Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Christine Jakobsson

Sök kontaktuppgifter till Christine Jakobsson på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Christine Jakobsson

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Christine Jakobsson medverkat i:

Sekretariatet (M 1996:05) för Agenda 21 för Östersjöområdet [ Avslutad 2000 ] [ Huvudsekreterare ]
Sekretariatet (M 1996:05) för Agenda 21 för Östersjöområdet
Departement : Miljödepartementet
Status : Avslutad 2000
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 1996-11-28
Direktiv för sekretariatet, se dir. 1996:99 och 1998:83.
Lokal : Strömsborg. Postadress 103 33 STOCKHOLM, tel. växel 08-405 10 00
Sekretariatets uppgifter upphör den 31 december 2000. Uppgifterna flyttas till Östersjöstaternas råd.Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Ordförande : Svante Bodin, departementsråd, fr.o.m. 1997-06-10 t.o.m. 2000-06-30
Expert : Kristina Dahlberg, fr.o.m. 1998-11-01 t.o.m. 2000-06-30
Huvudsekreterare : Christine Jakobsson, fr.o.m. 1999-02-22 t.o.m. 2000-12-31
Huvudsekreterare : Lars Kristoferson, fr.o.m. 1997-01-07 t.o.m. 1999-02-07
Sekreterare : Ulrika Hagbarth, fr.o.m. 1997-03-15 t.o.m. 1998-08-12
Sekreterare : Mareh Maciejowski, fr.o.m. 1999-01-20 t.o.m. 2000-12-31
Bitr. sekreterare : Kristina Dahlberg, fr.o.m. 1997-08-01 t.o.m. 1998-10-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman