Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Bertil Edin

Sök kontaktuppgifter till Bertil Edin på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Bertil Edin

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Bertil Edin medverkat i:

Utredningen (K 1997:01) om sjöfartens struktur- och kapitalsituation [ Avslutad 1998 ] [ Sekreterare ]

Utredningen (K 1997:01) om sjöfartens struktur- och kapitalsituation


Beteckning : K 1997:01
Departement : Kommunikationsdepartementet
Senast ändrad : 1999-04-29
Status : Avslutad 1998 A
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den:
Direktiv för se dir. 1997:37.
Lokal :
0

Sammansättning


Bäckström, Birger, fr.o.m. 1997-05-22 t.o.m. 1998-10-28
Expert : Granborg, Margaretha, fr.o.m. 1997-05-22 t.o.m. 1998-10-28
Expert : Näsman, Stig, fr.o.m. 1997-05-22 t.o.m. 1998-10-28
Expert : Pettersson, Lennart, fr.o.m. 1997-05-22 t.o.m. 1998-10-28
Expert : Vieweg, Lars, fr.o.m. 1997-05-22 t.o.m. 1998-10-28
Sekreterare : Bengtsson, Niklas, fr.o.m. 1997-12-09 t.o.m. 1998-11-14
Sekreterare : Edin, Bertil, fr.o.m. 1997-06-01 t.o.m. 1998-06-15

Rapporter

SOU 1997:171Den svenskflaggade handelsflottans
konkurrenskraft
SOU 1998:49Konsekvenser av att taxfreeförsälj-
ningen avvecklas inom EU
SOU 1998:129Svensk sjöfartsnäring hot och
möjligheter
Uppdraget är därmed slutfört.
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman