Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Utredningen om en översyn av Statens personadressregister (Fi 2004:06)

Offentlig utredning under Finansdepartementet

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Utredningen om en översyn av Statens personadressregister (Fi 2004:06) [ Avslutad 2005 ]

Offentlig utredning under Finansdepartementet

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen :

Omslaget till betänkandet
SOU 2005:61 Personuppgifter för samhällets behov [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Medverkande i utredningen ( 9 st. ♀ 5 ♂ 4 ) :

Alf Nilsson  []  ( Särskild utredare )
Maria Dahl Torgerson  []  ( Expert )
Birgitta Eurenius  []  ( Expert )
Lasse Henricson  []  ( Expert )
Fredrik Löfstedt  []  ( Expert )
Cecilia Mauritzon  []  ( Expert )
Anna-Karin Storsten  []  ( Expert )
Hans Sundström  []  ( Expert )
Kerstin Lundegard  []  ( Sekreterare )

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnen kanske inte är helt perfekt.

Utredningen om en översyn av Statens personadressregister(Fi 2004:06)


Beteckning : Fi 2004:06
Departement : Finansdepartementet
Senast ändrad : 2006-03-09
Status : Avslutad 2005
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2004-04-15
Direktiv för utredningen, se dir. 2004:53 och 2005:28
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Särskild utredare : Nilsson, Alf, fr.o.m. 2004-04-15 t.o.m. 2005-07-01
Expert : Dahl Torgerson, Maria, fr.o.m. 2004-05-04 t.o.m. 2005-07-01
Expert : Eurenius, Birgitta, fr.o.m. 2004-05-04 t.o.m. 2005-07-01
Expert : Henricson, Lasse, fr.o.m. 2004-05-07 t.o.m. 2005-07-01
Expert : Löfstedt, Fredrik, fr.o.m. 2004-07-01 t.o.m. 2005-07-01
Expert : Mauritzon, Cecilia, fr.o.m. 2004-05-04 t.o.m. 2004-06-30
Expert : Storsten, Anna-Karin, fr.o.m. 2004-05-04 t.o.m. 2005-07-01
Expert : Sundström, Hans, fr.o.m. 2004-05-04 t.o.m. 2005-07-01
Sekreterare : Lundegard, Kerstin, fr.o.m. 2004-04-19 t.o.m. 2005-08-22

Rapporter

SOU 2005:61Personuppgifter för samhällets behov

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman