Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Carin Lindborg

Sök kontaktuppgifter till Carin Lindborg på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Carin Lindborg

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Carin Lindborg medverkat i:

Arbetsgruppen om den sociala ekonomin (In 1998:A) [ Avslutad 1998 ] [ Ledamot ]
Arbetsgruppen om den sociala ekonomin (In 1998:A)
Departement : Kulturdepartementet
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 1997-11-27
Direktiv för arbetsgruppen, se bilaga till protokoll vid reg.sammanträde 1997-11-27 § 24.
Lokal : Kulturdepartementet, 103 33 STOCKHOLM, tel. växel 405 10 00
Arbetsgruppens arbete är därmed slutfört
Utredningen har avgett :
Ds 1998:48 Social ekonomi i EU-landet Sverige - tradition och förnyelse i samma begrepp (delrapport)
Rapport Social ekonomi - en tredje sektor för välfärd, demokrati och tillväxt? (slutrapport)
Medverkande :
Ordförande : Lars Bryntesson, departementsråd, fr.o.m. 1998-01-16 t.o.m. 1998-12-31
Ledamot : Karin Edin, departementssekreterare, fr.o.m. 1998-01-16 t.o.m. 1998-12-31
Ledamot : Nils Eklund, ämnessakkunnig, fr.o.m. 1998-04-01 t.o.m. 1998-12-31
Ledamot : Örjan Hag, departementssekreterare, fr.o.m. 1998-01-16 t.o.m. 1998-12-31
Ledamot : Michael Hagos, departementssekreterare, fr.o.m. 1998-01-16 t.o.m. 1998-12-31
Ledamot : Kent Ivarsson, kansliråd, fr.o.m. 1999-01-01 t.o.m. 1999-03-31
Ledamot : Sören Kindlund, kansliråd, fr.o.m. 1998-01-16 t.o.m. 1998-12-31
Ledamot : Carin Lindborg, kansliråd, fr.o.m. 1998-01-16 t.o.m. 1998-03-31
Ledamot : Per Nyström, departementssekreterare, fr.o.m. 1998-01-16 t.o.m. 1998-12-31
Ledamot : Magdalena Sinander, departementssekreterare, fr.o.m. 1999-01-01 t.o.m. 1999-03-31
Sakkunnig : katarina Grut, projektledare, fr.o.m. 1998-06-22 t.o.m. 1998-12-31
Sakkunnig : Carl-Göran Högås, direktör, fr.o.m. 1998-06-22 t.o.m. 1998-12-31
Sakkunnig : Filip Wijkström, fil.dr., fr.o.m. 1998-06-22 t.o.m. 1998-12-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman