Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Anna Dahlin

Sök kontaktuppgifter till Anna Dahlin på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Anna Dahlin

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Anna Dahlin medverkat i ( 2 st. ):

Samordnad utveckling för god och nära vård (S 2017:01) [ Pågående ] [ Sakkunnig ]
Samordnad utveckling för god och nära vård (S 2017:01)
Departement : Socialdepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2017-03-02
Direktiv för utredningen, se dir. 2017:24, dir. 2017:97, dir. 2018:90 och dir. 2019:49
Lokal : Karlavägen 100 A, 103 33 Stockholm. webbplats: sou.gov.se/godochnaravård
Utredningen ska lämna ett huvudbetänkande den 31 mars 2020. Utredningen beräknas avsluta sitt arbete senast 15 januari 2021.
Utredningen har avgett :
SOU 2017:53 God och nära vård. En gemensam färdplan och målbild
SOU 2018:39 God och nära vård. En primärvårdsreform
SOU 2019:29 God och nära vård. Vård i samverkan
SOU 2020:19 God och nära vård.En reform för ett hållbart hälso- och sjukvårdssystem
Medverkande :
Särskild utredare : Anna Nergårdh, chefsläkare, fr.o.m. 2017-03-06
Sakkunnig : Malin Bolinder, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-11-01 t.o.m. 2017-11-27
Sakkunnig : Anna Brooks, kansliråd, fr.o.m. 2017-11-01 t.o.m. 2018-09-10
Sakkunnig : Anna Dahlin, kansliråd, fr.o.m. 2018-09-11 t.o.m. 2019-09-12
Sakkunnig : Fredrik Friberg, kansliråd, fr.o.m. 2017-11-01 t.o.m. 2019-03-26
Sakkunnig : Anna Gralberg, kansliråd, fr.o.m. 2018-09-11 t.o.m. 2020-06-21
Sakkunnig : Linda Hindberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2020-03-12 t.o.m. 2020-08-25
Sakkunnig : Andrea Larsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2020-08-26
Sakkunnig : Sverker Lönnerholm, ämnesråd, fr.o.m. 2019-03-27
Sakkunnig : Lisa Midlert, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-11-28
Sakkunnig : Elin Persson, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-11-01 t.o.m. 2018-09-10
Sakkunnig : Elin Persson, departementssekreterare, fr.o.m. 2019-02-21 t.o.m. 2019-10-09
Sakkunnig : Elin Sundberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-09-11 t.o.m. 2019-02-20
Sakkunnig : Elin Sundberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2019-10-10
Sakkunnig : Nina Viberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-11-01 t.o.m. 2018-09-10
Sakkunnig : Petra Zetterberg Ferngren, ämnesråd, fr.o.m. 2019-09-13 t.o.m. 2020-03-11
Expert : Peter Berggren, allmänläkare, fr.o.m. 2017-11-01
Expert : Niklas Eklöf, digital strateg, fr.o.m. 2017-11-01 t.o.m. 2018-10-28
Expert : Kristina Fridensköld, avdelningschef, fr.o.m. 2018-10-29 t.o.m. 2019-12-04
Expert : Anders Gustafson, representant för Funktionsrätt Sverige, fr.o.m. 2017-11-01
Expert : Hanna Lundstedt, distriktssköterska, fr.o.m. 2017-11-01
Expert : Lisbeth Löpare Johansson, samordnare, fr.o.m. 2020-05-14
Expert : Iréne Nilsson Carlsson, folkhälsoråd, fr.o.m. 2017-11-01
Expert : Torill Skaar Magnusson, förvaltningschef, fr.o.m. 2019-09-13
Expert : Emma Spak, samordnare Nära vård, fr.o.m. 2017-11-01 t.o.m. 2020-05-13
Expert : Susanne Söderberg, samverkanschef, fr.o.m. 2019-09-13
Expert : Annemieke Ålenius, avdelningschef, fr.o.m. 2019-12-05
Anna-Lena Sörenson, led. av riksdagen /S, t.o.m. 2018-10-02
Kristina Nilsson, led. av riksdagen /S, fr.o.m. 2018-10-24
Jessica Rydell, landstingsråd MP, Region Kalmar
Linda Fleetwood, landstingsråd V, landstinget i Kalmar län
Cecilia Waltersson Grönvall, led. av riksdagen /M
Christer Jonsson, landstingsråd C, landstinget i Kalmar län
Barbro Westerholm, led. av riksdagen /L
Emma Henriksson, led. av riksdagen /KD
Per Ramhorn, led. av riksdagen /SD
Sekreterare : Louise Andersson, kansliråd, fr.o.m. 2017-03-03
Sekreterare : Anna-Klara Brage, jur.kand., fr.o.m. 2019-01-28
Sekreterare : Niklas Eklöf, digital strateg, fr.o.m. 2018-10-22 t.o.m. 2020-04-01
Sekreterare : Caroline-Olivia Elgán, jur kand, fr.o.m. 2019-09-01 t.o.m. 2020-04-01
Sekreterare : Malin Lundberg, jurist, fr.o.m. 2017-10-11
Sekreterare : Max Printz, fil.kand., fr.o.m. 2019-11-06 t.o.m. 2020-01-31
Sekreterare : Max Printz, fil.kand., fr.o.m. 2020-02-01 t.o.m. 2020-03-01
Sekreterare : Max Printz, fil.kand., fr.o.m. 2020-03-02 t.o.m. 2020-03-31
Sekreterare : Karin Träff Nordström, allmänläkare, fr.o.m. 2017-10-02 t.o.m. 2018-06-30
Sekreterare : Marie Öberg Lindevall, civilekonom, fr.o.m. 2017-10-02 t.o.m. 2018-05-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Framtidens socialtjänst (S 2017:03) [ Avslutad 2020 ] [ Sakkunnig ]
Framtidens socialtjänst (S 2017:03)
Departement : Socialdepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2017-04-06
Direktiv för utredningen, se dir. 2017:39, dir. 2018:69 och 2020:46
Lokal : Karlavägen 100. Postadress: Garnisonen, 103 33 Stockholm, tel. 08-405 10 00
Utredningen beräknas avsluta sitt arbete senast den 3 augusti 2020.
Utredningen har avgett :
SOU 2018:32 Ju förr desto bättre - vägar till en förebyggande socialtjänst
Medverkande :
Särskild utredare : Margareta Winberg, ambassadör, fr.o.m. 2017-04-07 t.o.m. 2020-06-01
Särskild utredare : Margareta Winberg, ambassadör, fr.o.m. 2020-06-02 t.o.m. 2020-08-03
Sakkunnig : Elisabet Aldenberg, ämnesråd, fr.o.m. 2017-07-07 t.o.m. 2018-11-30
Sakkunnig : Elin Blume, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-03-15 t.o.m. 2018-11-30
Sakkunnig : Jana Bornhäll Finnbogadóttir, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-07-07 t.o.m. 2018-03-14
Sakkunnig : Jana Bornhäll Finnbogadóttir, departementssekreterare, fr.o.m. 2019-03-07 t.o.m. 2020-01-30
Sakkunnig : Christopher Carlson, departementssekreterare, fr.o.m. 2019-05-23 t.o.m. 2020-06-01
Sakkunnig : Tawar Dabaghi, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-07-07 t.o.m. 2018-11-30
Sakkunnig : Anna Dahlin, kansliråd, fr.o.m. 2019-03-07 t.o.m. 2019-12-12
Sakkunnig : Ola Florin, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-07-07 t.o.m. 2018-11-30
Sakkunnig : Ola Florin, kansliråd, fr.o.m. 2019-03-07 t.o.m. 2020-06-01
Sakkunnig : Karin Frank, kansliråd, fr.o.m. 2017-07-07 t.o.m. 2018-11-30
Sakkunnig : Karin Frank, kansliråd, fr.o.m. 2019-03-07 t.o.m. 2020-06-01
Sakkunnig : Jimmy Järvenpää, ämnesråd, fr.o.m. 2019-03-07 t.o.m. 2020-06-01
Sakkunnig : Kajsa Laxhammar, departementssekreterare, fr.o.m. 2019-12-13 t.o.m. 2020-06-01
Sakkunnig : Charlotte Lönnheim, kansliråd, fr.o.m. 2017-07-07 t.o.m. 2018-11-30
Sakkunnig : Karin Norberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-07-07 t.o.m. 2018-11-30
Sakkunnig : Karin Norberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2019-03-07 t.o.m. 2020-06-01
Sakkunnig : Elin Persson, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-07-07 t.o.m. 2018-09-12
Sakkunnig : Elin Persson, departementssekreterare, fr.o.m. 2019-05-23 t.o.m. 2020-06-01
Sakkunnig : Lene Persson Weiss, departementssekreterare, fr.o.m. 2019-03-07 t.o.m. 2020-06-01
Sakkunnig : Annika Remaeus, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-07-07 t.o.m. 2018-11-30
Sakkunnig : Annika Ramaeus, kansliråd, fr.o.m. 2019-03-07 t.o.m. 2019-12-12
Sakkunnig : Elin Sundberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-09-13 t.o.m. 2019-05-16
Sakkunnig : Göran Ternbo, ämnesråd, fr.o.m. 2017-07-07 t.o.m. 2018-11-30
Sakkunnig : Göran Ternbo, ämnesråd, fr.o.m. 2019-03-07 t.o.m. 2020-06-01
Sakkunnig : Petter Troedsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2020-01-31
Sakkunnig : Petra Zetterberg Ferngren, ämnesråd, fr.o.m. 2019-12-13 t.o.m. 2020-06-01
Expert : Tomas Agdalen, utredare, Barnombudsmannen, fr.o.m. 2019-11-04 t.o.m. 2020-06-01
Expert : Yvonne Ahlström, socialpolitisk strateg, fr.o.m. 2017-09-11 t.o.m. 2018-11-30
Expert : Yvonne Ahlström, socialpolitisk strateg, Akademikerförbundet SSR, fr.o.m. 2019-03-07 t.o.m. 2020-06-01
Expert : Martina Blombergsson, fr.o.m. 2020-04-14 t.o.m. 2020-06-01
Expert : Emilia Danielsson, förbundsjurist, SKL, fr.o.m. 2017-07-07 t.o.m. 2018-10-14
Expert : Kristina Folkesson, socialpolitisk strateg, fr.o.m. 2017-09-11 t.o.m. 2018-10-14
Expert : Åsa Furén Thulin, sektionschef, SKR, fr.o.m. 2019-11-04 t.o.m. 2020-06-01
Expert : Fredrik Hjulström, handläggare, SKR, fr.o.m. 2017-07-07 t.o.m. 2018-11-30
Expert : Fredrik Hjulström, handläggare, SKR, fr.o.m. 2019-03-07 t.o.m. 2019-11-03
Expert : Beatrice Hopstadius, enhetschef, Socialstyrelsen, fr.o.m. 2017-07-07 t.o.m. 2018-11-30
Expert : Beatrice Hopstadius, enhetschef, Socialstyrelsen, fr.o.m. 2019-03-07 t.o.m. 2020-06-01
Expert : Shanti Ingeström, utredare, Barnombudsmannen, fr.o.m. 2019-03-07 t.o.m. 2020-06-01
Expert : Monica Jacobson, jurist, IVO, fr.o.m. 2017-07-07 t.o.m. 2018-11-30
Expert : Monica Jacobson, jurist, IVO, fr.o.m. 2019-03-07 t.o.m. 2020-06-01
Expert : Ann Johansson, vice ordförande, fr.o.m. 2017-09-11 t.o.m. 2018-11-30
Expert : Ann Johansson, vice ordförande, Vårdförbundet, fr.o.m. 2019-03-07 t.o.m. 2020-06-01
Expert : Ylva Lindblom, jurist, fr.o.m. 2018-10-15 t.o.m. 2020-06-01
Expert : Johanna Nilsson, jurist, fr.o.m. 2018-09-13 t.o.m. 2020-06-01
Expert : Elinor Odenberg, utredare, fr.o.m. 2017-09-11 t.o.m. 2018-11-30
Expert : Elinor Odenberg, utredare, Kommunal, fr.o.m. 2019-03-07 t.o.m. 2020-06-01
Expert : Sara Roxell, socialpolitisk strateg, fr.o.m. 2018-10-15 t.o.m. 2020-06-01
Expert : Monica Rydén, t.f. avdelningschef, Myndigheten för delaktighet, fr.o.m. 2017-07-07 t.o.m. 2018-11-30
Expert : Monica Rydén, utredare, Myndigheten för delaktighet, fr.o.m. 2019-03-07 t.o.m. 2020-01-30
Expert : Karin Röbäck de Souza, utredare, Barnombudsmannen, fr.o.m. 2017-07-07 t.o.m. 2018-11-30
Expert : Mille Myndigheten Salomaa-Lindström, för delaktighet, fr.o.m. 2020-01-31
Expert : Jessica Spångberg, utredare, Folkhälsomyndigheten, fr.o.m. 2017-07-07 t.o.m. 2018-11-30
Expert : Jessica Spångberg, utredare, Folkhälsomyndigheten, fr.o.m. 2019-03-07 t.o.m. 2020-06-01
Expert : Lovisa Strömberg, enhetschef och ställföreträdande diskrimineringsombudsman, Diskrimineringsombudsmannen, fr.o.m. 2017-07-07 t.o.m. 2018-11-30
Expert : Lovisa Strömberg, enhetschef och ställföreträdande diskrimineringsombudsman, Diskrimineringsombudsmannen, fr.o.m. 2019-03-07 t.o.m. 2020-06-01
Expert : Marianne Svensson, projektdirektör, Myndigheten för vård- och omsorgsanalys, fr.o.m. 2017-07-07 t.o.m. 2018-11-30
Expert : Marianne Svensson, projektdirektör, Myndigheten för vård- och omsorg, fr.o.m. 2019-03-07 t.o.m. 2020-06-01
Expert : Katrin Westlund, jurist, Socialstyrelsen, fr.o.m. 2017-07-07 t.o.m. 2018-11-30
Expert : Katrin Westlund, jurist, Socialstyrelsen, fr.o.m. 2019-03-07 t.o.m. 2020-06-01
Ledamot : Yasmine Bladelius, led. av riksdagen, S, fr.o.m. 2019-03-20 t.o.m. 2020-06-01
Ledamot : Thomas Finnborg, led. av riksdagen /M, fr.o.m. 2017-10-18 t.o.m. 2018-11-30
Ledamot : Thomas Finnborg, f.d. led. av riksdagen, M, fr.o.m. 2019-03-20 t.o.m. 2020-06-01
Ledamot : Per-Olof Forsblom, ledamot i äldrenämnd /V, fr.o.m. 2017-10-18 t.o.m. 2018-11-30
Ledamot : Per-Olof Forsblom, led. i äldrenämnd, V, fr.o.m. 2019-03-20 t.o.m. 2020-06-01
Ledamot : Yasmine Larsson, led. av riksdagen /S, fr.o.m. 2017-10-18 t.o.m. 2018-11-30
Ledamot : Åsa Lindhagen, socialborgarråd /Mp, fr.o.m. 2017-10-18 t.o.m. 2018-11-30
Ledamot : Sofia Nilsson, ordförande omsorg- och utbildningsutskottet /C, fr.o.m. 2017-10-18 t.o.m. 2018-11-30
Ledamot : Sofia Nilsson, ordf. omsorg- och utbildningsutskottet, C, fr.o.m. 2019-03-20 t.o.m. 2020-06-01
Ledamot : Anna-Maria Norén, socionom, fr.o.m. 2019-12-13 t.o.m. 2020-06-01
Ledamot : Per Ramhorn, led. av riksdagen /SD, fr.o.m. 2017-10-18 t.o.m. 2018-11-30
Ledamot : Per Ramhorn, led. av riksdagen, SD, fr.o.m. 2019-03-20 t.o.m. 2020-06-01
Ledamot : Andreas Sturesson, kommunalråd /KD, fr.o.m. 2017-10-18 t.o.m. 2018-11-30
Ledamot : Andreas Sturesson, kommunalråd, KD, fr.o.m. 2019-03-20 t.o.m. 2020-06-01
Ledamot : Pernilla Stålhammar, led. av riksdagen, MP, fr.o.m. 2019-03-20 t.o.m. 2020-06-01
Ledamot : Ulrica Westerlund, biträdande socialchef /L, fr.o.m. 2017-10-18 t.o.m. 2018-11-30
Ledamot : Ulrica Westerlund, bitr. socialchef, L, fr.o.m. 2019-03-20 t.o.m. 2019-12-12
Sekreterare : Pär Alexandersson, utredare, fr.o.m. 2019-10-21 t.o.m. 2020-06-14
Sekreterare : Emilia Danielsson, förbundsjurist, fr.o.m. 2018-06-01
Sekreterare : Monica Engström, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-06-12
Sekreterare : Lars Grönwall, fr.o.m. 2017-09-01 t.o.m. 2017-12-31
Sekreterare : Fredrik Hjulström, socionom, fr.o.m. 2019-10-01 t.o.m. 2020-06-30
Sekreterare : Sofia Landelius, kansliråd, fr.o.m. 2017-09-20
Sekreterare : Kennert Loheim Kangevik, kommunikatör, fr.o.m. 2017-08-14 t.o.m. 2017-12-31
Sekreterare : Christer Persson, fr.o.m. 2017-08-01 t.o.m. 2018-08-31
Sekreterare : Camilla Sköld, socionom, fr.o.m. 2017-08-21 t.o.m. 2019-08-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman