Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Kommittén (Fi 2008:08) om inrättande av Kompetensrådet för utveckling i staten

Offentlig utredning under Finansdepartementet

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Kommittén (Fi 2008:08) om inrättande av Kompetensrådet för utveckling i staten [ Avslutad 2008 ]

Offentlig utredning under Finansdepartementet

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen :

Medverkande i utredningen ( 4 st. ♀ 2 ♂ 2 ) :

Olle Stångberg  []  ( Särskild utredare )
Lena Hellberg  []  ( Expert )
Bengt Johansson  []  ( Expert )
Marianne Björk  []  ( Sekreterare )

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnen kanske inte är helt perfekt.

Kommittén (Fi 2008:08) om inrättande av Kompetensrådet för utveckling i staten
Departement : Finansdepartementet
Status : Avslutad 2008
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2008-10-02
Direktiv för utredningen, se dir. 2008:123
Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Särskild utredare : Olle Stångberg, fr.o.m. 2008-10-08 t.o.m. 2008-12-31
Expert : Lena Hellberg, fr.o.m. 2008-10-13
Expert : Bengt Johansson, fr.o.m. 2008-10-13
Sekreterare : Marianne Björk, fr.o.m. 2008-10-08 t.o.m. 2008-12-31

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman