Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Agneta Brandimarti

Sök kontaktuppgifter till Agneta Brandimarti på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Agneta Brandimarti

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Agneta Brandimarti medverkat i:

Utredningen om mutor (Ju 2009:05) [ Avslutad 2010 ] [ Ledamot ]
Utredningen om mutor (Ju 2009:05)
Departement : Justitiedepartementet
Status : Avslutad 2010
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2009-03-19
Direktiv för utredningen, se dir. 2009:15
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2010:38 Mutbrott
Medverkande :
Särskild utredare : Bo Svensson, f.d. justitieråd, fr.o.m. 2009-05-01 t.o.m. 2010-06-08
Ledamot : Carina Bergman Marcus, bolagsjurist, fr.o.m. 2009-05-20 t.o.m. 2010-06-08
Ledamot : Viveca Bergstedt-Sten, chefsjurist, fr.o.m. 2009-05-20 t.o.m. 2010-06-08
Ledamot : Agneta Brandimarti, bankjurist, fr.o.m. 2009-05-20 t.o.m. 2010-06-08
Ledamot : Martina Elfgren Lilja, jur.kand., fr.o.m. 2009-05-20 t.o.m. 2010-06-08
Ledamot : Jan Fager, verkst. direktör, fr.o.m. 2009-05-20 t.o.m. 2010-06-08
Ledamot : Maria Guggenberger, verkst. direktör, fr.o.m. 2009-05-20 t.o.m. 2010-06-08
Ledamot : Pernilla Klein, civilekonom, fr.o.m. 2009-05-20 t.o.m. 2010-06-08
Ledamot : Torbjörn Lindhe, kanslichef, fr.o.m. 2009-05-20 t.o.m. 2010-06-08
Ledamot : Einar Lundgren, chefsjurist, fr.o.m. 2009-05-20 t.o.m. 2010-06-08
Ledamot : Lars Nordfors, jur.kand., fr.o.m. 2009-05-20 t.o.m. 2010-06-08
Sakkunnig : Kristina Ahlström, departementssekreterare, fr.o.m. 2009-05-20 t.o.m. 2010-06-08
Sakkunnig : Birgitta Nygren, ambassadör, fr.o.m. 2009-05-20 t.o.m. 2010-06-08
Sakkunnig : Patrik Örnsved, ämnesråd, fr.o.m. 2009-05-20 t.o.m. 2010-06-08
Expert : Lars Emanuelsson Korsell, enhetschef, fr.o.m. 2009-05-20 t.o.m. 2009-09-06
Expert : Urban Engerstedt, chefsjurist, fr.o.m. 2009-05-20 t.o.m. 2010-06-08
Expert : Kristina Leffler, advokat, fr.o.m. 2009-05-20 t.o.m. 2010-06-08
Expert : Claes Sandgren, professor, fr.o.m. 2009-05-20 t.o.m. 2010-06-08
Expert : Johanna Skinnari, utredare, fr.o.m. 2009-09-07 t.o.m. 2010-06-08
Expert : Gunnar Stetler, överåklagare, fr.o.m. 2009-05-20 t.o.m. 2010-06-08
Expert : Per Ole Träskman, professor, fr.o.m. 2009-05-20 t.o.m. 2010-06-08
Sekreterare : Henrik Karlsson, rådman, fr.o.m. 2009-06-01 t.o.m. 2010-07-11
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2010:38 Mutbrott [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman