: : :

Medverkande i utredning : Anna Larson

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Medverkande i utredning : Anna Larson

Utredning som Anna Larson medverkat i:

Fiskelagsutredningen (Jo 2007:03) [ Avslutad 2010 ] [ Expert ]

Fiskelagsutredningen (Jo 2007:03)


Beteckning : Jo 2007:03
Departement : Jordbruksdepartementet
Senast ändrad : 2011-03-03
Status : Avslutad 2010 A
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2007-10-04
Direktiv för utredningen, se dir. 2007:125, dir. 2008:47, dir. 2009:13, dir. 2009:44 och dir. 2010:30
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Särskild utredare : Denninger, Mats, fr.o.m. 2007-11-15
Expert : Almkvist, Bengt, fr.o.m. 2008-01-24
Expert : Blümer, Magnus, fr.o.m. 2008-01-24
Expert : Carlstrand, Håkan, fr.o.m. 2008-01-24 t.o.m. 2009-07-06
Expert : Hagberg, Jacob, fr.o.m. 2009-07-07
Expert : Högberg, Bengt, fr.o.m. 2008-01-24
Expert : Johansson, Reine J, fr.o.m. 2008-01-24
Expert : Johnsson, Tore, fr.o.m. 2008-01-24
Expert : Karlsson, Anders, fr.o.m. 2009-07-07
Expert : Larson, Anna, fr.o.m. 2008-01-24
Expert : Lessmark, Olof, fr.o.m. 2008-01-24
Expert : Lindgren, Helene, fr.o.m. 2008-01-24 t.o.m. 2009-07-06
Expert : Näslund, Inger, fr.o.m. 2008-01-24
Expert : Olsson, Ingemar, fr.o.m. 2008-01-24
Expert : Pock, Marika, fr.o.m. 2008-01-24
Expert : Raber, Jonas, fr.o.m. 2008-01-24 t.o.m. 2008-09-01
Expert : Strömblom, Bengt, fr.o.m. 2008-01-24
Expert : Sundelin, Ingela, fr.o.m. 2008-01-24
Expert : Sundvisson, Ivar, fr.o.m. 2008-01-24 t.o.m. 2009-07-06
Expert : Thörngren, Sara, fr.o.m. 2008-01-24
Expert : Vesterberg, Richard, fr.o.m. 2008-09-02
Expert : Waldebring, Börje, fr.o.m. 2008-01-24
Sekreterare : Broberg, Maria, fr.o.m. 2008-11-01 t.o.m. 2009-06-03
Sekreterare : Nordengren, Nina, fr.o.m. 2008-01-01 t.o.m. 2010-07-15
Sekreterare : Rydgren, Martin, fr.o.m. 2008-01-15 t.o.m. 2008-12-31
Sekreterare : Tollgerdt, Sofia, fr.o.m. 2009-08-10 t.o.m. 2010-06-23
Sekreterare : Wettersten, Marie, fr.o.m. 2008-08-25 t.o.m. 2009-03-31

Rapporter

SOU 2009:53Fiskevård i enskilt vatten – en översyn av lagen om fiskevårdområden
SOU 2010:42Med fiskevård i fokus – en ny fiskevårdslag
Källa : Sveriges riksdag

Senast uppdaterad 2018-11-11 av Sören Öman