdirektör, fr.o.m. 2012-06-01
Expert : Annika Hedelin, beredskapschef, fr.o.m. 2012-06-01 t.o.m. 2013-03-10
Expert : Michael Lindstedt, strategisk rådgivare, fr.o.m. 2012-06-01
Expert : Thord Redman, utredare, fr.o.m. 2012-06-01 t.o.m. 2012-09-30
Expert : Rigmor Thorstensson, avdelningschef, fr.o.m. 2012-06-01
Expert : Karl Wallin, länspolismästare, fr.o.m. 2012-06-01
Expert : Bengt Wittgren, t.f. direktör, fr.o.m. 2012-06-01
Expert : Åke Örtqvist, smittskyddsläkare, fr.o.m. 2012-10-01
Sekreterare : Susanne Berggren, fr.o.m. 2013-03-14
Sekreterare : Annika Berglöw Hedelin, fr.o.m. 2013-03-11
Sekreterare : Eva Edström Fors, fr.o.m. 2012-03-16 t.o.m. 2012-11-30
Sekreterare : Ellen Jones, fr.o.m. 2012-11-20
Sekreterare : Johan Kihl, fr.o.m. 2012-03-26 t.o.m. 2012-08-31
Sekreterare : Cecilia Ljung, hovrättsassessor, fr.o.m. 2012-08-13 t.o.m. 2012-11-30
Sekreterare : Anders Tegnell, fr.o.m. 2012-11-20
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman