Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Cecilia Kellberg

Sök kontaktuppgifter till Cecilia Kellberg på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Cecilia Kellberg

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Cecilia Kellberg medverkat i ( 2 st. ):

Utredningen om sektorsneutral och konkurrenskraftig energiskatt på el (Fi 2014:10) [ Avslutad 2015 ] [ Expert ]

Utredningen om sektorsneutral och konkurrenskraftig energiskatt på el (Fi 2014:10)


Beteckning : Fi 2014:10
Departement : Finansdepartementet
Senast ändrad : 2016-11-03
Status : Avslutad 2015 A
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2014-05-28
Direktiv för utredningen, se dir. 2014:72
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Särskild utredare : Bohlin, Rolf, fr.o.m. 2014-06-23 t.o.m. 2015-10-09
Expert : Eklinder, Hanna, fr.o.m. 2014-08-25 t.o.m. 2015-05-07
Expert : Johannesson-Magnusson, Anna, fr.o.m. 2014-08-25
Expert : Kellberg, Cecilia, fr.o.m. 2014-08-25
Expert : Leander, Åsa, fr.o.m. 2014-08-25
Expert : Olovsson, Ulf, fr.o.m. 2014-08-25
Expert : Sagebro, Stefan, fr.o.m. 2015-05-08
Expert : Sundblad Stahre, Anna, fr.o.m. 2014-08-25
Expert : Sundqvist, Thomas, fr.o.m. 2014-08-25
Expert : Sunér Fleming, Maria, fr.o.m. 2014-10-20
Sekreterare : Bucht, Karl-Henrik, fr.o.m. 2015-01-19 t.o.m. 2015-10-09
Sekreterare : Lundgren, Jens, fr.o.m. 2014-09-01 t.o.m. 2015-10-15
Sekreterare : Lundmark, Robert, fr.o.m. 2014-09-01 t.o.m. 2015-10-09
Sekreterare : Stålnacke, Anna, fr.o.m. 2014-10-02 t.o.m. 2015-01-31

Rapporter

SOU 2015:87Energiskatt på el – En översyn av det nuvarande systemet
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2014:72 Sektorsneutral och konkurrenskraftig energiskatt på el [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2015:87 Energiskatt på el – En översyn av det nuvarande systemet [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Flexmex2-utredningen (N 2001:08) [ Avslutad 2005 ] [ Sakkunnig ]

Flexmex2-utredningen (N 2001:08)


Beteckning : N 2001:08
Departement : Miljö- och samhällsbyggnadsdepartementet
Senast ändrad : 2006-03-20
Status : Avslutad 2005
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2001-07-05
Direktiv för
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Ordförande : Jansson, Kjell, fr.o.m. 2001-11-22 t.o.m. 2005-01-31
Ledamot : Beijer, Lennart, fr.o.m. 2004-02-03 t.o.m. 2005-01-31
Ledamot : Ek, Lena, fr.o.m. 2001-11-22 t.o.m. 2005-01-31
Ledamot : Ekelund Cronberg, Nina, fr.o.m. 2001-11-22 t.o.m. 2002-06-17
Ledamot : Elgestam, Carina A, fr.o.m. 2001-11-22 t.o.m. 2005-01-31
Ledamot : Fjellstedt, Jan, fr.o.m. 2002-06-18 t.o.m. 2005-01-31
Ledamot : Fremling, Lennart, fr.o.m. 2003-05-06 t.o.m. 2005-01-31
Ledamot : Holmqvist, Nils-Göran, fr.o.m. 2001-11-22 t.o.m. 2005-01-31
Ledamot : Josefsson, Ingemar, fr.o.m. 2001-11-22 t.o.m. 2005-01-31
Ledamot : Lindblad, Lars, fr.o.m. 2001-11-22 t.o.m. 2005-01-31
Ledamot : Lundberg, Fredrik, fr.o.m. 2004-02-03 t.o.m. 2005-01-31
Ledamot : Nordlund, Harald t.o.m. 2003-02-02
Ledamot : Ringqvist, Jonas, fr.o.m. 2001-11-22 t.o.m. 2004-02-02
Ledamot : Saarinen, Ingegerd, fr.o.m. 2001-11-22 t.o.m. 2004-02-02
Sakkunnig : Andersson, Jessica, fr.o.m. 2003-11-03 t.o.m. 2005-01-31
Sakkunnig : Andersson, Stefan, fr.o.m. 2004-02-03 t.o.m. 2005-01-31
Sakkunnig : Björk, Olle, fr.o.m. 2001-12-17 t.o.m. 2005-01-31
Sakkunnig : Brede Medelius, Lotta, fr.o.m. 2003-05-06 t.o.m. 2004-05-03
Sakkunnig : Diczfalusy, Bo, fr.o.m. 2001-12-17 t.o.m. 2003-09-01
Sakkunnig : Fredriksson, Yvonne, fr.o.m. 2003-05-06 t.o.m. 2003-11-30
Sakkunnig : Granström, Per-Olof, fr.o.m. 2001-12-17 t.o.m. 2004-03-15
Sakkunnig : von Gersdorff, Agnes, fr.o.m. 2001-12-17 t.o.m. 2005-01-31
Sakkunnig : Hellberg, Caroline, fr.o.m. 2003-05-06 t.o.m. 2004-05-03
Sakkunnig : Hill, Martin, fr.o.m. 2001-12-17 t.o.m. 2005-01-31
Sakkunnig : Kellberg, Cecilia, fr.o.m. 2001-12-17 t.o.m. 2005-01-31
Sakkunnig : Larsson, Erik, fr.o.m. 2004-09-07 t.o.m. 2005-01-31
Sakkunnig : Larsson, Marie-Louise, fr.o.m. 2003-12-01 t.o.m. 2005-01-31
Sakkunnig : Leander, Åsa, fr.o.m. 2004-05-04 t.o.m. 2005-01-31
Sakkunnig : Rabe, Gunnar, fr.o.m. 2003-09-02 t.o.m. 2004-01-27
Sakkunnig : Resvik, Birgitta, fr.o.m. 2004-01-27 t.o.m. 2005-01-31
Sakkunnig : Rosenqvist, Per, fr.o.m. 2004-05-04 t.o.m. 2005-01-31
Sakkunnig : Schultzberg, Magnus, fr.o.m. 2004-09-27 t.o.m. 2005-01-31
Sakkunnig : Sjökvist, Karin, fr.o.m. 2002-04-16 t.o.m. 2005-01-31
Sakkunnig : Strenger, Björn, fr.o.m. 2001-12-17 t.o.m. 2005-01-31
Sakkunnig : Sunér, Maria, fr.o.m. 2004-03-16 t.o.m. 2005-01-31
Sakkunnig : Tamm, Ebba, fr.o.m. 2003-05-06 t.o.m. 2005-01-31
Sakkunnig : Turesson, Anders, fr.o.m. 2003-05-06 t.o.m. 2003-11-30
Sakkunnig : Wallin, Stefan, fr.o.m. 2001-12-17 t.o.m. 2003-05-05
Sakkunnig : Åkerfeldt, Susanne, fr.o.m. 2004-03-16 t.o.m. 2004-09-26
Expert : Bjelle, Gustav, fr.o.m. 2003-12-01 t.o.m. 2005-01-31
Expert : Jernbäcker, Eva, fr.o.m. 2003-12-01 t.o.m. 2005-01-31
Expert : Kallhauge Churie, Angela, fr.o.m. 2003-12-01 t.o.m. 2004-09-06
Expert : Nylander, Johan, fr.o.m. 2004-09-07 t.o.m. 2005-01-31
Sekreterare : Ericsson, Svante, fr.o.m. 2004-01-12
Sekreterare : Liljegren, Ronald, fr.o.m. 2002-10-22 t.o.m. 2004-12-31
Sekreterare : Raab, Ulrika, fr.o.m. 2002-04-11 t.o.m. 2003-03-31
Sekreterare : Östblom, Lennart, fr.o.m. 2002-09-01 t.o.m. 2004-09-30
Huvudsekreterare : Lundin, Anders, fr.o.m. 2002-03-26 t.o.m. 2005-01-31

Rapporter

SOU 2003:60Handla för ett bättre klimat – delbetänkande
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman