Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Anne Holm

Sök kontaktuppgifter till Anne Holm på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Anne Holm

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Anne Holm medverkat i:

Kommittén mot barnmisshandel (S 1998:07) [ Avslutad 2001 ] [ Sakkunnig ]
Kommittén mot barnmisshandel (S 1998:07)
Departement : Socialdepartementet
Status : Avslutad 2001
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 1998-12-10
Direktiv för kommittén, se dir. 1998:105 och dir. 2001:24.
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2000:42 Barnmisshandel - Polisens och åklagarens handläggningstider och arbetsmetoder
SOU 2001:18 Barn och misshandel - en rapport om kroppslig bestraffning och annan misshandel i Sverige vid slutet av 1900-talet
SOU 2001:72 Barnmisshandel. Att förebygga och åtgärda
Medverkande :
Ordförande : Ewa EU-parlamentariker Hedkvist Petersen, fr.o.m. 1998-12-10
Ledamot : Berit Adolfsson, led. av riksdagen /m, fr.o.m. 1999-02-01 t.o.m. 1999-02-24
Ledamot : Sivert Carlsson, f.d. led. av riksdagen /c, fr.o.m. 1999-02-01
Ledamot : Torgny Danielsson, led. av riksdagen /s, fr.o.m. 1999-02-01
Ledamot : Margareta Israelsson, led. av riksdagen /s, fr.o.m. 1999-02-01
Ledamot : Reidunn Laurén, f.d. kammarrättspresident, fr.o.m. 1999-02-01
Ledamot : Cecilia Magnusson, led. av riksdagen /m, fr.o.m. 1999-02-25
Ledamot : Johan Pehrson, led. av riksdagen /fp, fr.o.m. 1999-02-01
Ledamot : Kerstin-Maria Stalin, led. av riksdagen /mp, fr.o.m. 1999-02-01
Ledamot : Zsolt Szanto, socialchef, fr.o.m. 1999-02-01
Sakkunnig : Karin Berensson, utredare, fr.o.m. 1999-02-01
Sakkunnig : Agneta Björklund, departementssekreterare, fr.o.m. 1999-02-01
Sakkunnig : Anne Holm, hovrättsassessor, fr.o.m. 1999-04-01
Sakkunnig : Gigi Isacsson, förbundssekreterare, fr.o.m. 1999-02-01
Sakkunnig : Eva-Lotta Johansson, departementssekreterare, fr.o.m. 1999-02-01
Sakkunnig : Carl Josefsson, hovrättsassessor, fr.o.m. 1999-02-01 t.o.m. 1999-03-31
Sakkunnig : Suzanne Julin, avdelningsdirektör, fr.o.m. 1999-02-01
Sakkunnig : Peter Martens, enhetschef, fr.o.m. 1999-02-01 t.o.m. 2001-01-31
Sakkunnig : Barbara Martin Korpi, kansliråd, fr.o.m. 1999-12-01
Sakkunnig : Charlotta Nilsson, utredare, fr.o.m. 2001-02-01
Sakkunnig : Louise Sylwander, barnombudsman, fr.o.m. 1999-02-01
Sakkunnig : Lena Wiman, departementssekreterare, fr.o.m. 1999-02-01 t.o.m. 1999-11-30
Expert : Meit Camving, rådman, fr.o.m. 2000-03-01
Expert : Göran Ewerlöf, lagman, fr.o.m. 1999-05-03 t.o.m. 2000-02-29
Expert : Cecilia Kjellgren, socionom, fr.o.m. 1999-05-03
Expert : Dagmar Lagerberg, docent, fr.o.m. 1999-05-03
Expert : Ingela Palmér, psykolog, fr.o.m. 2000-10-01
Expert : Claes Sundelin, professor, fr.o.m. 1999-05-03
Sekreterare : Annika Falkenborn, regeringsrättssekreterare, fr.o.m. 1999-08-16 t.o.m. 2001-09-23
Sekreterare : Birgitta Freij, fr.o.m. 1999-08-16 t.o.m. 2001-09-30
Sekreterare : Staffan Janson, docent/barnläkare, fr.o.m. 1999-10-01 t.o.m. 2000-06-15
Sekreterare : Bodil Långberg, generalsekreterare, fr.o.m. 1999-03-22 t.o.m. 2001-10-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman