Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Utredningen om fastighetstaxeringen av elproduktionsenheter (Fi 2014:14)

Offentlig utredning under Finansdepartementet

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Utredningen om fastighetstaxeringen av elproduktionsenheter (Fi 2014:14) [ Avslutad 2016 ]

Offentlig utredning under Finansdepartementet

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen :

Medverkande i utredningen ( 16 st. ♀ 6 ♂ 10 ) :

Monica Haapaniemi  []  ( Särskild utredare )
Linda Burenius Magnusson  []  ( Expert )
Irena Drogou  []  ( Expert )
Marie Ekdahl  []  ( Expert )
Peter Höglund  []  ( Expert )
Åsa Leander  []  ( Expert )
Ulf Olovsson  []  ( Expert )
Inge Pierre  []  ( Expert )
Torbjörn Spector  []  ( Expert )
Thomas Sundqvist  []  ( Sekreterare )
Erik Thornström  []  ( Expert )
Peter Österberg  []  ( Expert )
Jan Berghöök  []  ( Sekreterare )
Johanna Karls  []  ( Sekreterare )
Daniel Waluszewski  []  ( Sekreterare )
Tomas Eurenius  []  ( Sekreterare )

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnen kanske inte är helt perfekt.

Utredningen om fastighetstaxeringen av elproduktionsenheter (Fi 2014:14)
Departement : Finansdepartementet
Status : Avslutad 2016
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2014-09-11
Direktiv för utredningen, se dir. 2014:134
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2016:31 Fastighetstaxering av anläggningar för el- och värmeproduktion
Medverkande :
Särskild utredare : Monica Haapaniemi, fr.o.m. 2014-09-11 t.o.m. 2016-04-18
Expert : Linda Burenius Magnusson, fr.o.m. 2015-06-02
Expert : Irena Drogou, fr.o.m. 2014-11-05
Expert : Marie Ekdahl, fr.o.m. 2014-11-05
Expert : Peter Höglund, fr.o.m. 2014-11-05
Expert : Åsa Leander, fr.o.m. 2014-11-05
Expert : Ulf Olovsson, fr.o.m. 2014-11-05
Expert : Inge Pierre, fr.o.m. 2014-11-05
Expert : Torbjörn Spector, fr.o.m. 2014-11-05
Expert : Thomas Sundqvist, fr.o.m. 2014-11-05 t.o.m. 2015-10-18
Expert : Erik Thornström, fr.o.m. 2014-11-05
Expert : Peter Österberg, fr.o.m. 2014-11-05
Sekreterare : Jan Berghöök, fr.o.m. 2014-11-10 t.o.m. 2016-04-18
Sekreterare : Thomas Eurenius, fr.o.m. 2014-11-10 t.o.m. 2016-04-30
Sekreterare : Johanna Karls, fr.o.m. 2015-05-01 t.o.m. 2015-11-30
Sekreterare : Thomas Sundqvist, fr.o.m. 2015-10-19 t.o.m. 2016-04-15
Sekreterare : Daniel Waluszewski, fr.o.m. 2015-10-19 t.o.m. 2016-04-15

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman