Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Åke Fagelberg

Sök kontaktuppgifter till Åke Fagelberg på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Åke Fagelberg

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Åke Fagelberg medverkat i:

2000-delegationen (K 1998:02) [ Avslutad 2000 ] [ Ledamot ]
2000-delegationen (K 1998:02)
Departement : Näringsdepartementet
Status : Avslutad 2000
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 1998-01-29
Direktiv för delegationen, se dir. 1998:10.
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2000:24 2000-säkringen i Sverige. Myt och verklighet
Medverkande :
Ordförande : Björn Rosengren, statsråd, fr.o.m. 1998-10-15 t.o.m. 1999-05-31
Ordförande : Ines Uusmann, statsråd, fr.o.m. 1998-01-29 t.o.m. 1998-10-14
Ordförande : Jan Freese, fr.o.m. 1999-06-01 t.o.m. 2000-06-15
Ledamot : Laila Edholm, informationsdirektör, fr.o.m. 1999-10-01 t.o.m. 2000-04-14
Ledamot : Åke Fagelberg, verkst. direktör, fr.o.m. 1998-03-18 t.o.m. 2000-04-14
Ledamot : Anita Harriman, utredare, fr.o.m. 1998-03-18 t.o.m. 1999-03-24
Ledamot : Anders Hellman, verkst. direktör, fr.o.m. 1998-03-18 t.o.m. 2000-04-14
Ledamot : Lars Isaksson, landstingsråd, fr.o.m. 1998-03-18 t.o.m. 2000-04-14
Ledamot : Lennart Jonasson, direktör, fr.o.m. 1998-03-18 t.o.m. 1999-09-30
Ledamot : Sven-Olov Karlsson, landstingsdirektör, fr.o.m. 1999-02-01 t.o.m. 2000-04-14
Ledamot : Claes Ljungh, statssekreterare, fr.o.m. 1998-03-18 t.o.m. 2000-04-14
Ledamot : Inger Persson, fr.o.m. 1999-06-08 t.o.m. 2000-04-14
Ledamot : Lars-Eric Petersson, verkst. direktör, fr.o.m. 1998-03-18 t.o.m. 2000-04-14
Ledamot : Anitra Steen, generaldirektör, fr.o.m. 1998-03-18 t.o.m. 2000-04-14
Ledamot : Michael Westerberg, fr.o.m. 1998-07-21 t.o.m. 1998-09-13
Expert : Håkan Färm, departementsråd, fr.o.m. 1999-02-01 t.o.m. 2000-04-14
Expert : Anders Åhlund, departementsråd, fr.o.m. 1999-02-01 t.o.m. 2000-04-14
Sekreterare : Kristina Norberg-Fallgren, fr.o.m. 1998-09-21 t.o.m. 1999-12-14
Sekreterare : Birgitta Andersson, fr.o.m. 1999-03-29 t.o.m. 2000-01-31
Sekreterare : Kai Honkonen, fr.o.m. 1998-04-01 t.o.m. 2000-04-30
Sekreterare : Gunilla Karlstedt, fr.o.m. 1999-01-25 t.o.m. 2000-03-15
Sekreterare : Per-Erik Lundh, fr.o.m. 1998-06-01 t.o.m. 2000-04-30
Sekreterare : Bo Magnusson, fr.o.m. 1999-01-01 t.o.m. 2000-04-14
Sekreterare : Erika Södersten, fr.o.m. 1998-04-01 t.o.m. 2000-01-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2000:24 2000-säkringen i Sverige – Myt och verklighet [ pdf|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman