Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Ebba Tamm

Sök kontaktuppgifter till Ebba Tamm på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Ebba Tamm

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Ebba Tamm medverkat i ( 5 st. ):

Klimatpolitiska vägvalsutredningen (M 2018:07) [ Avslutad 2020 ] [ Expert ]
Klimatpolitiska vägvalsutredningen (M 2018:07)
Departement : Miljödepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2018-07-19
Direktiv för utredningen, se dir. 2018:70
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2020:4 Vägen till en klimatpositiv framtid
Medverkande :
Särskild utredare : Åsa-Britt Karlsson, generaldirektör, fr.o.m. 2018-07-18
Sakkunnig : Anna Segerstedt, kansliråd, fr.o.m. 2018-10-15
Expert : Annika Billstein Andersson, tekniskt råd, fr.o.m. 2018-10-15
Expert : Per Bodin, miljömålssamordnare, fr.o.m. 2018-10-15 t.o.m. 2019-05-23
Expert : Christel Cederberg, bitr. professor, fr.o.m. 2018-10-15
Expert : Svante Claesson, projektledare, fr.o.m. 2018-10-15
Expert : Karin Comstedt Webb, hållbarhetschef, fr.o.m. 2018-10-15
Expert : Maria Dirke, expert klimatfrågor, jordbruk, fr.o.m. 2018-10-15
Expert : Karin Dunér, enhetschef, fr.o.m. 2018-10-15
Expert : Frida Edström, utredare, fr.o.m. 2019-05-29
Expert : Gustaf Egnell, forskare, fr.o.m. 2018-10-15
Expert : Lars Ekberg, ämnesråd, fr.o.m. 2018-10-15 t.o.m. 2019-05-23
Expert : Hillevi Eriksson, klimat- och bioenergispecialist, fr.o.m. 2018-10-15
Expert : Linda Flink, expert energi och klimat, fr.o.m. 2018-10-15
Expert : Moa Forstorp, handläggare, fr.o.m. 2018-10-15
Expert : Mathias Fridahl, bitr. lektor, fr.o.m. 2018-10-15
Expert : Susanne Gerland, ämnesråd, fr.o.m. 2018-10-15
Expert : Jenny Gode, energiexpert, fr.o.m. 2018-10-15
Expert : Ola Hansén, senior rådgivare, fr.o.m. 2018-10-15
Expert : Emi Hijino, kansliråd, fr.o.m. 2018-10-15
Expert : Per Holm, klimatpolitikansvarig, fr.o.m. 2018-10-15
Expert : Annika Holmberg, kansliråd, fr.o.m. 2019-05-24
Expert : Daniel Johansson, docent, fr.o.m. 2018-10-15
Expert : Gunnar Lindén, naturvårdsexpert, fr.o.m. 2019-09-09
Expert : Anders Lyngfelt, professor, fr.o.m. 2018-10-15
Expert : Michael Löfroth, kansliråd, fr.o.m. 2018-10-15
Expert : Julien Morel, klimatanalytiker, fr.o.m. 2018-10-15 t.o.m. 2019-09-08
Expert : Hans Nilsgård, ämnesråd, fr.o.m. 2018-10-15
Expert : Karolina Norbeck, kraftvärmeansvarig, fr.o.m. 2018-10-15
Expert : Björn Sjöberg, verksamhetsutvecklare, fr.o.m. 2019-05-24
Expert : Helena Sjögren, miljödirektör, fr.o.m. 2018-10-15
Expert : Thomas Sundqvist, ämnesråd, fr.o.m. 2018-10-15
Expert : Erik Särholm, energi- och klimatstrateg, fr.o.m. 2018-10-15
Expert : Svante Söderholm, senior rådgivare, fr.o.m. 2018-10-15
Expert : Ebba Tamm, produkt- och miljöexpert, fr.o.m. 2018-10-15
Expert : Björn Telenius, departementssekreterare, fr.o.m. 2019-03-01
Expert : Karin Vestlund Ekerby, doktor skogsskötsel, fr.o.m. 2018-10-15 t.o.m. 2019-09-08
Expert : Caroline Westblom, vik. klimatsakkunnig, fr.o.m. 2018-10-15
Expert : Anna Åberg, geolog och utredare, fr.o.m. 2018-10-15
Huvudsekreterare : Monica Daoson, rådman, fr.o.m. 2018-10-01
Sekreterare : Björn Boström, handläggare, fr.o.m. 2018-09-20 t.o.m. 2019-06-30
Sekreterare : Björn Boström, handläggare, fr.o.m. 2019-08-15 t.o.m. 2019-12-31
Sekreterare : Eva Karlson Jernbäcker, utredare, fr.o.m. 2018-11-01 t.o.m. 2019-11-15
Sekreterare : Eva Karlsson Jernbäcker, utredare, fr.o.m. 2019-11-18 t.o.m. 2020-01-31
Sekreterare : Mattias Lundblad, forskare, fr.o.m. 2018-11-15
Sekreterare : David Mjureke, ämnesråd, fr.o.m. 2018-09-17
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2020:4 Vägen till en klimatpositiv framtid [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Utredningen om fossiloberoende fordonsflotta (N 2012:05) [ Avslutad 2013 ] [ Sakkunnig ]
Utredningen om fossiloberoende fordonsflotta (N 2012:05)
Departement : Näringsdepartementet
Status : Avslutad 2013
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2012-07-05
Direktiv för utredningen, se dir. 2012:78
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2013:84 Fossilfrihet på väg - Del 1 och 2
Medverkande :
Särskild utredare : Johansson Thomas B., fr.o.m. 2012-07-05 t.o.m. 2013-12-16
Sakkunnig : Jessica Alenius, vice vd, fr.o.m. 2012-11-01 t.o.m. 2013-12-16
Sakkunnig : Eva Alfredsson, analytiker, fr.o.m. 2012-11-01 t.o.m. 2013-12-16
Sakkunnig : Agnetha Alriksson, kansliråd, fr.o.m. 2012-11-01 t.o.m. 2013-12-16
Sakkunnig : Stefan Andersson, kansliråd, fr.o.m. 2012-11-01 t.o.m. 2013-12-16
Sakkunnig : Svante Axelsson, kanslichef, fr.o.m. 2012-11-01 t.o.m. 2013-12-16
Sakkunnig : Christian Azar, professor, fr.o.m. 2012-11-01 t.o.m. 2012-12-16
Sakkunnig : Henrik Dahlsson, fordonsgasansvarig, fr.o.m. 2013-10-22 t.o.m. 2013-12-16
Sakkunnig : Anna Dubois, professor, fr.o.m. 2012-11-01 t.o.m. 2013-12-16
Sakkunnig : Michelle Ekman, civilingenjör, fr.o.m. 2012-11-01 t.o.m. 2013-10-21
Sakkunnig : Viktor Gunnarsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2013-09-01 t.o.m. 2013-12-16
Sakkunnig : Hillevi Hejenstedt, rättslig expert, fr.o.m. 2012-11-01 t.o.m. 2013-04-30
Sakkunnig : Elisabet Idar Angelov, departementssekreterare, fr.o.m. 2013-03-05 t.o.m. 2013-12-16
Sakkunnig : Mikael Johannesson, tf. enhetschef, fr.o.m. 2012-11-01 t.o.m. 2013-12-16
Sakkunnig : Bengt Kriström, professor, fr.o.m. 2012-11-01 t.o.m. 2013-12-16
Sakkunnig : Per Kågeson, professor, fr.o.m. 2013-10-10 t.o.m. 2013-12-16
Sakkunnig : Martin Larsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2012-11-01 t.o.m. 2013-12-16
Sakkunnig : Anders Lewald, enhetschef, fr.o.m. 2012-11-01 t.o.m. 2013-12-16
Sakkunnig : Lars Nilsson, E miljödirektör, fr.o.m. 2012-11-01 t.o.m. 2013-12-16
Sakkunnig : Fredrik Odelram, kansliråd, fr.o.m. 2012-11-01 t.o.m. 2013-08-31
Sakkunnig : Martin Palm, kansliråd, fr.o.m. 2012-11-01 t.o.m. 2013-12-16
Sakkunnig : Hans Pettersson, G ämnesråd, fr.o.m. 2012-11-01 t.o.m. 2013-12-16
Sakkunnig : Anders Roth, miljöchef, fr.o.m. 2012-11-01 t.o.m. 2013-12-16
Sakkunnig : Eva Sunnerstedt, civilingenjör, fr.o.m. 2012-11-01 t.o.m. 2013-12-16
Sakkunnig : Ebba Tamm, civilingenjör, fr.o.m. 2012-11-01 t.o.m. 2013-12-16
Sakkunnig : Anna Wallentin, kansliråd, fr.o.m. 2012-11-01 t.o.m. 2013-12-16
Sakkunnig : Henrik Wingfors, jur.kand., fr.o.m. 2012-11-01 t.o.m. 2013-12-16
Huvudsekreterare : Per Kågeson, fr.o.m. 2012-07-05 t.o.m. 2013-10-09
Sekreterare : Hillevi Hejenstedt, rättslig expert, fr.o.m. 2013-05-01 t.o.m. 2013-12-31
Sekreterare : Lina Jonsson, fr.o.m. 2012-09-04 t.o.m. 2013-12-31
Sekreterare : Jonas Westin, fr.o.m. 2012-09-17 t.o.m. 2013-10-31
Kristina Holmgren, fr.o.m. 2012-09-24 t.o.m. 2013-10-31
Olle Hådell, fr.o.m. 2012-09-24 t.o.m. 2013-12-16
Håkan Johansson, fr.o.m. 2012-09-24 t.o.m. 2013-12-16
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2013:84 Fossilfrihet på väg [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Utredningen om genomförande av direktiv om effektiv slutanvändning av energi och om energitjänster (M 2006:06) [ Avslutad 2008 ] [ Expert ]
Utredningen om genomförande av direktiv om effektiv slutanvändning av energi och om energitjänster (M 2006:06)
Departement : Näringsdepartementet
Status : Avslutad 2008
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2006-06-14
Direktiv för utredningen, se dir. 2006:89, dir. 2007:12 och dir. 2008:125
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2008:25 Ett energieffektivare Sverige Bilaga, i särskild volym, handlingsplan för energieffektivisering
SOU 2008:110 Vägen till ett energieffektivare Sverige
Medverkande :
Särskild utredare : Tomas Bruce, fr.o.m. 2007-02-06 t.o.m. 2008-11-18
Expert : Katarina Abrahamsson, förbundsjurist, fr.o.m. 2007-05-21 t.o.m. 2007-12-31
Expert : Tea Alopaeus, avdelningsdirektör, fr.o.m. 2007-05-21 t.o.m. 2008-11-18
Expert : Linda Andersson, fastighetsekonom, fr.o.m. 2007-05-21 t.o.m. 2007-12-31
Expert : Stig-Arne Ankner, avdelningsråd, fr.o.m. 2007-05-21 t.o.m. 2008-11-18
Expert : Maria Blechingberg, miljöcontroller, fr.o.m. 2007-05-21 t.o.m. 2007-12-31
Expert : Thomas Broberg, civilekonom, fr.o.m. 2008-01-01 t.o.m. 2008-11-18
Expert : Lotta Bångens, ordförande, fr.o.m. 2007-05-21 t.o.m. 2008-11-18
Expert : Sven-Allan Eklund, teknologie licentiat, fr.o.m. 2007-05-21 t.o.m. 2008-11-18
Expert : Jakob Eliasson, civilekonom, fr.o.m. 2008-01-01 t.o.m. 2008-11-18
Expert : Sven-Olov Ericson, kansliråd, fr.o.m. 2007-05-21 t.o.m. 2008-11-18
Expert : Erik Filipsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2008-01-01 t.o.m. 2008-11-18
Expert : Anna Forsberg, teknologie licentiat, fr.o.m. 2007-05-21 t.o.m. 2008-11-18
Expert : Mikael Gustafsson, civilingenjör, fr.o.m. 2007-05-21 t.o.m. 2008-11-18
Expert : Karin Haara, civilingenjör, fr.o.m. 2007-05-21 t.o.m. 2008-11-18
Expert : Ingela Hedge, civilekonom, fr.o.m. 2007-05-21 t.o.m. 2007-12-31
Expert : Lars Holmquist, civilingenjör, fr.o.m. 2008-01-01 t.o.m. 2008-11-18
Expert : Ulrika Jardfelt, civilingenjör, fr.o.m. 2007-05-21 t.o.m. 2008-11-18
Expert : Peter Energiexpert Johansson, fr.o.m. 2008-01-01 t.o.m. 2008-11-18
Expert : Magnus Kristiansson, projektledare, fr.o.m. 2008-01-01 t.o.m. 2008-11-18
Expert : Jari Lalli, fastighetschef, fr.o.m. 2007-05-21 t.o.m. 2007-12-31
Expert : Lise Langseth, divisionschef, fr.o.m. 2007-05-21 t.o.m. 2007-12-31
Expert : Anders Mattsson, förhandlingschef, fr.o.m. 2007-05-21 t.o.m. 2007-12-31
Expert : Lotta Medelius-Bredhe, ämnesråd, fr.o.m. 2007-05-21 t.o.m. 2007-12-31
Expert : Lars Nilsson, miljödirektör, fr.o.m. 2007-05-21 t.o.m. 2008-11-18
Expert : Olle Oskarsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2008-05-01 t.o.m. 2008-11-18
Expert : Tobias Persson, fil. doktor, fr.o.m. 2008-01-01 t.o.m. 2008-11-18
Expert : Lars Roth, departementssekreterare, fr.o.m. 2007-05-21 t.o.m. 2007-12-31
Expert : Birgitta Resvik, civilingenjör, fr.o.m. 2007-05-21 t.o.m. 2008-11-18
Expert : Edvard Sandberg, energiexpert, fr.o.m. 2008-01-01 t.o.m. 2008-11-18
Expert : Göran Svensson, utredare, fr.o.m. 2008-01-01 t.o.m. 2008-11-18
Expert : Ebba Tamm, civilingenjör, fr.o.m. 2008-01-01 t.o.m. 2008-11-18
Expert : Henrik Wingfors, departementssekreterare, fr.o.m. 2007-05-21 t.o.m. 2008-11-18
Expert : Bengt Wånggren, utvecklingschef, fr.o.m. 2007-05-21 t.o.m. 2008-11-18
Expert : Mikael Zivkovic, energispecialist, fr.o.m. 2008-01-01 t.o.m. 2008-11-18
Huvudsekreterare : Anders Lundin, fr.o.m. 2007-05-10 t.o.m. 2008-11-30
Sekreterare : Olle Högrell, fr.o.m. 2007-08-01 t.o.m. 2008-11-30
Sekreterare : Agneta Persson, fr.o.m. 2007-05-01 t.o.m. 2008-11-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkanden av utredningen ( 2 st. SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2008:25 Ett energieffektivare Sverige [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Omslaget till betänkandet
SOU 2008:110 Vägen till ett energieffektivare Sverige [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Utredningen om förnybara fordonsbränslen (M 2003:02) [ Avslutad 2004 ] [ Expert ]
Utredningen om förnybara fordonsbränslen (M 2003:02)
Departement : Miljödepartementet
Status : Avslutad 2004
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2003-07-03
Direktiv för utredningen, se dir. 2003:89
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2004:4 Förnybara fordonsbränslen - nationellt mål för 2005 och hur tillgängligheten av dessa bränslen kan ökas.
SOU 2004:133 Introduktion av förnybara fordonsbränslen
Medverkande :
Särskild utredare : Hans Sandebring, fr.o.m. 2003-07-03
Expert : Michael Berg, departementssekreterare, fr.o.m. 2003-09-23
Expert : Mats Björsell, avdelningsdirektör, fr.o.m. 2003-09-23
Expert : Per Forsberg, statssekreterare, fr.o.m. 2004-11-22
Expert : Michel Gabrielsson, byrådirektör, fr.o.m. 2003-09-23
Expert : Lars Guldbrand, kansliråd, fr.o.m. 2003-09-23
Expert : Anneli Hulthén, kommunalråd, fr.o.m. 2003-09-23 t.o.m. 2004-11-21
Expert : Olle Hådell, civilingenjör, fr.o.m. 2003-09-23
Expert : Alice Kempe, jägmästare, fr.o.m. 2003-09-23 t.o.m. 2004-05-31
Expert : Elin Kronqvist, departementssekreterare, fr.o.m. 2003-09-23 t.o.m. 2004-01-26
Expert : Karin Kvist, miljörådgivare, fr.o.m. 2003-09-23
Expert : Camilla Lehorst, departementssekreterare, fr.o.m. 2003-09-23 t.o.m. 2004-05-09
Expert : Leif Ljung, civilingenjör, fr.o.m. 2003-09-23
Expert : Mattias Lundberg, handläggare, fr.o.m. 2003-09-23
Expert : Fredrik Odelram, departementssekreterare, fr.o.m. 2004-05-10
Expert : Ulf Roos, teknisk samordnare, fr.o.m. 2003-09-23
Expert : Klas Rönnbäck, tjänsteman, fr.o.m. 2003-09-23
Expert : Ann Segerbrog-Fick, fr.o.m. 2004-06-01
Expert : Eva Sunnerstedt, projektledare, fr.o.m. 2003-09-23
Expert : Ebba Tamm, civilingenjör, fr.o.m. 2003-09-23
Expert : Jan Wikström, projektledare transporter, fr.o.m. 2003-09-23
Expert : Katrin Zimmer, departementssekreterare, fr.o.m. 2004-01-27
Sekreterare : Peter Ahlvik, civilingenjör, fr.o.m. 2003-09-15
Sekreterare : Henric Dunnington, kammarrättsassessor, fr.o.m. 2003-10-27
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Flexmex2-utredningen (N 2001:08) [ Avslutad 2005 ] [ Sakkunnig ]
Flexmex2-utredningen (N 2001:08)
Departement : Miljö- och samhällsbyggnadsdepartementet
Status : Avslutad 2005
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2001-07-05
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2003:60 Handla för ett bättre klimat - delbetänkande
Medverkande :
Ordförande : Kjell Jansson, fr.o.m. 2001-11-22 t.o.m. 2005-01-31
Ledamot : Lennart Beijer, fr.o.m. 2004-02-03 t.o.m. 2005-01-31
Ledamot : Lena Ek, fr.o.m. 2001-11-22 t.o.m. 2005-01-31
Ledamot : Nina Ekelund Cronberg, fr.o.m. 2001-11-22 t.o.m. 2002-06-17
Ledamot : Carina Elgestam, A, fr.o.m. 2001-11-22 t.o.m. 2005-01-31
Ledamot : Jan Fjellstedt, fr.o.m. 2002-06-18 t.o.m. 2005-01-31
Ledamot : Lennart Fremling, fr.o.m. 2003-05-06 t.o.m. 2005-01-31
Ledamot : Nils-Göran Holmqvist, fr.o.m. 2001-11-22 t.o.m. 2005-01-31
Ledamot : Ingemar Josefsson, fr.o.m. 2001-11-22 t.o.m. 2005-01-31
Ledamot : Lars Lindblad, fr.o.m. 2001-11-22 t.o.m. 2005-01-31
Ledamot : Fredrik Lundberg, fr.o.m. 2004-02-03 t.o.m. 2005-01-31
Ledamot : Harald Nordlund, t.o.m. 2003-02-02
Ledamot : Jonas Ringqvist, fr.o.m. 2001-11-22 t.o.m. 2004-02-02
Ledamot : Ingegerd Saarinen, fr.o.m. 2001-11-22 t.o.m. 2004-02-02
Sakkunnig : Jessica Andersson, departementssekreterare, fr.o.m. 2003-11-03 t.o.m. 2005-01-31
Sakkunnig : Stefan Andersson, fr.o.m. 2004-02-03 t.o.m. 2005-01-31
Sakkunnig : Olle Björk, kansliråd, fr.o.m. 2001-12-17 t.o.m. 2005-01-31
Sakkunnig : Lotta Brede Medelius, ämnesråd, fr.o.m. 2003-05-06 t.o.m. 2004-05-03
Sakkunnig : Bo Diczfalusy, programansvarig, fr.o.m. 2001-12-17 t.o.m. 2003-09-01
Sakkunnig : Yvonne Fredriksson, departementsråd, fr.o.m. 2003-05-06 t.o.m. 2003-11-30
Sakkunnig : Per-Olof Granström, marknadsdirektör, fr.o.m. 2001-12-17 t.o.m. 2004-03-15
Sakkunnig : Agnes von Gersdorff, departementssekreterare, fr.o.m. 2001-12-17 t.o.m. 2005-01-31
Sakkunnig : Caroline Hellberg, fr.o.m. 2003-05-06 t.o.m. 2004-05-03
Sakkunnig : Martin Hill, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2001-12-17 t.o.m. 2005-01-31
Sakkunnig : Cecilia Kellberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2001-12-17 t.o.m. 2005-01-31
Sakkunnig : Erik Larsson, fr.o.m. 2004-09-07 t.o.m. 2005-01-31
Sakkunnig : Marie-Louise Larsson, fr.o.m. 2003-12-01 t.o.m. 2005-01-31
Sakkunnig : Åsa Leander, departementssekreterare, fr.o.m. 2004-05-04 t.o.m. 2005-01-31
Sakkunnig : Gunnar Rabe, fr.o.m. 2003-09-02 t.o.m. 2004-01-27
Sakkunnig : Birgitta Resvik, fr.o.m. 2004-01-27 t.o.m. 2005-01-31
Sakkunnig : Per Rosenqvist, departementssekreterare, fr.o.m. 2004-05-04 t.o.m. 2005-01-31
Sakkunnig : Magnus Schultzberg, kammarrättsassessor, fr.o.m. 2004-09-27 t.o.m. 2005-01-31
Sakkunnig : Karin Sjökvist, fr.o.m. 2002-04-16 t.o.m. 2005-01-31
Sakkunnig : Björn Strenger, departementssekreterare, fr.o.m. 2001-12-17 t.o.m. 2005-01-31
Sakkunnig : Maria Sunér, fr.o.m. 2004-03-16 t.o.m. 2005-01-31
Sakkunnig : Ebba Tamm, fr.o.m. 2003-05-06 t.o.m. 2005-01-31
Sakkunnig : Anders Turesson, fr.o.m. 2003-05-06 t.o.m. 2003-11-30
Sakkunnig : Stefan Wallin, miljöchef, fr.o.m. 2001-12-17 t.o.m. 2003-05-05
Sakkunnig : Susanne Åkerfeldt, fr.o.m. 2004-03-16 t.o.m. 2004-09-26
Expert : Gustav Bjelle, fr.o.m. 2003-12-01 t.o.m. 2005-01-31
Expert : Eva Jernbäcker, fr.o.m. 2003-12-01 t.o.m. 2005-01-31
Expert : Angela Kallhauge Churie, fr.o.m. 2003-12-01 t.o.m. 2004-09-06
Expert : Johan Nylander, fr.o.m. 2004-09-07 t.o.m. 2005-01-31
Sekreterare : Svante Ericsson, fr.o.m. 2004-01-12
Sekreterare : Ronald Liljegren, fr.o.m. 2002-10-22 t.o.m. 2004-12-31
Sekreterare : Ulrika Raab, fr.o.m. 2002-04-11 t.o.m. 2003-03-31
Sekreterare : Lennart Östblom, fr.o.m. 2002-09-01 t.o.m. 2004-09-30
Huvudsekreterare : Anders Lundin, fr.o.m. 2002-03-26 t.o.m. 2005-01-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman