Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Anders Sigurdson

Sök kontaktuppgifter till Anders Sigurdson på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Anders Sigurdson

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Anders Sigurdson medverkat i:

Göteborgskommittén (Ju 2001:08) [ Avslutad 2003 ] [ Expert ]
Göteborgsommittén (Ju 2001:08)
Departement : Justitiedepartementet
Status : Avslutad 2003
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2001-06-20
Direktiv för kommittén, se dir. 2001:60 och dir. 2002:56
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2002:122 Göteborg 2001
Medverkande :
Ordförande : Ingvar Carlsson, f.d. statsminister, fr.o.m. 2001-06-20 t.o.m. 2003-01-31
Ledamot : Ulf Adelsohn, landshövding, fr.o.m. 2001-06-20 t.o.m. 2003-01-31
Ledamot : Malin Berggren, studerande, fr.o.m. 2001-08-20 t.o.m. 2003-01-31
Ledamot : Marianne Eliason, regeringsråd, fr.o.m. 2001-08-20 t.o.m. 2003-01-31
Expert : Stig Ericsson, polisöverintendent, fr.o.m. 2002-02-01 t.o.m. 2003-01-31
Expert : Dan Persson, polismästare, fr.o.m. 2002-02-01 t.o.m. 2003-01-31
Expert : Anders Sigurdson, poliskommissarie, fr.o.m. 2002-02-01 t.o.m. 2003-01-31
Kia Miljöpartiet Andreasson, de Gröna, fr.o.m. 2002-01-10 t.o.m. 2003-01-31
Helena Folkpartiet Bargholtz, liberalerna, fr.o.m. 2002-01-10 t.o.m. 2003-01-31
Erik Arthur Centerpariet Egervärn, fr.o.m. 2002-01-10 t.o.m. 2003-01-31
Mats Vänsterpartiet Einarsson, fr.o.m. 2002-01-10 t.o.m. 2003-01-31
Morgan Socialdemokraterna Johansson, fr.o.m. 2002-01-10 t.o.m. 2003-01-31
Ragnwi Kristdemokraterna Marcelind, fr.o.m. 2002-01-10 t.o.m. 2003-01-31
Fredrik Moderata Samlingspartiet Reinfeldt, fr.o.m. 2002-01-10 t.o.m. 2003-01-31
Sekreterare : Peder Bjursten, hovrättsassessor, fr.o.m. 2001-10-01 t.o.m. 2003-01-31
Sekreterare : Louise Calais, departementssekreterare, fr.o.m. 2001-08-20 t.o.m. 2002-01-31
Sekreterare : Anita Kratz, journalist, fr.o.m. 2001-08-20 t.o.m. 2003-02-28
Sekreterare : Petra Lundh, hovrättsråd, fr.o.m. 2001-07-15 t.o.m. 2003-04-17
Sekreterare : Erik Wendel, hovrättsassessor, fr.o.m. 2001-08-20 t.o.m. 2003-01-31
Assistent : Marianne Hafner, fr.o.m. 2001-12-01 t.o.m. 2003-01-12
Assistent : Katarina Näslund, fr.o.m. 2001-09-03 t.o.m. 2003-03-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2002:122 Göteborg 2001 [ pdf |Paragraftecken ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman