: : :

Medverkande i utredning : Ari Kokko

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Medverkande i utredning : Ari Kokko

Utredning som Ari Kokko medverkat i:

Exportutredningen (UD 2007:02) [ Avslutad 2008 ] [ Särskild utredare ]

Exportutredningen (UD 2007:02)


Beteckning : UD 2007:02
Departement : Utrikesdepartementet
Senast ändrad : 2009-03-02
Status : Avslutad 2008
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2007-07-05
Direktiv för utredningen, se dir. 2007:101, 2007:124 och dir. 2008:89
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Särskild utredare : Kokko, Ari, fr.o.m. 2007-09-17 t.o.m. 2008-10-12
Sakkunnig : Arwidson, Marie S., fr.o.m. 2007-10-01 t.o.m. 2008-09-30
Sakkunnig : Asplund, Ola, fr.o.m. 2007-10-01 t.o.m. 2008-09-30
Sakkunnig : Dreber, Agneta, fr.o.m. 2007-10-01 t.o.m. 2008-09-30
Sakkunnig : Ekholm, Karolina, fr.o.m. 2007-10-01 t.o.m. 2008-09-30
Sakkunnig : Gozzo, Mauro, fr.o.m. 2007-10-01 t.o.m. 2008-09-30
Sakkunnig : Herin, Jan, fr.o.m. 2007-10-01 t.o.m. 2008-09-30
Sakkunnig : Hermansson, Cecilia, fr.o.m. 2007-10-01 t.o.m. 2008-09-30
Sakkunnig : Lilja Wittbom, Marianne, fr.o.m. 2007-10-01 t.o.m. 2008-09-30
Sakkunnig : Malmer, Lars G., fr.o.m. 2007-10-01 t.o.m. 2008-09-30
Sakkunnig : Möller, Kaj, fr.o.m. 2007-10-01 t.o.m. 2008-09-30
Sakkunnig : Nordström, Håkan, fr.o.m. 2007-10-01 t.o.m. 2008-09-30
Sakkunnig : Rune, Anders, fr.o.m. 2007-10-01 t.o.m. 2008-09-30
Expert : Berg, Christian, fr.o.m. 2007-10-01 t.o.m. 2008-09-30
Expert : Dahl Rogerson, Maria, fr.o.m. 2007-10-01 t.o.m. 2008-09-30
Expert : Kilander, Sara, fr.o.m. 2007-10-01 t.o.m. 2007-11-28
Expert : Lindqvist, Maria, fr.o.m. 2007-10-01 t.o.m. 2008-09-30
Expert : Löf, Philip, fr.o.m. 2007-11-29 t.o.m. 2008-09-30
Expert : Svaleryd, Helena, fr.o.m. 2007-10-01 t.o.m. 2008-09-30
Sekreterare : Engvall, Anders, fr.o.m. 2007-10-15 t.o.m. 2008-10-12

Rapporter

SOU 2008:90Svensk export och internationalisering
Källa : Sveriges riksdag

Senast uppdaterad 2018-11-11 av Sören Öman