Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Elias Nyberg

Sök kontaktuppgifter till Elias Nyberg på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Elias Nyberg

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Elias Nyberg medverkat i:

Utrikesförvaltningsutredningen – UfU (UD 2009:01) [ Avslutad 2011 ] [ Bitr. sekreterare ]
Utrikesförvaltningsutredningen - UfU (UD 2009:01)
Departement : Utrikesdepartementet
Status : Avslutad 2011
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2009-07-23
Direktiv för utredningen, se dir. 2009:67, dir.2010:6 och dir. 2010:99
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2010:32 Utrikesförvaltning i världsklass - En mer flexibel utrikesrepresentation
2011:21 Utrikesförvaltning i världsklass
Medverkande :
Särskild utredare : Peter Egardt, verkst. direktör, fr.o.m. 2009-08-01 t.o.m. 2011-03-08
Sakkunnig : Ulf Dinkelspiel, ambassadör, fr.o.m. 2009-10-01 t.o.m. 2011-03-01
Sakkunnig : Mats Harborn, verkst. direktör, fr.o.m. 2009-10-01 t.o.m. 2011-03-01
Sakkunnig : Barbro Holmberg, landshövding, fr.o.m. 2009-10-01 t.o.m. 2011-03-01
Sakkunnig : Jörgen Holmquist, f.d. generaldirektör, fr.o.m. 2009-10-01 t.o.m. 2011-03-01
Sakkunnig : Lars Göran Johansson, senior vice president, fr.o.m. 2009-10-01 t.o.m. 2011-03-01
Sakkunnig : Carin Jämtin, oppositionsborgarråd, fr.o.m. 2009-10-01 t.o.m. 2011-03-01
Sakkunnig : Claes de Neergaard, verkst. direktör, fr.o.m. 2009-10-01 t.o.m. 2011-03-01
Sakkunnig : Anders Stålsby, bitr. enhetschef, fr.o.m. 2009-10-01 t.o.m. 2011-03-01
Sakkunnig : Johan Tunberger, f.d. överingenjör, fr.o.m. 2009-10-01 t.o.m. 2011-03-01
Expert : Erik Belfrage, fr.o.m. 2010-02-01 t.o.m. 2011-03-01
Expert : Magnus Blücher, ämnesråd, fr.o.m. 2009-10-01 t.o.m. 2011-03-01
Expert : Tim Brooks, fr.o.m. 2010-01-01 t.o.m. 2011-03-01
Expert : Tomas Dahlman, fr.o.m. 2010-11-08 t.o.m. 2011-03-01
Expert : Christer Eriksson, ämnesråd, fr.o.m. 2009-10-01 t.o.m. 2011-03-01
Expert : Ulrika Grönquist, kansliråd, fr.o.m. 2009-10-01 t.o.m. 2011-03-01
Expert : Johanna Gårdmark, ämnesråd, fr.o.m. 2009-10-01 t.o.m. 2011-03-01
Expert : Kurt A. Hall, finansråd, fr.o.m. 2009-10-01 t.o.m. 2011-03-01
Expert : Ola Henrikson, planeringschef, fr.o.m. 2009-10-01 t.o.m. 2011-03-01
Expert : Charlotte Ingvar-Nilsson, departementsråd, fr.o.m. 2009-10-01 t.o.m. 2011-03-01
Expert : Cecilia Julin, departementsråd, fr.o.m. 2009-10-01 t.o.m. 2011-03-01
Expert : Fredrik Lennartsson, departementsråd, fr.o.m. 2009-10-01 t.o.m. 2011-03-01
Expert : Johan Lindell, departementsråd, fr.o.m. 2009-10-01 t.o.m. 2011-03-01
Expert : Sophia Metelius, kansliråd, fr.o.m. 2009-10-01 t.o.m. 2010-03-31
Expert : Petra Mårselius, kansliråd, fr.o.m. 2010-04-01 t.o.m. 2010-12-31
Expert : Marcus Nordmeyer, kansliråd, fr.o.m. 2009-10-01 t.o.m. 2009-12-31
Expert : Bengt Nordqvist, departementsråd, fr.o.m. 2009-10-01 t.o.m. 2011-03-01
Expert : Eva Sjögren, ämnesråd, fr.o.m. 2009-10-01 t.o.m. 2010-11-07
Rättsexpert : Bengt Nilsson, Åke f.d. regeringsråd, fr.o.m. 2010-02-01 t.o.m. 2010-03-14
Bo Malmqvist, departementsråd, fr.o.m. 2010-02-01 t.o.m. 2010-03-14
Huvudsekreterare : Anna Hammargren, departementsråd, fr.o.m. 2009-08-31 t.o.m. 2011-03-13
Biträdande sekreterare : Elias Nyberg, pol.mag., fr.o.m. 2009-10-01 t.o.m. 2011-03-01
Biträdande sekreterare : Anders Oljelund, f.d. ambassadör, fr.o.m. 2009-09-01 t.o.m. 2011-03-01
Biträdande sekreterare : Stellan Ottosson, f.d. ambassadör, fr.o.m. 2009-09-01 t.o.m. 2010-04-30
Biträdande sekreterare : Harald Sandberg, departementsråd, fr.o.m. 2009-09-01 t.o.m. 2010-09-30
Biträdande sekreterare : Andreas von Uexküll, kansliråd, fr.o.m. 2010-09-01 t.o.m. 2011-03-01
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman