Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Dharmesh Shah

Sök kontaktuppgifter till Dharmesh Shah på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Dharmesh Shah

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Dharmesh Shah medverkat i ( 2 st. ):

Kommittén för främjandet av ökad fysisk aktivitet (S 2020:06) [ Pågående ] [ Expert ]
Kommittén för främjandet av ökad fysisk aktivitet (S 2020:06)
Departement : Socialdepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2020-04-16
Direktiv för kommittén, se dir. 2020:40
Lokal : Garnisonen, Karlavägen 100, Stockholm
Utredningen beräknas avsluta sitt arbete senast den 1 mars 2023.
Medverkande :
Ordförande : Per Nilsson, rektor, fr.o.m. 2020-11-05
Ledamot : Caroline Waldheim, projektledare, fr.o.m. 2020-11-05
Särskild utredare : Johan Holmsäter, f.d. idrottslärare, fr.o.m. 2020-05-04 t.o.m. 2020-10-18
Expert : Erika Borgny, ämnesråd, fr.o.m. 2020-12-10
Expert : Johannes Evers Gester, departementssekreterare, fr.o.m. 2020-12-10
Expert : Amanda Johansson, departementssekreterare, fr.o.m. 2020-12-10
Expert : Christine Johansson, departementssekreterare, fr.o.m. 2020-12-10
Expert : Mikael Lindman, kansliråd, fr.o.m. 2020-12-10
Expert : Dharmesh Shah, departementssekreterare, fr.o.m. 2020-12-10
Expert : Cecilia von Schéele, departementssekreterare, fr.o.m. 2020-12-10
Sekreterare : Ullalena Haeggman, kansliråd, fr.o.m. 2020-05-04 t.o.m. 2021-07-25
Sekreterare : Veronica Hejdelind, processledare, fr.o.m. 2021-09-01
Sekreterare : Ann-Kristine Hjelte, registrator, fr.o.m. 2020-08-03 t.o.m. 2020-12-31
Sekreterare : Mats Janson, kommunikatör, fr.o.m. 2020-05-18 t.o.m. 2021-12-31
Sekreterare : Marlene Makenzius, docent, fr.o.m. 2021-02-15 t.o.m. 2021-12-31
Sekreterare : Kajsa Mickelsson, utredare, fr.o.m. 2021-06-15
Sekreterare : Louise Stjernberg, docent, fr.o.m. 2021-03-08 t.o.m. 2021-12-31
Sekreterare : Charlotte Wåhlin, docent, fr.o.m. 2021-12-01
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2020:40 Främjande av ökad fysisk aktivitet [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Rymdstrategiutredningen (U 2014:10) [ Avslutad 2015 ] [ Expert ]
Rymdstrategiutredningen (U 2014:10)
Departement : Utbildningsdepartementet
Status : Avslutad 2015
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2014-04-10
Direktiv för utredningen, se dir. 2014:57 och dir. 2015:42
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2015:75 En rymdstrategi för nytta och tillväxt
Medverkande :
Särskild utredare : Ingemar Skogö, fr.o.m. 2014-04-10 t.o.m. 2015-08-31
Expert : Christer Andersson, senioranalytiker, fr.o.m. 2014-06-30 t.o.m. 2015-08-31
Expert : Erik Arnberg, ämnesråd, fr.o.m. 2014-06-30 t.o.m. 2015-08-31
Expert : Goran Bogdanovic, departementssekreterare, fr.o.m. 2015-01-20 t.o.m. 2015-05-31
Expert : Lars Eliasson, föreståndare, fr.o.m. 2014-06-30 t.o.m. 2015-08-31
Expert : Mathias Jennerholm, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-06-30 t.o.m. 2015-01-20
Expert : Hanna Lagercrantz, kansliråd, fr.o.m. 2014-06-30 t.o.m. 2015-08-31
Expert : Peter Möller, f.d. teknisk chef, fr.o.m. 2014-06-30 t.o.m. 2015-08-31
Expert : Stefan Nilsson, samordnare, fr.o.m. 2014-06-30 t.o.m. 2015-08-31
Expert : Dharmesh Shah, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-06-30 t.o.m. 2015-08-31
Expert : Annika Thundborg, departementsråd, fr.o.m. 2014-06-30 t.o.m. 2015-08-31
Expert : Christina Wilén, kansliråd, fr.o.m. 2014-06-30 t.o.m. 2015-08-31
Sekreterare : Thorwald Larsson, strategidirektör, fr.o.m. 2014-06-02 t.o.m. 2015-08-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2015:75 En rymdstrategi för nytta och tillväxt [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman