Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Benny Hjern

Sök kontaktuppgifter till Benny Hjern på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Benny Hjern

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Benny Hjern medverkat i:

Kommittén (UD 1992:06) för utvärdering och analys inom biståndsområdet [ Avslutad 1995 ] [ Ledamot ]
Kommittén (UD 1992:06) för utvärdering och analys inom biståndsområdet
Departement : Utrikesdepartementet
Status : Avslutad 1995
Direktiv för se dir. 1992:59.
Lokal : Klarabergsgatan 23.
Utredningen har avgett :
SOU 1994:102 Analys och utvärdering av bistånd. Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Ordförande : Ingemar Mundebo, generaldirektör, t.o.m. 1994-12-31
Ledamot : Sigvard Bahrke, civilingenjör, t.o.m. 1994-12-31
Ledamot : Mårten Carlsson, rektor, t.o.m. 1994-12-31
Ledamot : Gudrun Dahl, professor, t.o.m. 1994-12-31
Ledamot : Johan Gärde, professor, t.o.m. 1994-12-31
Ledamot : Benny Hjern, professor, t.o.m. 1994-12-31
Ledamot : Sven Holmberg, överläkare, t.o.m. 1994-12-31
Ledamot : Marie Horn, ekon.lic., t.o.m. 1994-12-31
Ledamot : Bo Karlström, konsult, t.o.m. 1994-12-31
Ledamot : Britt-Marie Mattsson, journalist, t.o.m. 1994-12-31
Ledamot : Torbjörn Pettersson, kanslichef, t.o.m. 1994-12-31
Ledamot : Kristina Svensson, led. av riksdagen, t.o.m. 1994-12-31
Huvudsekreterare : Claes Sandgren, professor, t.o.m. 1994-12-31
Sekreterare : Olle Edqvist, tekn.dr., t.o.m. 1994-06-14
Sekreterare : Enrique Ganuza, forskningssekreterare, t.o.m. 1994-12-31
Sekreterare : Eva Juhlin, ekon.dr., fr.o.m. 1994-08-01 t.o.m. 1994-12-31
Anna Nilsson, assistent, t.o.m. 1994-03-13
Kerstin Sandling, assistent, t.o.m. 1994-12-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 1994:102 Analys och utvärdering av bistånd [ pdf ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman