Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Björn Edsta

Sök kontaktuppgifter till Björn Edsta på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Björn Edsta

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Björn Edsta medverkat i ( 2 st. ):

Utredningen om avveckling och utveckling av finsk-svenska gränsälvskommissionen (M 2010:05) [ Avslutad 2011 ] [ Informatör ]

Utredningen om avveckling och utveckling av finsk-svenska gränsälvskommissionen (M 2010:05)


Beteckning : M 2010:05
Departement : Miljödepartementet
Senast ändrad : 2012-03-01
Status : Avslutad 2011 A
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2010-07-01
Direktiv för utredningen, se dir. 2010:76 och dir. 2010:138
Lokal :
Utredningen har den 11 maj 2011 lämnat en rapport till departementet.Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Särskild utredare : Nensén-Uggla, Astrid, fr.o.m. 2010-07-01
Informatör : Edsta, Björn, fr.o.m. 2010-09-01 t.o.m. 2010-09-30

Rapporter

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Företagarrådet (N 1994:07) [ Avslutad 1996 ] [ Sakkunnig ]
Företagarrådet (N 1994:07)
Departement : Närings- och handelsdepartementet
Status : Avslutad 1996
Medverkande :
Ordförande : Sten Heckscher, statsråd
Ledamot : Linnea Andersson, direktör, fr.o.m. 1996-01-01 t.o.m. 1996-03-31
Ledamot : Gertrud Elisabeth Bohlin, direktör, fr.o.m. 1996-01-01 t.o.m. 1996-03-31
Ledamot : Bengt Darhult, lantbrukare, fr.o.m. 1996-01-01 t.o.m. 1996-03-31
Ledamot : Karl-Olov Fredmark, direktör, fr.o.m. 1996-01-01 t.o.m. 1996-03-31
Ledamot : Håkan Johansson, direktör, fr.o.m. 1996-01-01 t.o.m. 1996-03-31
Ledamot : Gun Lundqvist, direktör, fr.o.m. 1996-01-01 t.o.m. 1996-03-31
Ledamot : Gunvor Munck-Svensson, direktör, fr.o.m. 1996-01-01 t.o.m. 1996-03-31
Ledamot : Eivor Sterner, direktör, fr.o.m. 1996-01-01 t.o.m. 1996-03-31
Ledamot : Lennart Stridsberg, direktör, fr.o.m. 1996-01-01 t.o.m. 1996-03-31
Ledamot : Willis Thulin, direktör, fr.o.m. 1996-01-01 t.o.m. 1996-03-31
Sakkunnig : Håkan Arnelid, utredningschef, fr.o.m. 1996-01-01 t.o.m. 1996-03-31
Sakkunnig : Per Davidsson, professor, fr.o.m. 1996-01-01 t.o.m. 1996-03-31
Sakkunnig : Björn Edsta, direktör, fr.o.m. 1996-01-01 t.o.m. 1996-03-31
Sakkunnig : Per-Ove Engelbrecht, departementsråd, fr.o.m. 1996-01-01 t.o.m. 1996-03-31
Sakkunnig : Carin Holmqvist, docent, fr.o.m. 1996-01-01 t.o.m. 1996-03-31
Sakkunnig : Lennart Ohlsson, utredningschef, fr.o.m. 1996-01-01 t.o.m. 1996-03-31
Sakkunnig : Christer Olofsson, professor, fr.o.m. 1996-01-01 t.o.m. 1996-03-31
Sakkunnig : professor Sundin, sakkunnig, fr.o.m. 1996-01-01 t.o.m. 1996-03-31
Sekreterare : Annelie Mannertorn, departementssekreterare, fr.o.m. 1994-12-15 t.o.m. 1995-10-31
Sekreterare : Mathias Ternell, departementssekreterare, fr.o.m. 1995-11-01 t.o.m. 1996-10-07
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman