: : :

Medverkande i utredning : Anette von Sydow

Sök kontaktuppgifter till Anette von Sydow på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Medverkande i utredning : Anette von Sydow

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Anette von Sydow medverkat i:

Utredningen om svenskt rättsväsende i internationella uppdrag (Ju 2008:17) [ Avslutad 2009 ] [ Expert ]

Utredningen om svenskt rättsväsende i internationellauppdrag (Ju 2008:17)


Beteckning : Ju 2008:17
Departement : Justitiedepartementet
Senast ändrad : 2010-03-03
Status : Avslutad 2009
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2008-12-18
Direktiv för utredningen, se dir. 2008:155
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Särskild utredare : Thelin, Krister, fr.o.m. 2008-12-18 t.o.m. 2009-09-30
Expert : Eriksson, Ylva, fr.o.m. 2008-12-18 t.o.m. 2009-09-30
Expert : Holmlund, Jörgen, fr.o.m. 2008-12-18 t.o.m. 2009-09-30
Expert : Sehlstedt, Annika, fr.o.m. 2009-01-09 t.o.m. 2009-09-30
Expert : von Sydow, Anette, fr.o.m. 2009-01-12 t.o.m. 2009-09-30
Expert : Wennerström, Erik, fr.o.m. 2008-12-18 t.o.m. 2009-09-30
Sekreterare : Kjellgren, Karin, fr.o.m. 2009-01-01 t.o.m. 2009-10-31

Rapporter

SOU 2009:76Svenskt rättsväsende i internationella uppdrag, m.m.
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2009:76 Svenskt rättsväsende i internationella uppdrag, m.m. [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2019-10-10 av Sören Öman