Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Anna Blomdahl

Sök kontaktuppgifter till Anna Blomdahl på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Anna Blomdahl

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Anna Blomdahl medverkat i ( 3 st. ):

Utredningen om effektivare kontroller av yrkestrafik på väg (I 2019:04) [ Avslutad 2021 ] [ Sekreterare ]
Utredningen om effektivare kontroller av yrkestrafik på väg (I 2019:04)
Departement : Infrastrukturdepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2019-08-22
Direktiv för utredningen, se dir. 2019:51, dir. 2021:3
Lokal : Garnisonen, Karlavägen 100, Stockholm
Utredningen beräknas avsluta sitt arbete senast 30 april 2021.
Medverkande :
Särskild utredare : Catarina Barketorp, lagman, fr.o.m. 2019-12-03 t.o.m. 2121-04-30
Sakkunnig : Ulf Andersson, kansliråd, fr.o.m. 2020-03-17
Sakkunnig : Louise Berlin, departementssekreterare, fr.o.m. 2020-03-17
Sakkunnig : Sandra Melin, rättssakkunnig, fr.o.m. 2020-03-17
Sakkunnig : Malin Skäringer, ämnesråd, fr.o.m. 2020-11-03
Expert : Eskil Andersson, poliskommissarie, fr.o.m. 2020-03-17
Expert : Johan Bülow, kammaråklagare, fr.o.m. 2020-03-17
Expert : Emma Norlander, sektionschef, fr.o.m. 2020-03-17
Huvudsekreterare : Nina Andersson, fr.o.m. 2020-01-07 t.o.m. 2021-03-01
Huvudsekreterare : Nina Andersson, fr.o.m. 2021-03-02 t.o.m. 2021-05-14
Sekreterare : Susanna Angantyr, fr.o.m. 2020-01-07 t.o.m. 2021-03-01
Sekreterare : Susanna Angantyr, fr.o.m. 2021-03-02 t.o.m. 2021-04-30
Sekreterare : Anders Arvidsson, fr.o.m. 2020-11-24 t.o.m. 2020-12-31
Sekreterare : Anders Arvidsson, fr.o.m. 2021-01-01 t.o.m. 2021-03-01
Sekreterare : Anders Arvidsson, fr.o.m. 2021-03-02 t.o.m. 2021-04-30
Sekreterare : Anna Blomdahl, fr.o.m. 2020-01-13 t.o.m. 2020-07-28
Sekreterare : Maria Linnér, fr.o.m. 2020-09-01 t.o.m. 2021-03-01
Sekreterare : Maria Linnér, fr.o.m. 2021-03-02 t.o.m. 2021-04-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2021:31 Kontroller på väg [ pdf |Paragraftecken ]
Utredningen om genomförande av driftskompatibilitet och järnvägssäkerhet (N 2009:14) [ Avslutad 2010 ] [ Sekreterare ]
Utredningen om genomförande av driftskompatibilitet ochjärnvägssäkerhet (N 2009:14)
Departement : Näringsdepartementet
Status : Avslutad 2010
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2009-12-21
Direktiv för utredningen, se dir. 2009:130
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2010:61 Driftskompatibilitet och enheter som ansvarar för underhåll inom EU:s järnvägssystem
SOU 2010:100 Ansvar för järnvägssäkerheten. Kan en annan fördelning gynna en marknadsdriven utveckling?
Medverkande :
Särskild utredare : Bengt-Erik Johansson, fr.o.m. 2009-12-21 t.o.m. 2011-01-13
Expert : Björn Asplund, teknisk chef, fr.o.m. 2010-02-24 t.o.m. 2011-01-13
Expert : Anna Förander, rättssakkunnig, fr.o.m. 2010-02-24 t.o.m. 2011-01-13
Expert : Bengt Hillman, ordförande, fr.o.m. 2010-02-24 t.o.m. 2011-01-13
Expert : Christer Högström, produktchef, fr.o.m. 2010-02-24 t.o.m. 2011-01-13
Expert : Helene Jarefors, analyschef, fr.o.m. 2010-02-24 t.o.m. 2011-01-13
Expert : Anne-Lie Nylander, strateg, fr.o.m. 2010-02-24 t.o.m. 2011-01-13
Expert : Peder Wadman, vd, fr.o.m. 2010-02-24 t.o.m. 2011-01-13
Sekreterare : Anna Blomdahl, fr.o.m. 2009-12-21 t.o.m. 2011-01-17
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningen om höghastighetsbanor (N 2008:14) [ Avslutad 2009 ] [ Sakkunnig ]
Utredningen om höghastighetsbanor (N 2008:14)
Beteckning : N 2008:14
Departement : Näringsdepartementet
Senast ändrad : 2010-03-10
Status : Avslutad 2009
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den : 2008-12-18
Direktiv för utredningen, se dir. 2008:156
Sammansättning
Särskild utredare : Gunnar Malm, fr.o.m. 2008-12-18 t.o.m. 2009-09-14
Sakkunnig : Peter Andersson, fr.o.m. 2009-03-03 t.o.m. 2009-09-14
Sakkunnig : Anna Blomdahl, fr.o.m. 2009-03-03 t.o.m. 2009-09-14
Sakkunnig : Agneta Ericsson, fr.o.m. 2009-03-03 t.o.m. 2009-09-14
Sakkunnig : Kristina Feldhusen, fr.o.m. 2009-03-03 t.o.m. 2009-09-14
Sakkunnig : Lars Hultkrantz, fr.o.m. 2009-03-03 t.o.m. 2009-09-14
Sakkunnig : Birgitta Hellgren, fr.o.m. 2009-03-03 t.o.m. 2009-09-14
Sakkunnig : Sven Landelius, fr.o.m. 2009-03-03 t.o.m. 2009-09-14
Sakkunnig : Ola Nordlander, fr.o.m. 2009-03-03 t.o.m. 2009-09-14
Sakkunnig : Hans Rode, fr.o.m. 2009-03-03 t.o.m. 2009-09-14
Sakkunnig : Jan Sundling, fr.o.m. 2009-03-03 t.o.m. 2009-09-14
Sakkunnig : Reigun Thune Hedström, fr.o.m. 2009-03-03 t.o.m. 2009-09-14
Huvudsekreterare : Nina Andersson, fr.o.m. 2009-02-18 t.o.m. 2009-09-27
Sekreterare : Sara Sundgren, fr.o.m. 2009-04-06 t.o.m. 2009-09-15
Rapporter :
SOU 2009:74 Höghastighetsbanor - ett samhällsbygge för stärkt utveckling och konkurrenskraft
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2008:156 Höghastighetsbanor [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman