: : :

Medverkande i utredning : Aron Verständig

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Medverkande i utredning : Aron Verständig

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Aron Verständig medverkat i:

Regeringens råd för kontakt med trossamfunden (Ku 2000:F) [ Ledamot ]
Regeringens råd för kontakt med trossamfunden (Ku 2000:F)
Departement : Kulturdepartementet
Status : Bokstavskommitté
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2000-02-24
Lokal : Drottninggatan 16, 103 33 STOCKHOLM, tel. växel 405 10 00
Medverkande :
Ordförande : Marita Ulvskog, kulturminister, fr.o.m. 2000-12-11 t.o.m. 2004-12-31
Vice ordförande : Ingrid Eiken, statssekreterare, fr.o.m. 2007-03-22 t.o.m. 2008-01-31
Vice ordförande : Agneta Karlsson, statssekreterare, fr.o.m. 2005-01-01 t.o.m. 2006-12-31
Vice ordförande : Per Olsson Fridh, statssekreterare, fr.o.m. 2016-01-16 t.o.m. 2018-12-31
Vice ordförande : Ulf Perbo, statssekreterare, fr.o.m. 2011-03-24 t.o.m. 2013-12-31
Vice ordförande : Henrik Toremark, stabschef, fr.o.m. 2008-02-01 t.o.m. 2011-03-23
Vice ordförande : Gunilla Thorgren, statssekreterare, fr.o.m. 2000-12-11 t.o.m. 2004-12-31
Ledamot : Mahmoud Aldebe, ingenjör, fr.o.m. 2007-03-22 t.o.m. 2009-12-31
Ledamot : Olle Alkholm, bitr. kyrkoledare, fr.o.m. 2013-01-01 t.o.m. 2018-12-31
Ledamot : Krister Andersson, missionsföreståndare, fr.o.m. 2000-12-11 t.o.m. 2004-12-31
Ledamot : Marianne Andréas, samordnare, fr.o.m. 2003-01-01 t.o.m. 2004-12-31
Ledamot : Nils Fredrik Aurelius, led. av riksdagen, fr.o.m. 2000-12-11 t.o.m. 2006-12-31
Ledamot : Ann Aurén, kansliråd, fr.o.m. 2007-03-22 t.o.m. 2009-12-31
Ledamot : Yusuf Aydin, ordförande, fr.o.m. 2016-01-01 t.o.m. 2018-12-31
Ledamot : Susanne Ayoub, studiesekreterare, fr.o.m. 2007-03-22 t.o.m. 2012-12-31
Ledamot : Gabriel Barqasho, fader, fr.o.m. 2007-03-22 t.o.m. 2012-12-31
Ledamot : Helena Benaouda, sekreterare, fr.o.m. 2007-03-22 t.o.m. 2012-12-31
Ledamot : Anders Bengtsson, missionsföreståndare, fr.o.m. 2010-03-18 t.o.m. 2012-12-31
Ledamot : Leni Björklund, generalsekreterare, fr.o.m. 2000-12-11 t.o.m. 2002-12-31
Ledamot : Anders Blåberg, missionsdirektor, fr.o.m. 2013-01-01 t.o.m. 2015-12-31
Ledamot : Cecilia Brinck, led. av riksdagen, fr.o.m. 2013-01-01 t.o.m. 2015-03-01
Ledamot : Eva Brunne, biskop, fr.o.m. 2001-03-24 t.o.m. 2018-12-31
Ledamot : Magdalena Dahlborg, handläggare, fr.o.m. 2016-01-01 t.o.m. 2018-12-31
Ledamot : Inger Davidsson, led. av riksdagen, fr.o.m. 2010-03-18 t.o.m. 2011-10-19
Ledamot : Fredrik Emanuelson, biskopsvikarie, fr.o.m. 2010-03-18 t.o.m. 2018-12-31
Ledamot : Kerstin Engle, led. av riksdagen, fr.o.m. 2013-01-01 t.o.m. 2015-12-31
Ledamot : Madeleine Fredell, dominikansyster, fr.o.m. 2007-03-22 t.o.m. 2015-12-31
Ledamot : Trudy Fredriksson, ordförande, fr.o.m. 2007-03-22 t.o.m. 2018-12-31
Ledamot : Kristina Frisk, adm.chef, fr.o.m. 2007-03-22 t.o.m. 2012-12-31
Ledamot : Tamirat Getachew, studerande, fr.o.m. 2013-01-01 t.o.m. 2015-12-31
Ledamot : Cristina Grenholm, avdelningschef, fr.o.m. 2013-01-01 t.o.m. 2018-12-31
Ledamot : Leif Grundberg, departementsråd, fr.o.m. 2010-03-18 t.o.m. 2011-03-23
Ledamot : Åke Göransson, generalsekreterare, fr.o.m. 2007-03-22 t.o.m. 2018-12-31
Ledamot : Sten-Gunnar Hedin, pastor, fr.o.m. 2005-01-01 t.o.m. 2006-12-31
Ledamot : Satu Hirsch Fjellstedt, leg. psykoterapeut, fr.o.m. 2013-01-01 t.o.m. 2018-12-31
Ledamot : Haider Ibrahim, civilingenjör, fr.o.m. 2010-03-18 t.o.m. 2018-12-31
Ledamot : Fadila Jasarevic, ordförande, fr.o.m. 2013-01-01 t.o.m. 2018-12-31
Ledamot : Helena Josefson, departementsråd, fr.o.m. 2015-03-02 t.o.m. 2018-12-31
Ledamot : William Kenney, biskop, fr.o.m. 2000-12-11 t.o.m. 2006-12-31
Ledamot : Ev Kleman, kommendör, fr.o.m. 2017-02-20 t.o.m. 2018-12-31
Ledamot : Jan-Erik Levy, generalsekreterare, fr.o.m. 2007-03-22 t.o.m. 2009-12-31
Ledamot : Eva Lohman, led. av riksdagen, fr.o.m. 2015-03-02 t.o.m. 2018-12-31
Ledamot : Maria Lundqvist Norling, rättschef, fr.o.m. 2007-03-22 t.o.m. 2012-12-31
Ledamot : Anders Lönneberg, departementsråd, fr.o.m. 2011-03-24 t.o.m. 2015-03-01
Ledamot : Hans-Erik Nordin, biskop, fr.o.m. 2007-03-22 t.o.m. 2011-03-23
Ledamot : Matias Norström, fader, fr.o.m. 2000-12-11 t.o.m. 2004-12-31
Ledamot : Ragnar Persenius, biskop, fr.o.m. 2000-12-11 t.o.m. 2006-12-31
Ledamot : Helene Pettersson, led. av riksdagen, fr.o.m. 2007-03-22 t.o.m. 2012-12-31
Ledamot : Lena Posner-Körösi, ordförande, fr.o.m. 2007-03-22 t.o.m. 2015-12-31
Ledamot : Pär-Axel Sahlberg, led. av riksdagen, fr.o.m. 2000-12-11 t.o.m. 2002-12-31
Ledamot : Thord-Ove Thordson, generalsekreterare, fr.o.m. 2000-12-11 t.o.m. 2002-12-31
Ledamot : Hans Wallmark, led. av riksdagen, fr.o.m. 2011-10-20
Ledamot : Aron Verständig, tillträdande ordförande, fr.o.m. 2016-01-01 t.o.m. 2018-12-31
Ledamot : Karin Wiborn, missionsföreståndare, fr.o.m. 2003-01-01 t.o.m. 2006-12-31
Ledamot : Björn Wiechel, led. av riksdagen, fr.o.m. 2016-01-01 t.o.m. 2018-12-31
Ledamot : Marie Willermark, kommendför, fr.o.m. 2016-01-01 t.o.m. 2017-02-19
Ledamot : Göran Zettergren, missionsföreståndare, fr.o.m. 2007-03-22 t.o.m. 2009-12-31
Ledamot : Anders Åkesson, led. av riksdagen, fr.o.m. 2007-03-22 t.o.m. 2009-12-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Senast uppdaterad 2018-11-11 av Sören Öman