Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Översyn av vissa frågor på Säkerhetspolisens område (Ju 2004:O)

Offentlig utredning under Justitiedepartementet

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Översyn av vissa frågor på Säkerhetspolisens område (Ju 2004:O) [ Avslutad 2005 ]

Offentlig utredning under Justitiedepartementet

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Medverkande i utredningen ( 2 st. ♀ 1 ♂ 1 ) :

Per Lindqvist  []  ( Sekreterare )

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnen kanske inte är helt perfekt.

Översyn av vissa frågor på Säkerhetspolisens område (Ju 2004:O)
Departement : Justitiedepartementet
Status : Avslutad 2005
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2004-08-24
Direktiv för se, PM Dnr Ju2004/7490/P
Medverkande :
Solveig Riberdahl, f.d. bitr. riksåklagare, fr.o.m. 2004-09-01 t.o.m. 2005-05-31
Sekreterare : Per Lindqvist, kammaråklagare, fr.o.m. 2004-09-01 t.o.m. 2005-05-31

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman