Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Annika Fahlvik

Sök kontaktuppgifter till Annika Fahlvik på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Annika Fahlvik

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Annika Fahlvik medverkat i:

Utredningen om inrättande av Folkhälsomyndigheten (S 2013:06) [ Avslutad 2013 ] [ Sekreterare ]
Utredningen om inrättande av Folkhälsomyndigheten (S 2013:06)
Departement : Socialdepartementet
Status : Avslutad 2013
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2013-03-21
Direktiv för utredningen, se dir. 2013:33
Utredningen har avsluta sitt arbete den 31 december 2013. Den 1 januari 2014 inrättades Folkhälsomyndigheten. Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Särskild utredare : Johan Carlson, generaldirektör, fr.o.m. 2013-04-08
Sekreterare : Ingela Berghagen, fr.o.m. 2013-04-08 t.o.m. 2014-01-31
Sekreterare : Nils Blom, fr.o.m. 2013-09-16 t.o.m. 2013-12-31
Sekreterare : Anette Bäck, fr.o.m. 2013-09-16 t.o.m. 2013-12-31
Sekreterare : Annika Fahlvik, fr.o.m. 2013-09-11 t.o.m. 2013-12-31
Sekreterare : Marco Morner, fr.o.m. 2013-05-01 t.o.m. 2013-12-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2013:33 Inrättande av en ny myndighet för folkhälsofrågor [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman