Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Kommittén för finansiell stabilitet (Fi 2013:09)

Offentlig utredning under Finansdepartementet

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Kommittén för finansiell stabilitet (Fi 2013:09) [ Pågående ]

Offentlig utredning under Finansdepartementet

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen :

Medverkande i utredningen ( 7 st. ♀ 3 ♂ 4 ) :

Niclas Alsén  []  ( Kanslichef )
Daniel Fast  []  ( Sekreterare )
Lukas Hallquist  []  ( Sekreterare )
Johanna Hirvonen  []  ( Sekreterare )
Gustaf Lundgren  []  ( Sekreterare )
Lisa Marklund  []  ( Sekreterare )
Elise Vik Saetre  []  ( Sekreterare )

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnen kanske inte är helt perfekt.

Kommittén för finansiell stabilitet (Fi 2013:09)
Departement : Finansdepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2013-12-19
Direktiv för kommittén, se dir. 2013:120
Kommitténs arbete är inte tidsbegränsat.
Medverkande :
Kanslichef : Niclas Alsén, fr.o.m. 2014-11-03
Sekreterare : Daniel Fast, fr.o.m. 2017-12-18
Sekreterare : Lukas Hallquist, fr.o.m. 2019-11-29
Sekreterare : Johanna Hirvonen, fr.o.m. 2015-04-07 t.o.m. 2017-08-13
Sekreterare : Gustaf Lundgren, fr.o.m. 2017-11-15 t.o.m. 2019-09-06
Sekreterare : Lisa Marklund, senior ekonom, fr.o.m. 2019-01-21 t.o.m. 2019-06-30
Sekreterare : Elise Vik Saetre, fr.o.m. 2015-08-24 t.o.m. 2017-08-20

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman