Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Anton Nordqvist

Sök kontaktuppgifter till Anton Nordqvist på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Anton Nordqvist

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Anton Nordqvist medverkat i:

En väl fungerande ordning för val och beslutsfattande i kommuner och regioner (Fi 2020:02) [ Avslutad 2021 ]
En väl fungerande ordning för val och beslutsfattande i kommuner och regioner (Fi 2020:02)
Departement : Finansdepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2020-02-06
Direktiv för utredningen, se dir. 2020:10
Lokal : Garnisonen, Karlavägen 100, Stockholm
Utredningen beräknas avsluta sitt arbete senast den 24 mars 2021.
Medverkande :
Särskild utredare : Marianne Eliason, f.d. justitieråd, fr.o.m. 2020-02-07 t.o.m. 2021-03-25
Expert : Malin Annergård, handläggare, fr.o.m. 2020-04-02 t.o.m. 2021-03-25
Expert : Lena Dalman, förbundsjurist, fr.o.m. 2020-04-02 t.o.m. 2021-03-25
Expert : Madeleine Josefsson, rättssakkunnig, fr.o.m. 2020-04-02 t.o.m. 2021-03-25
Expert : Sanja Moraca Roos, rättssakkunnig, fr.o.m. 2020-04-02 t.o.m. 2021-03-25
Expert : Daniel Sandberg, rättssakkunnig, fr.o.m. 2020-04-02 t.o.m. 2021-03-25
Expert : Annica Sundel, valhandläggare, fr.o.m. 2020-02-04 t.o.m. 2021-03-25
Expert : Jenny Wada, departementssekreterare, fr.o.m. 2020-04-02 t.o.m. 2021-03-25
Ida Karkiainen, riksdagsledamot (S), fr.o.m. 2020-04-02 t.o.m. 2021-03-25
Erik Ottoson, riksdagsledamot (M), fr.o.m. 2020-04-02 t.o.m. 2021-03-25
Mikael Strandman, riksdagsledamot (SD), fr.o.m. 2020-04-02 t.o.m. 2021-03-25
Göran Lindell, riksdagsledamot (C), fr.o.m. 2020-04-02 t.o.m. 2021-03-25
Daniel Bernmar, riksdagsledamot (V), fr.o.m. 2020-04-02 t.o.m. 2021-03-25
Irene Oskarsson, riksdagsledamot (KD), fr.o.m. 2020-04-02 t.o.m. 2021-03-25
Lisa Flinth, riksdagsledamot (L), fr.o.m. 2020-04-02 t.o.m. 2021-03-25
Joann Ling, riksdagsledamot (MP), fr.o.m. 2020-04-02 t.o.m. 2020-05-12
Anton Nordqvist, riksdagsledamot, fr.o.m. 2020-05-13 t.o.m. 2021-03-25
Sekreterare : Håkan Eriksson, kansliråd, fr.o.m. 2020-03-01 t.o.m. 2021-04-04
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman